بازی XDefiant معرفی شد؛ تیراندازی رایگان جدید یوبی‌سافت

۳۱ تیر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی XDefiant

شرکت یوبی‌سافت از جدیدترین بازی خود به نام «اکس‌دیفاینت» که یک بازی آنلاین رایگان است رونمایی کرد. این بازی در سبک تیراندازی اول‌شخص ساخته شده و در آن شخصیت‌هایی از دنیای دیگر بازی‌های سری Tom Clancy حاضر هستند. تاریخ عرضه‌ی بازی اکس‌دیفاینت هنوز مشخص نشده و این بازی قرار است برای پلفترم‌های پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس و اس، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، کامپیوترهای شخصی، گوگل استیدیا و لونا عرضه شود. بازی اکس‌دیفاینت یک نسخه‌ی آزمایشی هم خواهد داشت که ثبت‌نام آن همین حالا جریان دارد و بازی‌کنانی که انتخاب شوند، می‌توانند در تاریخ ۵ آگوست (۱۴ مرداد) آن را تجربه کنند.

شرکت یوبی‌سافت قبل از این رسما اعلام کرده بود که قصد دارد به ساخت بازی‌های آنلاین رایگان رو بیاورد. یوبی‌سافتی که ما می‌شناسیم اصلا توانایی گذشت از پول را ندارد و با توجه به موفقیت بازی‌های رایگان آنلاین مانند فورتنایت و ایپکس لجندز، وارد این بازی شده. البته این بازی جدید اولین تلاش شرکت یوبی‌سافت نیست و برای مثال پیش از این عرضه‌ی بازی هایپر اسکیپ را شاهد بودیم.

بازی اکس‌دیفاینت با املای اسم عجیب و غریب و به خیال یوبی‌سافت، جوان‌پسند خود در سبک تیراندازی اول‌شخص آنلاین ساخته شده. خبری از حالت بتل رویال نیست. حالت‌های اصلی مبارزات شش نفر در مقابل شش نفر این بازی از جمله دث‌مچ، دامینیشن و اسکورت، شبیه به حالت‌های اصلی اکثر بازی‌های تیراندازی آنلاینی که سال‌هاست عرضه می‌شوند هستند.

بازی XDefiant

البته تفاوت بازی اکس‌دیفاینت در مقایسه با بازی‌هایی مانند کال آو دیوتی در این است که نقش کلاس شخصیت‌های بازی اکس‌دیفاینت در بازی بسیار پررنگ است. کلاس‌های این بازی همانند شخصیت‌های بازی ایپکس لجندز هستند و هر کدام از آن‌ها قابلیت‌های مخصوص به خود را دارند. فعلا چهار کلاس اصلی برای این بازی معرفی شده‌اند که هر کدام از آن‌ها به یکی از دنیاهای بازی‌های سری Tom Clancy مرتبط هستند. گرگ‌ها از سری بازی گوست ریکان، اشلان‌ها از سری بازی اسپلینتر سل، پاک‌کننده‌ها از سری بازی دیویژن و اخراجی‌ها که گروه اختصاصی و جدید این بازی هستند. بازی‌کنان می‌توانند در میانه‌ی بازی شخصیت خود را تغییر دهند. شخصیت‌های این بازی علاوه بر دو اسلحه، یک ابزار مخصوص هم حمل می‌کنند که تمام این تجهیزات توسط بازی‌کنان انتخاب می‌شوند.

تاریخ عرضه‌ی بازی اکس‌دیفاینت هنوز مشخص نشده و فقط می‌دانیم که این بازی برای پلفترم‌های پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس و اس، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، کامپیوترهای شخصی، گوگل استیدیا و لونا عرضه خواهد شد. یک نسخه‌ی آزمایشی بسته روز ۵ آگوست (۱۴ مرداد) برای این بازی عرضه خواهد شد که ثبت‌نام آن همین حالا جریان دارد. این نسخه‌ی آزمایشی فقط برای بازی‌کنان پلتفرم کامپیوترهای شخصی و در کشور آمریکای شمالی در دسترس خواهد بود.

در ادامه می‌توانید تریلر بازی اکس‌دیفاینت را تماشا کنید.

منبع: وبلاگ رسمی یوبی‌سافت

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه