۹ نکته برای بازگشت موفق به کار پس از مرخصی زایمان

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۰ دقیقه
زنی مشغول کار است

مادرانی که قصد دارند پس از مرخصی زایمان به سر کار بازگردند، با مجموعه‌ای از احساسات روبرو می‌شوند. ترکیبی از هیجان، انتظار و شاید کمی دلهره در این مادران وجود دارد. ممکن است از خود بپرسید که چگونه به آرامی به دنیای سختگیرانه و محرک قانون برگردید و در عین حال از رفاه خانواده خود اطمینان حاصل کنید.

مطمئن باشید، شما در این تجربه تنها نیستید، و با هم، بینش‌ها و استراتژی‌های ارزشمندی را بررسی خواهیم کرد تا بازگشت شما به فعالیت‌های حقوقی را به موفقیتی چشمگیر تبدیل کنیم. به یاد داشته باشید، وقتی به اداره، مدرسه اتاق هیئت مدیره یا دفتر حقوقی بازمی‌گردید، تجربیات زندگی و قدرت تازه‌ای را با خود به ارمغان می‌آورید که تنها مادری می‌تواند به شما بدهد. مرخصی زایمان و بازگشت به کار فرصتی برای تجربیات جدید برای شماست.

آماده شدن برای بازگشت به کار پس از مرخصی زایمان

هنگامی که پس از مرخصی زایمان به محل کار بازمی‌گردید، کارهای خاصی وجود دارد که باید انجام دهید تا مطمئن شوید که ورود مجدد شما موفقیت آمیز است. این با اطمینان از آمادگی مناسب برای بازگشت شروع می‌شود.

اولین قدم این است که سیاست ها و رویه‌های کارفرمای خود را به طور کامل بررسی کنید. بسته به محل کار شما، ممکن است این مقررات در طول غیبت شما تغییر کرده باشد. زمانی را صرف کنید تا مطمئن شوید که همه قوانین موجود را درک می‌کنید تا سهواً هیچ یک از آن‌ها را نقض نکنید.

همچنین باید در مورد مزایایی که ممکن است در حال حاضر در دسترس شما باشد، شفاف باشید. اگر در حال بازگشت به یک شرکت حقوقی هستید، ممکن است کمک هایی برای بازگشت کارمندان وجود داشته باشد. جزئیات را از بخش منابع انسانی خود بپرسید یا وب سایت شرکت را بررسی کنید.

نکته مهم دیگر این است که چگونه حجم کاری خود را مدیریت خواهید کرد. مهم است که به خاطر داشته باشید که بازگشت به کار قانونی پس از مرخصی زایمان یک فرآیند است، و ممکن است مجبور شوید به همان سطح عملکردی که قبل از مرخصی خود داشتید، بروید. در صورت نیاز، این موضوع را با سرپرست خود در میان بگذارید و زمانی که برای انجام پروژه های چالش برانگیز تر آمادگی دارید به او اطلاع دهید.

همچنین ممکن است لازم باشد برنامه خود را تنظیم کنید تا تعهدات خانوادگی و شغلی خود را متعادل کنید. مهم است که در مورد آنچه که می توانید انجام دهید واقع بین باشید. بسیاری از کارفرمایان گزینه‌های کاری انعطاف‌پذیر مانند دورکاری یا اشتراک‌گذاری شغل را ارائه می‌دهند، بنابراین ممکن است بتوانید راه‌حلی را پیدا کنید که برای شما مفید باشد.

در نهایت، از درخواست کمک نترسید. چه از طرف ارائه دهندگان مراقبت از کودک مانند پرستار، اعضای خانواده یا سایر همکاران باشد، وجود یک سیستم حمایتی می‌تواند به بازگشت به کار قانونی پس از مرخصی زایمان بسیار راحت تر کمک کند.

تنظیم با ساعات کاری جدید

زنی بعد از به دنیا آوردن فرزندش به محل کار بازگشته

تنظیم ساعات کاری جدید می‌تواند برای هر کارمندی، به خصوص کسانی که در مرخصی زایمان بوده‌اند، چالش‌برانگیز باشد. بازگشت به کار قانونی پس از مرخصی زایمان می‌تواند یک کار دلهره آور باشد، زیرا فرد باید خود را با محیط کاری جدید، با خواب کمتر و ساعاتی که ممکن است بخشی از مرخصی قبل از زایمان او نبوده، وفق دهد.

با این حال، چند نکته و ترفند وجود دارد که می تواند به افراد کمک کند تا با موفقیت به کار قانونی بازگردند. اولین قدم این است که برای تغییر ساعت کاری آماده باشید. اگر به کار تمام وقت بازگشته‌اید، مطمئن شوید که ساعات جدید را با کارفرمای خود در میان گذاشته‌اید و با آن‌ها راحت هستید. اگر کار پاره وقت را انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که این موضوع را با کارفرمای خود در میان گذاشته‌اید و در مورد اینکه چگونه می‌تواند برای هر دو طرف کار کند روشن است.

همچنین ا زندگی خانگی خود را با توجه به ساعات کاری جدید تنظیم کنید. این می‌تواند به معنای تغییر ساعت خواب، آماده کردن وعده‌های غذایی قبل از موعد یا درخواست کمک از خانواده و دوستان باشد. مهم است که وارد یک برنامه روتین شوید که برای شما و خانواده شما مفید باشد تا بتوانید با موفقیت به کار خود بازگردید.

در نهایت، مهم است که در طول دوره انتقال مثبت و با انگیزه بمانید. به یاد داشته باشید که مهارت‌ها و تجربه لازم برای بازگشت موفق به کار  را دارید. برای حمایت با همکاران و سرپرستان خود صحبت کنید و از فرصت‌های موجود نهایت استفاده را ببرید.

برقراری مجدد روابط با همکاران و مشتریان

بازگشت به کار پس از مرخصی زایمان، زمان انتقال و سازگاری است، به خصوص زمانی که صحبت از برقراری مجدد روابط با همکاران و مشتریان می‌شود. پس از گذراندن چنین وقفه طولانی، می‌توان انتظار داشت که از نظر ارتباطات و توانایی ایجاد ارتباطات کمی زنگ زده باشد. با این حال، چندین استراتژی وجود دارد که می‌تواند به روان‌تر و موفق‌تر کردن فرآیند کمک کند.

با اطمینان از اینکه در جریان آخرین اخبار و تحولات صنعت هستید، شروع کنید. این یک راه عالی برای در جریان ماندن است و نشان می‌دهد که با زمان همگام شده‌اید. علاوه بر این، به شما کمک می‌کند تا در مکالمات شرکت کنید و دانش خود را نشان دهید.

برای ارتباط مجدد با همکاران و مشتریان وقت بگذارید. با آن‌ها تماس بگیرید و از آن‌ها بپرسید که چگونه کار کرده‌اند. این نشان می‌دهد که شما به رفاه آن‌ها اهمیت می دهید، که می تواند کمک زیادی به تقویت این رابطه کند.

نگرش مثبت را حفظ کنید. سعی کنید روی نکات مثبت و فرصت‌های پیش رو تمرکز کنید. این کار می‌تواند به شما کمک کند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و شما را با همکاران و مشتریان نزدیک‌تر کند.

استراتژی‌هایی برای ایجاد تعادل بین مسئولیت‌های حرفه ای و شخصی

زنی با فرزندش مشغول کار است.

یک عامل کلیدی در بازگشت به کار پس از مرخصی زایمان، داشتن یک برنامه خوب توسعه یافته است. اولویت‌بندی یک مهارت ضروری است تا اطمینان حاصل شود که هم مسئولیت‌های کاری و هم مسئولیت‌های والدین انجام می شود. این نکات شامل وظایفی مانند تعیین اهداف، سازماندهی وظایف و تفویض اختیار در مواقع ضروری است. همچنین توسعه سیستمی برای ردیابی پیشرفت، مانند ایجاد فهرست کارهای روزانه یا استفاده از سیستم مدیریت پروژه، بسیار مهم است. با داشتن یک برنامه، راحت‌تر می‌توانید تعهدات خود را حفظ کنید و مطمئن شوید که هم به تعهدات کاری و هم به وظایف خانوادگی رسیدگی می‌شود.

همچنین مهم است که مطمئن شوید محل کار از بازگشت موفقیت آمیز به کار پس از مرخصی زایمان حمایت می‌کند. این شامل ارائه ساعات کاری انعطاف‌پذیر در صورت امکان، راه‌اندازی اتاق شیردهی یا ارائه گزینه‌های دورکاری می‌شود. در صورت امکان، مهم است که از منابع موجود در محل کار استفاده کنید تا انتقال مجدد به کار هموارتر شود.

ارتباطات همچنین در مدیریت مسئولیت‌های شخصی و حرفه‌ای کلیدی است. این شامل تمرین گوش دادن فعال با همکاران، شفاف بودن در مورد انتظارات و صحبت کردن در صورت لزوم است. همچنین مهم است که با اعضای خانواده و همکاران در مورد هر گونه محدودیت زمانی و یا نیازی صادق باشید. به عنوان مثال، اگر مشکلی در مورد مراقبت از کودک ایجاد شود، مهم است که این موضوع را هم با کارفرما و هم با اعضای خانواده در میان بگذارید تا راه حل مناسبی پیدا کنید.

در نهایت، مهم است که برای خودمراقبتی و در عین حال ایجاد تعادل بین خواسته‌های زندگی حرفه‌ای و شخصی، وقت بگذارید. این نیازی به زمان زیادی ندارد و در دراز مدت نتیجه خواهد داد. این می تواند به سادگی صرف چند لحظه در طول روز برای تمرینات ذهن آگاهی، مانند مدیتیشن یا چند نفس عمیق باشد.

کتاب اصول فروش اثر چارلز فوترل نشر تمدن علمی

کاوش در فرصت‌های جدید پس از مرخصی زایمان

زندگی بعد از یک نوزاد تغییر می‌کند. مرخصی زایمان زمان بسیار خوبی برای کشف چگونگی رسیدن به اهداف خود در خانه و محل کار است. پس برای این کار وقت بگذارید. خواه به دنبال تغییر به نقشی متفاوت، کاوش در صنعت دیگری یا بر عهده گرفتن مسئولیت‌های اضافی باشید، این زمان عالی برای انجام این کار است. با پذیرش فرصت‌های جدید، می توانید یک انتقال موفق به صنعت حقوقی ایجاد کنید.

وقتی به فرصت‌های جدید فکر می کنید، با در نظر گرفتن کارهایی که از انجام دادن آن لذت می‌برید شروع کنید. چه چیزی برای شما جالب تر و رضایت بخش تر است؟ آیا راه‌هایی برای ماندن در بخش اداری یا حقوقی و در عین حال پیگیری علایق خود وجود دارد؟ همچنین ممکن است بخواهید نگاه دقیق تری به شغل فعلی خود بیندازید. آیا فرصت‌هایی برای پیشرفت یا چالش‌های جدید وجود دارد؟ آیا مهارت یا تجربه‌ای دارید که می تواند به شما کمک کند ارتقا یا موقعیت جدیدی را بدست آورید؟ با بررسی این احتمالات، می‌توانید از بازگشت به حرفه خود نهایت استفاده را ببرید.

برای بازگشت موفقیت آمیز به کار حقوقی پس از مرخصی زایمان، مهم است که برای تجدید دانش کاری خود وقت بگذارید. استراتژی‌های مختلفی وجود دارد که می توان از آن‌ها برای اطمینان از به روز بودن دانش شما استفاده کرد. همانطور که برای بازگشت به کار آماده می‌شوید، اخبار ، قوانین و موارد مربوطه را مرور کنید تا تغییرات یا پیشرفت‌های اخیری را که ممکن است از دست داده‌اید، درک کنید. علاوه بر این، شرکت در کنفرانس‌ها، آموزش‌ها و سایر فعالیت‌های توسعه حرفه‌ای می‌تواند به شما کمک کند تا در زمینه حقوقی مطلع و درگیر باشید.

علاوه بر شرکت در دوره‌ها و سمینارها، خودآموزی روش موثر دیگری برای به‌روز ماندن از آخرین روندها و پیشرفت‌های کاری است. خودآموزی می‌تواند شامل خواندن کتاب ها، مقالات و سایر مطالب مرتبط مرتبط با حوزه کاری شما باشد.

در نهایت، اگر بعد از مدت زمان طولانی‌تری پس از مرخصی زایمان به سر کار باز می‌گردید، آمادگی بیشتری نیاز دارید.

هنگام بازگشت به کار پس از مرخصی زایمان، تجدید دانش شما می‌تواند بخش مهمی از انتقال موفقیت آمیز به محل کار باشد. برای اطمینان از به روز بودن دانش خود، برای بررسی اخبار و قوانین حقوقی مرتبط، شرکت در فعالیت‌های توسعه حرفه‌ای، ادامه تحصیلات حقوقی، شرکت در خودآموزی، وقت بگذارید. با انجام اقدامات لازم برای تجدید دانش حقوقی خود، می‌توانید آمادگی بیشتری برای بازگشت موفقیت آمیز به کارهای حقوقی پس از مرخصی زایمان داشته باشید.

یافتن حمایت از دیگر مادران شاغل

یکی از بهترین راه‌ها برای بازگشت موفقیت آمیز به کار پس از مرخصی زایمان، یافتن حمایت از سایر مادران شاغل است. برقرا‌ری ارتباط با مادران دیگری که در حال پیشروی در مبارزات منحصر به فرد تعادل بین کار و زندگی هستند، می‌تواند فوق العاده قدرتمند و اعتباربخش باشد.

ایجاد اعتماد به نفس و غلبه بر سندرم ایمپوستر

۹ نکته برای بازگشت موفق به کار پس از مرخصی زایمان

ایجاد اعتماد به نفس و غلبه بر سندرم ایمپوستر چالشی است که بسیاری از مادران شاغل پس از بازگشت از مرخصی زایمان با آن مواجه هستند. دوری طولانی مدت از محل کار می‌تواند شما را بدترین دشمن شما کند. خوشبختانه، راه‌هایی برای ایجاد اعتماد به نفس و غلبه بر سندرم ایمپوستر هنگام بازگشت به محل کار پس از مرخصی زایمان وجود دارد.

ورود مجدد به نیروی کار پس از زایمان اغلب با احساس بی کفایتی همراه است. سندروم Imposter می‌تواند منجر به افکار ناامنی و شک به خود شود، و باعث می‌شود که دوباره در تیم قرار بگیرید، پروژه‌ها را در اختیار بگیرید و مطابق انتظار عمل کنید. سعی کنید مثبت فکر کنید، زیرا چه فکر کنید که می توانید یا فکر کنید نمی‌توانید، حق با شماست.

برای کمک به ایجاد اعتماد به نفس و غلبه بر سندرم ایمپوستر، مهم است که مناطق اصلی را که ممکن است در آن احساس غرق شدن کنید، شناسایی کنید. این کار می‌تواند شامل فقدان دانش یا قرار گرفتن در معرض تغییرات جدید در این زمینه یا احساس “خارج از حلقه” بودن در مورد تحولات فعلی باشد. تصدیق این زمینه‌های نگرانی می‌تواند به ایجاد دیدگاه واقعی‌تر از توانایی‌های فرد و شناسایی مناطقی که ممکن است به حمایت اضافی نیاز باشد کمک کند.

یکی دیگر از راه‌های ایجاد اعتماد به نفس استفاده از هر گونه آموزش ارائه شده توسط کارفرما است. این‌ها می‌توانند اطمینان حاصل کنند که فرد در مورد آخرین پیشرفت‌ها در این زمینه به‌روز است و پایگاه دانش خود را افزایش می‌دهد تا بتواند در کار خود احساس اطمینان بیشتری کند. علاوه بر این، وقت گذاشتن برای برقراری ارتباط با همکاران و ایجاد روابط با ذینفعان کلیدی می‌تواند به تسهیل بازگشت به کار کمک کند و به فرد کمک کند تا با محیط کار خود ارتباط برقرار کند.

در نهایت، مهم است که برای تأمل در مورد دستاوردهای فرد و تصدیق موفقیت های آنها وقت بگذارید. این می تواند به افزایش اعتماد به نفس فرد و ایجاد دیدگاه مثبت در مورد توانایی های آنها کمک کند. وقت گذاشتن برای جشن گرفتن موفقیت و تشخیص پیشرفت می تواند به فرد کمک کند تا برای انجام پروژه ها و وظایف جدید احساس قدرت و آمادگی بیشتری داشته باشد.

منبع: dailymomبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما