۱۰ بازی مبارزه‌ای برتر که می‌توانید همین حالا بازی کنید

۲ شهریور ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۳ دقیقه
بازی مبارزه‌ ای

چه بخواهید به دنبال یک بازی مبارزه‌ای دوبعدی یک در مقابل یک باشید یا بخواهید دنبال یک بازی چند در مقابل چند باشید یا حتی بخواهید یک بازی مبارزه‌ای با محیط سه‌بعدی یا با محیط بزرگ را تجربه کنید، ژانر بازی‌های مبارزه‌ای در حال حاضر به‌اندازه‌ی کافی متنوع است که بتواند سلیقه‌های مختلف را به بهترین شکل پوشش دهد. آیا به دنبال یک بازی متعادل می‌گردید و می‌خواهید خود را آماده‌ی بازی حرفه‌ای‌تر یا مسابقات بازی‌های مبارزه‌ای کنید؟ یا دوستانی دارید که می‌خواهید در کنار هم به تجربه‌ی بازی بپردازید و به دنبال یک تجربه‌ی دسترس‌پذیرتر هستید؟ آیا به دنبال نوستالژی هستید یا می‌خواهید با یک شخصیت محبوب به روشی جدید ارتباط برقرار کنید؟ بازی‌های مبارزه‌ای همه‌ی این خواسته‌ها را برطرف می‌کنند.

برای لذت بردن از بازی‌های موجود در این فهرست، نیازی نیست که لزوماً یک بازیکن ماهر در مسابقات بازی‌های مبارزه‌ای باشید. فقط کافی است علاقه‌ی اندکی به تجربه‌ی این آثار داشته باشید یا فقط بخواهید سرگرم‌ شوید.

بازی‌های این فهرست بدون ترتیب خاصی انتخاب شده‌اند. در اینجا سعی کردیم فهرست برترین بازی‌های مبارزه‌ای حال حاضر را که ارزش تجربه کردند دارند، معرفی کنم. اگرچه بازی‌های مبارزه‌ای شایسته‌ی دیگری هم وجود دارند که می‌توانند در میان انتخاب‌های بعدی شما باشند.


۱۰ بازی مبارزه‌ای برتر


پادشاه مبارزان ۱۵ (The King of Fighters XV)

پلتفرم‌: پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، کامپیوترهای شخصی

بازی مبارزه ای King of Fighters XV

فهرست چشمگیر شخصیت‌های بازی King of Fighters XV (به‌صورت مخفف KOFXV) اولین چیزی است که این بازی را به یک بازی مبارزه‌ای ضروری در سال ۲۰۲۲ تبدیل می‌کند. شخصیت‌های موردعلاقه‌ی طرفداران از کل تاریخ تقریباً ۳۰ساله این سری بازی مبارزه‌ای دور هم جمع شده‌اند تا همان‌طور که SNK در تبلیغات بازی بیان کرده بود، این نسخه بتوانند همه‌ی انتظارات طرفداران را برآورده کنند. به دلایل مختلف در بازی قبلی بسیاری از شخصیت‌های معروف سری همچون Ash Crimson، Shermie، Chris و Yashiro حضور نداشتند که آن‌ها در این نسخه بازگشته‌اند. به این ترتیب، بخشی از ۳۹ شخصیت اولیه‌ی بازی شامل شخصیت‌هایی است که مدت‌ها با آن‌ها بازی نکرده‌ بودیم.

KOFXV در مقایسه با بازی قبلی یک گام بزرگ در جلوه‌های بصری برداشته است و در زمینه‌ی نقطه‌ی قوت همیشگی سری یعنی نبردهای سه در مقابل سه هم به همان اندازه خوب یا حتی بهتر عمل کرده است. به لطف پیاده‌سازی رول‌بک نت‌کد (rollback netcode) که برای اولین‌بار در این سری اعمال می‌شود، بخش آنلاین بازی هم تجربه‌ی بسیار خوبی دارد. این نسخه از KOF نمایانگر آینده‌ای روشن برای این سری بازی مبارزه‌ای معروف SNK است و امیدواریم بتوانیم برای مدتی طولانی شاهد پشتیبانی از آن باشیم.


پرسونا ۴ آرِنا آلتیمَکس (Persona 4 Arena Ultimax)

پلتفرم: پلی‌استیشن ۴، نینتندو سوییچ، پلی‌استیشن ۳، ایکس‌باکس ۳۶۰، کامپیوترهای شخصی

بازی رزمی Persona 4 Arena Ultimax

پرسونا ۴ آرنا آلتیمکس به‌نوعی دنباله‌ای غیرمستقیم برای هر دو بازی پرسونا ۳ و پرسونا ۴ به حساب می‌آید که شخصیت‌های این دو بازی نقش‌آفرینی ژاپنی را در قالب یک بازی مبارزه‌ای جذاب جمع کرده و آن‌ها را به جان یکدیگر می‌اندازد. این نسخه که اخیراً دوباره برای پلی‌استیشن ۴ و سوییچ عرضه شده است و در عین حال یک بازی مبارزه ای برای کامپیوتر هم به حساب می‌آید، نسخه‌ی کامل و نهایی بازی پرسونا ۴ آرنا است که تمامی بسته‌های الحاقی و دو محتوای کمپین داستانی جدید را هم در برمی‌گیرد که به وقایع پس از پرسونا ۴ مربوط می‌شود. برای سیستم مبارزات، ۴ دکمه‌ی اصلی برای مبارزه و آسیب‌زدن به حریف وجود دارد که ۲ دکمه برای حرکت‌های شخصیت و ۲ دکمه هم برای پرسونای او اختصاص داده شده است.

بیشتر بخوانید: ۱۰ بازی مبارزه‌ای برتر برای گیمرهای تازه‌کار

طبق انتظار، مبارزات سریع‌ بازی یادآور فرمول گیم‌پلی بازی‌های مبارزه‌ای استودیو آرک سیستم ورکس است که نمونه‌ی آن را در بازی‌هایی مثل گیلتی گیر و بلیزبلو دیده‌ایم. با این وجود، این بازی برای افراد تازه‌وارد و بازیکنانی که زیاد با بازی‌های مبارزه‌ای آشنا نیستند، رویکرد به‌مراتب دسترس‌پذیرتری دارد. اگر به خاطر داشته باشید، در گذشته مقاله‌ای هم با مضمون «۱۰ بازی مبارزه‌ای برتر برای گیمرهای تازه‌کار» کار کردیم که بازی پرسونا ۴ آرنا آلتیمکس هم یکی از آن بازی‌ها بود. اگرچه چیزی حدود یک دهه از عرضه‌ی این بازی می‌گذرد، پورت جدید آن جان تازه‌ای به بازی بخشیده و ارزش تجربه‌ی آن را در حال حاضر بسیاری بیشتر کرده است.


مبارزان خیابانی ۵: نسخه‌ قهرمان (Street Fighter V: Champion Edition)

پلتفرم: پلی‌استیشن ۴، کامپیوترهای شخصی

بازی رزمی Street Fighter V

علی‌رغم اینکه مبارزان خیابانی ۵ یا همان استریت فایتر ۵ شاید نتوانسته باشد به اندازه‌ی برخی از بازی‌های قبلی این سری شور و اشتیاق طرفداران را به خود جلب کند اما همچنان به‌راحتی در میان بهترین بازی‌های مبارزه‌ای موجود در بازار قرار می‌گیرد. «مبارزان خیابانی ۵: نسخه‌ قهرمان» دارای ۴۰ شخصیت (به اضافه‌ی ۵ شخصیت دیگر که از طریق بسته‌ی الحاقی اضافه شده‌اند) است که می‌توانند با همدیگر به‌صورت تن‌به‌تن در بخش‌ داستانی، بخش آرکید و حالت‌های چندنفره‌ی محلی و چندنفره‌ی آنلاین به نبرد بپردازند. نوآوری مبارزان خیابانی ۵ در دو سیستم V-Trigger و V-Skills بود که به بازیکنان راهی آسان برای فعال کردن توانایی‌های منحصر‌به‌فرد و قدرتمند یک شخصیت می‌دهد. کسانی که به دنبال مکانی برای شروع با این ژانر هستند، این بازی یک انتخاب مناسب خواهد بود و برای کسانی که می‌خواهند دوباره این سری را تجربه کنند هم مبارزان خیابانی ۵: نسخه‌ قهرمان تجربه‌ی کاملی را از این نسخه ارائه می‌دهد.

این

بازی مبارزه‌ای برای کامپیوتر و PS4 اکنون بیش از ۵ سال است که عرضه شده است و در این مدت به‌مرور با به‌روزرسانی‌های مختلف بهتر شده است. «نسخه‌ قهرمان» این بازی که در اوایل سال ۲۰۲۰ منتشر شد، شخصیت‌ها و مکانیک‌های بیشتری را به بازی اضافه کرد تا اشتیاق بازیکنان حرفه‌ای و کژوال را حفظ کند. بعضی از شخصیت‌هایی که اخیراً به SFV اضافه شده‌اند، شامل شخصیت‌های نظیر Dan، Rose، Akira و Luke بوده‌اند. همچنین در این نسخه مکانیک V-Shift هم اضافه شده است. کپکام اخیراً مبارزان خیابانی ۶ (Street Fighter VI) را معرفی کرده است اما تا زمان عرضه‌ی آن بازی در سال آینده، مبارزان خیابانی ۵: نسخه‌ قهرمان یکی از بهترین انتخاب‌های موجود در میان بازی‌های مبارزه‌ای فعلی است.


سوپر اسمش برادرز آلتیمیت (Super Smash Bros. Ultimate)

پلتفرم: نینتندو سوییچ

بازی Smash Ultimate از بهترین بازی های مبارزه ای

می‌توان گفت در زمینه‌ی فهرست شخصیت‌ها در حال حاضر اثری وجود ندارد که بتواند توانایی رقابت با سوپر اسمش برادرز را داشته باشد. نینتندو در این بازی بزرگ‌ترین کراس‌اور بازی‌های ویدئویی را ارائه کرده است. اثری که ابتدای کار خود را با شخصیت‌های محبوب نینتندو نظیر ماریو، لینک، زلدا، پیکاچو، نِس و کِربی شروع کرد، اکنون به غولی تبدیل شده است که شخصیت‌های بسیاری را از بازی‌های معروف دیگر ناشران شخص ثالث در خود قرار داده است. سالید اسنیک از متال گیر سالید، کلاود و سفیروث از فاینال فانتزی ۷، استیو از ماینکرفت، ریو و کن از سری بازی مبارزه‌ای مبارزان خیابانی، بانجو/کازویی و بسیاری از شخصیت‌های محبوب صنعت بازی‌های ویدئویی در این اثر حضور دارند. با پیوستن سورا از بازی کینگدام هارتس در ماه اکتبر، فهرست شخصیت‌های این اثر تکمیل شد و به عدد خیره‌کننده‌ی ۸۲ رسید.

همه‌ی این شخصیت‌ها در این بازی دور هم جمع شده‌اند تا به یک نبرد هیجان‌انگیز بپردازند و لحظاتی مفرح را برای بازیکنان فراهم کنند. این بازی قابلیت پشتیبانی تا ۸ بازیکن به‌صورت همزمان را دارد و با بخش‌های آفلاین و آنلاین خود که سرشار از مکان‌ها، موسیقی‌ها و آیتم‌های آشنا از سری بازی‌های مختلف است، تجربه‌ای کاملی را برای بازیکنان به همراه دارد. به‌سختی می‌توان جادوی قرار گرفتن سالید اسنیک در مقابل مگامن یا لینک در مقابل سیمن بلمونت را نادیده گرفت. در تمام مدت‌زمانی که به‌ تجربه‌ی این بازی مشغول هستید، سوپر اسمش برادرز آلتیمیت لبخندی را بر لبان شما می‌نشاند و شما را غرق سرگرم‌کنندگی خود می‌کند.


گیلتی گیر استرایو (Guilty Gear Strive)

پلتفرم: پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴، کامپیوترهای شخصی

Guilty Gear Strive از بازی های مبارزه ای

بازی‌های مبارزه‌ای دوبعدی انیمه‌مانند استودیو آرک سیستم ورکس همیشه از نظر جلوه‌های بصری تحسین‌برانگیز بوده‌اند. گیلتی گیر احتمالاً سرآمد آن‌ها است. با این حال، گیلتی گیر استرایو فقط از نظر بصری فوق‌العاده نیست بلکه از نظر گیم‌پلی هم یکی از بهترین نمونه‌ها در میان بازی‌های مبارزه‌ای است. این نسخه که جدیدترین نسخه‌ی سری بازی گیلتی گیر است، دسترسی‌پذیری بیشتری را برای بازیکنان فراهم می‌کند و می‌تواند طیف جدیدی از مخاطبان را به خود جذب کند. همچون بازی قبلی این سری، سبک هنری استفاده‌شده در این بازی مبارزه‌ای PS4 و کامپیوترهای شخصی، به‌گونه‌ای است که مدل‌های سه‌بعدی شخصیت‌ها را به‌شکلی جان‌بخشی کرده که گویی با اسپرایت‌های دوبعدی سروکار دارید.

برای افرادی که به دنبال بازی‌های مبارزه‌ای پیچیده‌تر هستند، گیلتی گیر انتخاب بسیار مناسبی به حساب می‌آید و می‌تواند با مکانیک‌های هیجان‌انگیز خود و سیستم منحصر‌به‌فرد مبارزه با هر شخصیت تجربه‌ی یک بازی مبارزه‌ای غنی را برای شما به ارمغان بیاورد. مهم‌ترین پیشرفت گیلتی گیر استرایو برای بازیکنان حرفه‌ای، افزودن نت‌کد رول‌بک است که تجربه آنلاین روان‌تر و پایدارتری نسبت به بازی‌های قبلی آرک سیستم ورکس ارائه می‌کند. در حال حاضر، گیلتی گیر استرایو یکی از بهترین بازی‌های مبارزه‌ای بازار است و حتی سال گذشته آن را به‌عنوان بهترین بازی مبارزه‌ای سال انتخاب کردیم.


دراگون بال فایترز (Dragon Ball FighterZ)

پلتفرم: پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، سوییچ، کامپیوترهای شخصی

بازی مبارزه ای ps4 Dragon Ball Fighter Z

از تعدد بازی‌های استودیو آرک سیستم ورکس در این فهرست تعجب نکنید. آرک سیستم ورکس به توسعه‌ی بازی‌های مبارزه‌ای سرگرم‌کننده و باکیفیت عادت کرده است. دراگون بال فایترز یکی از بهترین برداشت‌هایی است که از انیمه و مانگای محبوب دراگون بال انجام شده است و در آن آرک سیستم ورکس با مدل‌های سه‌بعدی که شبیه اسپرایت‌های دوبعدی است،برای بار دیگر مهارت خود را به رخ کشیده است. مبارزات این بازی به‌صورت مبارزات سه در مقابل سه طراحی شده است که شما می‌توانید از میان شخصیت‌های آشنای سری دراگون بال تیم خود را انتخاب کنید.  قرار گرفتن در مقابل بعضی از شخصیت‌های خاص می‌تواند منجر به وقوع حرکت‌های پایانی و ویژه‌‌ای به نام Dramatic Finishes می‌شود که صحنه‌های خاطره‌انگیزی از انیمه را بازسازی می‌کند. بازی دراگون بال فایترز در حال حاضر به‌شدت در زمینه‌ی مسابقات حرفه‌ای و رقابتی بازی‌های مبارزه‌ای پرطرفدار است و میان بازی‌های چند در مقابل چند بیشترین توجه را به خود جلب کرده است. ترکیب جذابیت سری دراگون بال در کنار تبحر آرک سیستم ورکس چنین معجونی سرگرم‌کننده‌ای را خلق کرده است.


تکن ۷ (Tekken 7)

پلتفرم: پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، کامپیوترهای شخصی

بازی مبارزه ای قدیمی Tekken 5

مسابقات «پادشاه مشت آهنین» (The King of Iron Fist) با هفتمین بازی اصلی از سری بازی‌های تکن به حیات خود ادامه می‌دهد.  تکن از آن سری بازی‌هایی است که برای ما بسیار آشنا است و آن را می‌توان معروف‌ترین و برجسته‌ترین بازی مبارزه‌ای با محیط سه‌بعدی در نظر گرفت. هفتمین بازی اصلی این سری هم فرمول موفق بازی‌های قبلی را دنبال کرده و تجربه‌ای لذت‌بخش را فراهم ساخته است. همین چند وقت پیش بود که خبر رکوردشکنی فروش تکن ۷ در میان تمامی بازی‌های این سری را شنیدیم که این نشان از موفقیت و اقبال بسیار خوب طرفداران به این بازی بوده است. برخلاف بسیاری از دیگر بازی‌های این فهرست که محیطی دوبعدی دارند، تکن ۷ به بازیکنان اجازه می‌دهد تا به‌صورت آزادانه در سه‌ بُعد حرکت کنند. شما می‌توانید از جهاتی جاخالی دهید یا حمله کنید که در بازی‌هایی نظیر Street Fighter و Guilty Gear امکان‌پذیر نیست. سیستم مبارزات بازی در عین دشواری، پویایی بالایی دارد و هر شخصیت نحوه‌ و سبک مبارزه‌ی خود را دارد که می‌توانید با توجه به سبک بازی خود از این تنوع بهره ببرید.

بیشتر بخوانید: رده‌بندی تمام بازی‌های تکن از بدترین تا بهترین

تکن ۷ قطعاً یکی از بهترین قسمت‌های این سری بازی محبوب و قدیمی است که می‌تواند بازی ارزشمندی در گنجینه‌ی بازی‌های مبارزه‌ای شما باشد. البته، مدت نسبتاً زیادی از عرضه‌ی این بازی سپری شده و شاید باید کم‌کم خود را آماده‌ی معرفی بازی جدیدی از سری تکن کنیم. با این حال، تا آن زمان، تکن ۷ می‌تواند به نیازهایمان در این زمینه پاسخ بدهد.


سول‌کالیبر ۶ (SoulCalibur VI)

پلتفرم: پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، کامپیوترهای شخصی

بازی مبارزه ای برای کامپیوتر Soulcalibur V

Soulcalibur همیشه یک تمایز بزرگ نسبت به سایر بازی‌های مبارزه‌ای داشته است و آن تمایز بزرگ تمرکز بازی روی سلاح‌ها بوده است. هر شخصیت از سلاح مورد‌نظر خود در نبرد استفاده می‌کند که مجموعه‌ای از حرکات و استراتژی‌های منحصر‌به‌فرد را برای هر شخصیت ارائه می‌دهد. شخصیت‌هایی مانند Nightmare  یا Siegfried که شمشیرهای عظیمی دارند، مسافت ضربه‌ی آن‌ها بیشتر و سنگینی ضرباتشان هم سهمگین‌تر است، در حالی که شخصیت‌های دیگری مانند Taki  یا Raphael  که از سلاح‌های چابک‌تری استفاده می‌کنند، به حملات سریع‌تر و حرکات چالاک و فرز متوسل می‌شوند. همچون تکن ۷، سول‌کالیبر ۶ دیگر بازی این فهرست است که از محیط سه‌بعدی پشتیبانی می‌کند و اجازه حرکت در طرفین را به بازیکن می‌دهد.

در عین حالی که سول‌کالیبر ۶ یک دنباله به حساب می‌آید، از سوی دیگر به‌نوعی یک بازنگری (ریبوت) برای این سری بازی محسوب می‌شود که این می‌تواند نگرانی افراد تازه‌وارد را برای ورود به دنیای این اثر برطرف کند. حالت Soul Chronicles در این نسخه این امکان را به بازیکنان می‌دهد تا وقایع داستانی مربوط به هر شخصیت در طول تاریخ سری را در کنار رویدادهای تازه‌ی داستانی آن شخصیت‌ها تجربه کنند. Soul Calibur VI مطمئناً خود را از هر چیز دیگری در این سبک متمایز می‌کند اما در حال حاضر به‌راحتی یکی از سرگرم‌کننده‌ترین بازی‌های مبارزه‌ای موجود است.


مورتال کامبت ۱۱ آلتیمیت (Mortal Kombat 11 Ultimate)

پلتفرم: پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس/ اس، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ، کامپیوترهای شخصی

بازی مبارزه‌ای Mortal Kombat 11

مورتال کامبت ۱۱ آلتیمیت یک جمع‌بندی تلخ و در عین حال زیبا از داستانی است که در سال ۲۰۱۱ در بازنگری بازی مورتال کامبت (که توسط طرفداران با نام مورتال کامبت ۹ هم شناخته می‌شود) آغاز شد. استودیوی Netherrealm که سابقه‌ی ساخت سری بازی مبارزه‌ای Injustice هم در کارنامه دارد، همیشه با آثار خود استاندارد بالایی را برای بازی‌های مبارزه‌ای تراز اول تعریف می‌کند. دستاورد بزرگ مورتال کامبت ۱۱ در بخش داستانی آن است که نه‌تنها یک داستان عالی را برای یک بازی مبارزه‌ای روایت می‌کند بلکه بازی کردن‌ آن هم سرگر‌م‌کننده و لذت‌بخش است.

مورتال کامبت ۱۱ آلتیمیت هم محتوای بازی اصلی و هم محتوای گسترش‌دهنده‌ی آن یعنی Aftermath را در قالب یک بسته‌ی کامل و نهایی ارائه کرده است. بازی دارای ۳۷ شخصیت است که در میان آن‌ها هم شخصیت‌های آشنا و اصلی سری از جمله اسکورپیون، ساب‌زیرو، جانی کیج، شاو کان و بسیاری دیگر دیده می‌شوند و هم شخصیت‌های جدید و شخصیت‌های مهمانی مثل ترمیناتور، رمبو و جوکر در آن حضور دارند. نام مورتال کامبت آنقدر بزرگ و معروف است که همیشه در مرکز توجه علاقه‌مندان به بازی‌های مبارزه‌ای قرار داشته است. به همین خاطر، طبیعی است که ما هم نتوانستیم مبارزات جذاب و خشونت‌آمیز بازی و لذت اجرای یک فیتالیتی را نادیده بگیریم و آن را در فهرست خود قرار ندهیم. اگرچه طرفداران منتظر معرفی قسمت جدید این سری بازی هستند اما مورتال کامبت ۱۱ آلتیمیت همچنان می‌تواند برای بازیکنان لذت‌بخش باشد.


اسکال‌گرز (Skullgirls 2nd Encore)

پلتفرم: پلی‌استیشن ۴، سوییچ، کامپیوتر

بازی مبارزه‌ای Skullgirls

Skullgirls که در اصل به عنوان ادای احترامی به سبک مبارزه‌ی چند در مقابل چند بازی‌هایی مثل Marvel vs Capcom 2 طراحی شده است، به شما امکان می‌دهد حداکثر سه شخصیت را برای یک مبارزه انتخاب کنید. با این حال، شما می‌توانید شخصیت‌های کمتری را برای یک مبارزه انتخاب کنید .در این شرایط خط سلامتی شما به ازای دو شخصیت یا تک‌شخصیت انتخاب‌شده بیشتر از حالت سه‌شخصیت خواهد بود. انعطاف‌پذیری در انتخاب اندازه‌ی تیم مبارزان برای هر مبارزه، می‌تواند گزینه‌ی جذابی را در مقابلتان قرار دهد. شما هم می‌توانید مبارزه به‌صورت چند در مقابل چند را انتخاب کنید و بر پیچدگی‌های آن مسلط شوید و از آن بهره ببرید و هم می‌توانید روی یک شخصیت متمرکز شده و ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد او را فرا بگیرید و در استفاده از آن شخصیت حرفه‌ای شوید. اخیراً با پیاده‌سازی نت‌کد رول‌بک وضع بخش آنلاین بازی هم بسیار بهتر شده است. فهرست شخصیت‌های این بازی در ابتدا فقط شامل شخصیت‌های زن بود اما در نهایت شخصیت‌های مرد هم به بازی اضافه شدند.

در حالی که Skullgirls 2nd Encore چند سالی است که در بازار عرضه شده است، اما اخیرا به خاطر تغییراتی که در توسعه‌دهنده و نحوه‌ی تجاری بازی ایجاد شده است، این بازی مبارزه‌ای دوبعدی یک ساختار فصلی را برای عرضه‌ی محتوای جدید و افزودن شخصیت‌های تازه اتخاذ کرده است. به این طریق می‌توان امید داشت که پشتیبانی از بازی همچنان ادامه داشته باشد و تب‌وتاب Skullgirls 2nd Encore به‌ِزودی فروکش نکند.

منبع: GameInformer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۹ دیدگاه
 1. Avatar دانیال

  اصغر جان اونی که شما تعریف کردی عرق میریزن بیشتر میخوره dead or alive 5 و ۶ باشه
  رکورد دار آپدیت هم دست mortal kombat x هست که ۱ سال زور زدن فقط بازیو اوپتیمایز کنن
  کیلر اینستینکت از زمان انتشار رو استیم آپدیت خاصی نداد گرافیک بالایی هم نداشت چون بازی قدیمی بود فقط اومد رو پلتفرم استیم قبول دارم فایتینگ خیلی خوبی بود واقعا

 2. Avatar مانی

  اقایون یجوری میگین همین حالا میتونین تجربه کنین
  انگار مجانیه کی پولشه میده

 3. Avatar مهدی

  پس کپکام علیه مارول کجاست بازی بی عدالتی نیست

  1. Avatar saaeed

   مارول ورسوس کپکام اصلا بازی ساده ای نیست. یاد گرفتنش کار حضرت فیله و تو هم اگه میدونستی چیه و بازی می کردیش، توی کلمه بعدی نمیگفتی اینجاستیس کجاس.
   مارول ورسوس کپکام یه بازی کلاسیک قدیمی کپکام و از بهترین بازیهای فایتر تاریخ و دنیاس، هیچ آموزش کمبویی نداره داخل گیم، هیچ آموزش سیستمی نداره داخلش، و اگه بخوای یاد بگیریش باید فقط صد ساعت آموزش بخونی و ویدیو ببینی تا بفهمی باید چیکار کنی فقط. بازی حتی بهت نمیگه دکمه ها چیکار میکنن. مهارت پیدا کردن توش رو بخیال اصلا.
   از اونور اینجاستیس یکی از ساده ترین، سینمایی ترین و بی سیستم ترین، بد قلق ترین، بدترین و چرت ترین بازی های فایتر تاریخه. چه اولیش و چه دومیش. بازی چیزی نداره جز گرافیک، و بازی کردنش یکی از بدترین حس های دنیاس.
   تا حالا دیدی مسابقه جهانی اینجاستیس برگزار بشه؟ نه. مارول ورسوس کپ کام از بیست پنج سال پیش توی اکثر مسابقات بزرگ بوده.
   امکان نداره کسی مارول ورسوس کپکام بازی کنه و بعدش حرف از اینجاستیس بزنه
   کسی که بازی مبارزه ای بکنه اینجاستیس بازی نمیکنه
   با توجه به اینکه جفت گیم های نامبرده کمیک مارول و دی سی هستن، مطمئنم حتی هیچ ایده ای از بازی فایتر نداری، و این ها رو هم که نامبردی به خاطر مارول و دی سی میشناسی و نامبردی، نه به خاطر بازی فایتر بودنشون.

   1. Avatar دانیال

    بله برای اینجاستیس هم برگزار شده چه evo چه ceo حالا شما از بازیی خوشت نمیاد دلیل نمیشه اینقدر ناراحت بشی.
    یکی از شکستای بزرگ مارول همون نسخه اینفینیت بود که هنوز فنا دارن نسخه ۳ رو میرن که البته نسخه خوبیه فقط ای کاش رول بک داشت دد گیم نمیشد.

 4. Avatar اصغر

  یه بازی خفن و گرافیک بالا را جا انداختی!!!

  1. Avatar sevda

   اصغرجان دیگه هر چی مدرن و به درد بخور بود این جا هست
   چی؟ killer instinct مثلا؟؟

   1. Avatar اصغر

    نه ، یه جورایی گناه میاره بگم چون خیلی هات هست killer instinct جلوی اون مهد کودکه، و عجیبه که وقتی چند سال پیش اومد ۲۲ بار آپدیت شد توی یکسال!!! و حجمش تقربیا برابر شد ، وسیستم روز و بالاتر از اکثر بازیها، ولی عجبا اصلا در گیمرها ایرانی و سایت‌های ایرانی از کنارش ساکت گذشتند و چیزی نگفتند، و عجیبتر ، فتا و سازمان فیلتر و اخلاقی هم بهش گیر نداد ، در حالی اووووف، آره، بهترین گرافیگ هم داره ، شرشر ریختم عرق روی بدن و چهره‌ای بشدت زیباو … ولی کارگردانش جدا شد از استودیوی مربوطه، و دیگر متاسفانه احتمالا آخرین ورژن محسوب می شود. ببخشید طولانی شد.

   2. Avatar aysaa

    سلام ترو خدا اسمشو ب من بگو چندین ساله دنبال اسمش میگردم یادم نیست ولی کلی خاطره باهاش دارم منتظر اسمشم خیلی ذوق کردم کامنتتو خوندم امیدوارم همون باشه ک من میخوام با توجه ب توضیحاتت مرسی داداشی

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه