۱۰ مدل برتر رومیزی برای خانه‌ای زیبا و به‌روز

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
10 مدل رومیزی ترند و کاربردی که می‌توانید در خانه استفاده کنید

ما معمولا از رومیزی به عنوان یک وسیله‌ی تزئینی و تکمیل کننده‌ی دکوراسیون خانه استفاده می‌کنیم. همچنین استفاده از رومیزی به تمیز ماندن میزها کمک می‌کند. اما وقتی به مرحله‌ی انتخاب و تصمیم‌گیری می‌رسیم کار سخت می‌شود. کدام اندازه و شکل و رنگ می‌تواند برای میز ما مناسب‌تر باشد؟ چه جنس و رنگی انتخاب کنیم که با دکوراسیون خانه هماهنگی داشته باشد؟ امروز در دیجی‌کالا مگ می‌خواهیم ۱۰ مدل از رومیزی‌های ترند و کاربردی را با هم بررسی کنیم تا دفعه‌ی بعدی که تصمیم به انتخاب رومیزی گرفتید کار برایتان آسان‌تر باشد.

۱. رومیزی‌های فیت

رومیزی‌های فیت

این دسته، نوع خاصی از رومیزی‌ها هستند که یا به سطح روی میز فیکس شده و از لبه‌ی آن آویزان نمی‌شوند، یا لبه‌ای بلند دارند که تا پایین پایه‌ها را می‌پوشاند. اگر رومیزی‌هایی که لبه‌ی بلند دارند کناره‌شان کمی چین‌دار باشد، می‌تواند میز را بزرگ‌تر نشان بدهند. همچنین دسترسی به فضای زیر میز را آسان کرده و جنبه‌ی تزئینی دارند.

۲. رومیزی کلاسیک

رومیزی کلاسیک

این دسته از رومیزی‌ها قدیمی‌ترین نوع آن‌ها هستند. معمولا برای میزهای مستطیل استفاده می‌شوند و قد لبه‌ی آن‌ها تا میانه‌ی پایه می‌آید. طرح پارچه‌ی این رومیزی‌ها به هر شکلی می‌تواند باشد، البته نوستالژی‌ترین طرح پارچه‌ برای رومیزی کلاسیک پارچه‌ی چهارخانه‌ی قرمز است. برای ایجاد جذابیت بیشتر می‌توانید به دور رومیزی نوارهای رنگی،‌ گیپور یا نوارهای آویزدار بدوزید تا وقتی روی میز پهن می‌شوند زیبایی بیشتری به فضا ببخشند.

۳. رومیزی‌های گرد

رومیزی‌های گرد

این مدل رقیب سرسختی برای میز و رومیزی‌های مستطیلی است. میز گرد الهام بخش تصورات افسانه‌ای شاهان و جنگجویان شجاع و جوانمردان است. البته استفاده از میز گرد احساس برابری را هم القا می‌کند. در دوران مدرن این نوع میزها و رومیزی‌ها برای برگزاری مهمانی‌ها و مراسمی مناسب است که افراد دور میز تصمیم دارند با یکدیگر گفت‌وگو کنند. توجه به این نکته ضروری است که اگر می‌خواهید از میز گرد استفاده کنید باید فضای اتاق شما بزرگ باشد، چون امکان قرار دادن وسایل تزیینی دیگر در کنار میز گرد تقریبا غیرممکن است.

۴. رومیزی مربع

رومیزی مربع

رومیزی مربع هم می‌تواند روی میزهای مستطیل به شکل خوبی قرار بگیرد و هم روی میزهای مربع. اگر قرار است آن را روی میز مستطیل قرار دهید می‌توانید آن را با کمی چرخش به شکل لوزی در آورده و در وسط میز قرار دهید.

اگر یک رومیزی مربع را روی میز گرد قرار دهید ظاهری خاص و زیبا به میز خود می‌بخشید.

همچنین میزهای مربع با رومیزی مربعی شکل که کمی از لبه‌ی میز آویزان است احساس حضور در یک رستوارن را به شما القا می‌کند. قرار دادن وسایل تزیینی و دکوراتیو هماهنگ با رومیزی در اطراف میز مربع بسیار آسان است.

۵. رومیزی تالاری

رومیزی تالاری

این رومیزی‌ها، که با نام رومیزی کوکتل هم شناخته می‌شوند، مخصوص میز‌های بلند در مراسم و تالارها دوخته می‌شود. میزهای بلند، گرد و کوچکی که برای مراسم مختلف استفاده می‌شوند و افراد در کنار آن به صورت ایستاده مشغول صحبت یا مصرف خوراکی می‌شوند، با این مدل از رومیزی‌ها پوشیده می‌شوند. ارتفاع این رومیزی تا روی زمین است و قسمت پایینی آن زیر پایه‌ها قفل می‌شود. با استفاده از این مدل رومیزی می‌توانید پایه‌ی میز را پوشانده و با چند اکسسوری ساده، مثل گل خشک و روبان، دکور زیبایی برای کل سالن طراحی کنید.

۶. رانر

رانر

این نوع از رومیزی‌ها بیشتر به عنوان تزیین استفاده می‌شوند. همچنین اگر رویه‌ی میز شما آسیب دیده باشد می‌توانید از یک رانر زیبا برای پوشاندن قسمت آسیب‌دیده استفاده کنید. معمولا از رانرها برای میز مستطیل استفاده می‌کنند.

رانر می‌تواند از یک پارچه‌ی ساده یا طرح‌دار تهیه شده باشد. گلدوزی و نوار دوزی روی رانرها بسیار پرطرفدار است و جلوه‌ی خاصی به آن‌ها می‌دهد.

ممکن است طول رانر بلند باشد و لبه‌های آن از میز آویزان شود یا اندازه‌ی آن به نوعی باشد که کامل روی میز قرار بگیرد. شما می‌توانید با استفاده از یک رانر رنگی و هماهنگ با پالت رنگی دکوراسیون اتاق یا روکش صندلی‌ها، فضایی ویژه ایجاد کنید.

۷. رومیزی چندلایه

رومیزی چندلایه

ترکیب دو مدل رومیزی با رنگ‌های مختلف می‌تواند جلوه‌ی خاصی به فضای سرو غذا بدهد. یک ترکیب رنگی خاص با کنتراست مناسب، بهترین گزینه برای استفاده از این مدل رومیزی‌ها است. اگر میز غذاخوری شما گرد است می‌توانید برای لایه‌ی اول از یک رومیزی گرد فیت استفاده کنید، سپس یک رومیزی مربع را به شکلی روی آن قرار دهید که گوشه‌هایش از لبه‌ی میز آویزان شود. اگر هم میز مستطیل دارید می‌توانید برای لایه‌ی اول یک رومیزی فیت ساده و برای لایه‌ی دوم از یک رومیزی مستطیل کلاسیک طرح‌دار یا یک رانر استفاده کنید.

۸. رومیزی دکوراتیو

رومیزی دکوراتیو

اگر بهترین و زیباترین رومیزی را روی میزی قرار دهید که پایه‌های زیبایی ندارد، تمام شکوه و چشم‌نوازی آن را از بین برده‌اید. اگر میز شما در قسمت پایه مشکل دارد یا از میزهایی استفاده می‌کنید که پایه‌ی نازیبا و فلزی دارند می‌توانید از رومیزی بلند و دکوراتیو برای پوشش تمام قسمت‌های ناخوشایند آن استفاده کنید.

این مدل از رومیزی‌ها در نگاه اول شبیه به رومیزی فیت هستند اما چین‌های منظم، تزئینات پارچه‌ای و یراق‌دوزی‌های خاصی دارند که می‌توانند در یک لحظه میزی ساده را به یک میز شاهانه تبدیل کنند. برای ثابت نگه داشتن رومیزی دکوراتیو می‌توانید از گیره‌هایی استفاده کنید که لایه‌های زیرین و لبه‌ی پایینی را به میز متصل می‌کند.

۹. رومیزی رولی

رومیزی رولی

اگر دوست دارید به فضای غذاخوری تنوع بدهید و نمی‌خواهید خود را با یکی دو طرح و مدل محدود کنید می‌توانید از سفره‌های رولی استفاده کنید. این رول‌ها معمولا از جنسی شبیه به پارچه ساخته می‌شوند و در رنگ و طرح‌های مختلف در بازار وجود دارند. چند رول سفره‌ی متنوع بخرید و آن را به هر شکل و اندازه‌ی که دوست دارید روی میز قرار دهید.

۱۰. تزیین رومیزی

تزئین رومیزی

یکی از روش‌های محبوب و ترند شده تزیین رومیزی‌ها است. شما می‌توانید یک مدل فیت ساده را به سبک مورد علاقه‌تان تزیین کنید و حتی آن را با تم مهمانی‌تان هماهنگ کنید. این نوع از رومیزی‌ها را اغلب در مراسم عروسی یا مهمانی‌هایی که در باغ یا ساحل گرفته می‌شود می‌بینید. شما در انجام این کار هیچ محدودیتی ندارید و می‌توانید هر نوع رومیزی‌ای که دارید را با این روش زیباتر کنید.

سخن آخر

ممکن است شما از رومیزی برای تمیز نگه داشتن سطح میز استفاده کنید یا به عنوان تزئین و هماهنگی با دکوراسیون کلی فضا به سراغ این گزینه بروید. در هر حال انتخاب رومیزی مناسب کاری سخت و گیج کننده است. آگاهی از مدل‌های ترند و روش استفاده از آن‌ها می‌تواند تصمیم‌گیری را برای شما آسان کرده و فرآیند انتخاب را کوتاه‌تر کند.

منبع: LUNAبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما