۱۰ شخصیت انیمه‌ای که قدرتشان مدام در حال کاهش است

۲۰ دی ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۰ ۲۰ دی ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
شاخص

مسیر معمولی که شخصیت‌های انیمه طی می‌کنند این است که ابتدا ضعیف هستند، سپس قوی می‌شوند و تمام محدودیت‌ها را پشت سر می‌گذارند. آن‌ها با تلاش و پشتکار خودشان نیرومندتر شده و به جنگجوهای قوی‌تری تبدیل می‌شوند.

ولی همه‌ی شخصیت‌ها وارد چنین مسیر رو به اوجی نمی‌شوند. گاهی وقت‌ها، نبردها جراحت‌های سنگینی بر شخصیت‌های انیمه وارد می‌کنند و قدرت و سرعت آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهند. بعضی دیگر گذر عمر روی توانایی‌هایشان اثر می‌گذارد و مجبورند در این سراشیبی اجتناب‌ناپذیر زندگی، پیش بروند. بعضی دیگر هم دسترسی خود به قدرت‌های بیرونی را از دست می‌دهند که در شرایط سخت کلی به کارشان می‌آمدند.

در این مطلب به معرفی هشت شخصیت انیمه‌ای می‌پردازیم که بنا به دلایل مختلف، ضعیف شده‌اند و آن قدرت سابق را ندارند. در نظر داشته باشید که در این مطلب، اطلاعات داستانی کلیدی از این انیمه‌ها لو خواهد رفت.

۸. لیوای حمله به تایتان (Attack on Titan)

لیوای

در بخش عمده‌ای از انیمه‌ی «حمله به تایتان»، کاپیتان لیوای قوی‌ترین سرباز بشریت بود و می‌شد او را نیرومندترین شخصیت کل دنیای این انیمه در نظر گرفت. تایتان‌های بی‌مغز خطری برای او نداشتند. حتی تایتان‌های باهوش‌تری مثل تایتان هیولا یا تایتان مؤنث هم در برابر مهارت لیوای کم آوردند.

با این‌حال، وقتی داستان جلوتر رفت و خطرات موجود بیشتر شدند، لیوای هم دچار جراحت‌هایی شد و نتوانست آن مهارت‌های بی‌نقص مبارزه‌اش را حفظ کند. او ضربه‌های سنگینی را متحمل شد و مسیر زندگی‌اش تا حدودی دچار تغییر شد. ولی حتی با وجود این‌ها هم می‌توان با افتخار ادعا کرد که کسی نتوانسته لیوای را شکست دهد.

۷. گوهان دراگون بال زد (Dragon Ball Z)

گوهان

برای گوهان، حتی آسمان هم یک سقف محدود کننده بود. او وقتی بچه بود، قدرتی وحشتناک و ظرفیتی بی‌پایان داشت. در همان بچگی می‌توانست به سوپر سایان ۲ تبدیل شود. گوهان هنوز تازه سر پا افتاه بود که بدون هیچ تمرینی، موفق شد پدرش و وگتا را شکست دهد.

او یک دورگه‌ی انسان-سایان بود و همین باعث شد فضای بیشتری برای رشد داشته باشد. ولی آن عشق غرورآمیزی که پدر و وگتا برای جنگیدن داشتند، در گوهان نبود. او به‌آرامی از هرم قوی‌ترین جنگجوها پایین آمد. او هنوز هم شمه‌هایی از ظرفیت‌های فوق‌العاده‌اش در مبارزه نشان می‌دهد، ولی در زندگی او، این چند لحظه‌ی کوتاه جایگاه خاصی ندارند.

۶. جولیوس نواچرونو شبدر سیاه (Black Clover)

جولیوس نواچرونو

جادوی زمان جولیوس نواچرونو بسیار کمیاب و قدرتمند است و او می‌تواند آن را به روش‌های مختلفی به کار گیرد. جولیوس بعد از محافظت از امپراتوری شبدر در برابر حمله‌ی پاتری، توسط یک الف خنجر می‌خورد و حتی تصور می‌شود که کشته شده است. با این‌حال، جولیوس بدون این‌که کسی خبر داشته باشد، سیزده سال عمر را در یک ابزار جادویی ذخیره کرده و بعد از مرگش، از آن استفاده می‌کند. او به‌عنوان یک نوجوان سیزده ساله، دوباره زنده شده است.

وقتی جولیوس از مرگ برمی‌گردد، شبیه یک نوجوان است و دیگر خبری از مهارت‌های جادویی‌اش نیست. از نظر داستانی، ضعیف شدن جولیوس منطقی است و منطق درستی پشتش است. حتی از یک جنبه‌ی داستانی دیگر هم این تصمیم درستی به نظر می‌رسید. چرا که جولیوس دیگر خیلی قدرتمند شده بود و هیچ رقیبی نداشت. اگر جولیوس همچنان با نهایت قدرتش حضور داشت، یامی و آستا هیچ‌وقت به چنان قدرت‌های فوق‌العاده‌ای نمی‌رسیدند.

۵. ناروتو بوروتو (Boruto)

ناروتو

وقتی ناروتو برای اولین‌بار وارد با کوراما وارد همکاری شد، قدرتش به یک سطح دست نیافتنی رسید. حال که روباه اهریمن در کنار ناروتو بود، او به چاکرای عظیمی رسید که تازه سر برآورده بود و باعث شد او به عنوان یک شینوبی، از جنبه‌های مختلفی پیشرفت کند. او با این قدرت‌، موفق شد خدایان ابرقدرتی چون کاگویا و موموشیکی را شکست دهد.

ولی در یک صحنه‌ی احساسی، ناروتو با کوراما خداحافظی کرد، چرا که کوراما در نبرد با ایسشیکی، هرچه در توان داشت را استفاده کرد. ناروتو بدون او هم همچنان یک شینوبی هولناک است. ولی دیگر یک ابر انسان نیست، و وقتش رسیده مشعل را در اختیار نفر بعدی قرار دهد.

۴. آسکلاد حماسه‌ی وینلند (Vinland Saga)

آسکلاد

آسکلاد شخصیت مهیبی است که در جهان پر از وحشت و خشونت وایکینگ‌ها، خیلی خوب موفق می‌شود مهارت و تجربه را با هم ترکیب کند و به پیروزی برسد. او در نبرد با تورس، به شکلی استادانه موفق می‌شود حواس این وایکینگ ابرقدرت را منحرف کرده و یک ضربه‌ی سریع و کاری به او وارد کند. ولی این ضربه آن‌قدر عمیق نیست که باعث مرگ او شود. آسکلاد اگرچه این نبرد را می‌بازد، ولی به خاطر مبارزه‌ی خیره‌کننده‌ی خودش، اعتبار زیادی به دست می‌آورد.

با این‌ حال، سال‌ها می‌گذرند و آسکلاد با گذر عمر، آن سرعت و قدرت پیشین خود را از دست می‌دهد. او دیگر نمی‌تواند مانند دوران جوانی‌اش، بدون هیچ دردسری بر پنجاه نفر غلبه به صورت هم‌زمان غلبه کند. آسکلاد اگرچه ضعیف‌تر از قبل شده است، ولی به لطف هوش بالا و کوله‌باری از تجربه که با خود دارد، هنوز هم یک نیروی مرگبار است.

۳. آل‌مایت آکادمی قهرمان من (My Hero Academia)

آل‌مایت

آل‌مایت پیشتر قهرمان شماره‌ی یک، و نماد صلح بود. او تمام ویژگی‌های یک قهرمان حقیقی را در خود داشت؛ محبت، فداکاری و قدرت فراوان. برای مدتی طولانی، آل‌مایت بار جهان را روی دوش خود داشت، و او این کار را با «یکی برای همه»، قدرت ویژه‌ی خود انجام می‌داد. «یکی برای همه» نیرو، سرعت و استقامتی بی‌نظیر به آل‌مایت می‌داد.

آل‌مایت در اخرین نبردی که با «یکی برای همه» انجام داد، اگرچه پیروز شد ولی این قدرت ویژه را از دست داد. در حال حاضر، او روزهایش را با آموزش و نصیحت کردن می‌گذراند، او می‌خوهد به میدوریا یاد بدهد چطور بر یکی برای همه مسلط شود.

۲. ادوارد الریک کیمیاگر تمام‌‌فلزی: برادری (Fullmetal Alchemist: Brotherhood)

ادوارد الریک

از هر نظر نگاه کنیم، ادوارد الریک یک نابغه بود. خیلی‌ها انتظار داشتند او بزرگ‌ترین کیمیاگر تاریخ شود. او هم به این انتظارات واکنش درستی نشان داد، هم قدرت زیادی از خود نشان داد و هم جهان را از خطر پدر نجات داد. ولی ادوارد برای اینکه بتواند بدن حقیقی برادرش را بازگرداند، باید با حقیقت یک معامله می‌کرد؛ باید معامله‌ی مبادله‌ی برابر برقرار می‌شد.

برای اینکه حقیقت بدن حقیقی آلفونس را بازگرداند، ادوارد توانایی کیمیاگری خود را تقدیم کرد، چیزی که بخش عظیمی از کل هویت او بود. مسلما از نظر ادوارد این کار ارزشش را داشت، چون موفق شد برادر و بهترین دوست زندگی‌اش را بازگرداند. کیمیاگر جوان قدرتش را فدا کرد تا خانواده‌اش را به دست بیاورد.

۱. ساسکه بوروتو (Boruto)

ساسکه

به‌عنوان یک نابغه‌ی اوچیها، ساسکه در کار با جوتسو همیشه مهارت حیرت‌انگیزی داشت. توانایی شگفت‌انگیز او در کار با شارینگان باعث شد او یک شینوبی مخوف شود و بتواند بر رقبایی چون ایتاچی و دانزو غلبه کند. بعد از دریافت رینگان، قدرت ساسکه به شکل باورنکردنی افزایش یافت و او به ناروتو پیوست تا بتوانند کاگویا و موموشیکی را شکست دهند.

بعد از این که موموشیکی بدن بوروتو را گرفت و خنجری به چشم ساسکه زد، ساسکه رینگان خود را از دست داد. حال که ساسکه برگ برنده‌ی خود را از دست داده، کنجکاویم ببینیم در سبک‌ مبارزه‌ی او چه تغییراتی حاصل می‌شود. ولی به لطف هوش و جوتسوی نامحدود، ساسکه همچنان یک مبارز هراسناک است.

منبع: CBR

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۵۳ دیدگاه
 1. Avatar ....

  مردشی دوباره بگو ساسکه با ناروتو ضعیفه

 2. Avatar 1111

  بهترین مبارزه ناراتو و ساسکه با اتوتستوکی در بوروتو
  و در ناراتو شیپودن مبارزه با ۱۰ دم و خالق چاکرا

  من که ناراتو را دوست دارم چون هرکاری کرد تا به رویایش برسه

  1. Avatar مجتبی

   داش موضوع رو بخون من هم واقعت خیلی فیلمش رو دست داشتم ولی واقعا هم ناروتو و هم ساسکه توی فیلم بروتو ضعیف تر شدن

 3. Avatar 1111

  من بهترین کارتونی که دیده بودم ناراتو.ناراتو شیپودن.بوروتو است البته اگر بوروتو دوبله فارسی بود خیلی بهتر بود.

  من با از دست رفتن کورما خیلی ناراحت شدم
  ناراتو را خیلی دوست دارم
  ولی داخل بوروتو بعضی قسمت ها داخل عکس دیدم که ناراتو دوباره قدرت کورما را داره
  همچنین دخترش و پسرش بوروتو قدرت کوروما
  را داشتند حالا نمیدونی که واقعیت داره یا نه
  پس قدرت ناراتو در حال کاهش نیست
  بوروتو هم هفته یک بار پخش میشه بخاطر اینکه در در اون کشور بوروتو هفته یکبار پخش میشه
  پیر میشم تا همه قسمت ها را نگاه کنم 🤣🤣

 4. Avatar annia

  دوستان تعصبی … من فن لیوایم ولی قبول کنید که متاسفانه متاسفانه متاسفانه لیوای از زیک شکست خورد هر وقت انسانها شکست خوردن به خاطر این بود که یه چیزایی رو نمیدونستن … اینکه زیک گفته بود وقتی مایع نخاعی تزریق بشه طرف بدنش خشک میشه دروغ بود و همین دروغ باعث شد همه گول بخورن و خیلی اتفاقای بدتری بعد اون رخ بده .. ماجرای جراحت وحشتناک لیوای که تو پارت دوم دیدیم هم از ندونستن بود لیوای نمیدونس زیک قدرت اینو داره که خودشو بازسازی کنه و اینجا لیوای فدای ندونستنش شد فدای ریسک بزرگی که کرد

 5. Avatar Ghazal

  دقیقا تو یه سایت زده بود قدرت سایکه در حال افزایشه بعد تو زدی در حال کاهشه؟ چی بگم بهتون؟ وقتی سر در نمیارید چرا الکی برا خودتون میبافید؟ ناروتو کیوبی رو از دست داد اره درست اون الا ضعیفه ولی ساسکه الان خیلی قویه فقط رینگانشو از درست داده همین اوکیه؟

  1. Avatar حسین

   داداش ساسکه هم ضعیف شده دیگه سوسانو نداره

   1. Avatar I

    داره

 6. Avatar به تو چه

  لیوای اتفاقی بود پای اونو نیار وسط

  1. Avatar رضا

   سوسانو داره دوسانو با شارینگانه اون الان تلپورت و یه سری چیزای دیگرو تدا ه ناروتو هم الان فقط سیج مودو داره ولی یه خبر خوب کوراما زندست چون تن تیلز هنوز زندست تازه یه تئوری هست که میگه هیماواری هم چاکرای کیوبی رو به ارثبورده (ناروتو و ساسکه فقط تو ناروتو و ناروتو شیپودن داشتن قوی میشن تو بوروتو ضعیف شدنه)

 7. Avatar داداش

  داداش زر نزن ساسکه درمقابل ایتاچی سوسک هم نیست ایتاچی بش کاملا آسون گرفته بود

  1. Avatar رضا

   اره واقعا ایتاچی خیلی الکی مرد

 8. Avatar صالح

  اسپویل بلک کلاور

  داداش دیگه چی میخوای بشه
  جادوش رو از دست داد
  الان از همه کاپیتانا ضعیفتره

 9. Avatar Mohammad

  داداش جولیوس که هیچ وقت ضعیف نشده بود چه آوردیش تو لیست

 10. Avatar Yasi

  چقد تعصبی تو کامنتا ریخته

 11. Avatar Amir

  سلام . ساسکه بار اولش شارینگاش نابود نمیشه میتونه جایگزینش کنع درباره ناروتو هم ناروتو چاکرا کورما هنو داره پس کاهش نه افزایش

 12. Avatar ناروتو اوزوماکی

  عالی بود مخصوصا قسمت المایت ناراتو و ساسکه خسته نباشی فقط میشه ۱۰ شخصیت در حال پیشرفت هستنو بزاری متل بوروتو میدوریا باکوگو سارادا شیکادای آرمین ارن

  1. Avatar علی اکبری

   داداش خودت گفتیش 🤣

 13. Avatar Pwarzival

  نمیدونم متن رو درست نخوندید یا چی

  نوشته کسانی که قدرتشون در حال کاهشه

  ناروتو بخاطر از دست دادن کوراما
  شاسکه بخاطره از دست دادن رینگان
  آل مایت بخاطره از دست دادن یکی برای همه
  لیوای هم بخاطره زخمی شدنش

  همه ی اینا جاشون توی این لیسته
  لطفاً تعصبی بازی در نیارید

 14. Avatar یه بنده خدا اوتاکو

  بنده خدا خودت دیروز تو مقاله نوشتی ساسکه قدرتش در حال افزایشه امروز در حال کاهش؟
  ناروتو و بقیه رو که دیگه نگم برات اگه فاز و منبع مناسبی نداری مقاله ننویس دیگه 😐

  1. Avatar مزغ متفکر

   ساسکه رینگانش رو از دست داده پس ضعیف تر شده ناروتو هم کوراما رو از دست داده پس خیلی ضعیف تر شده

  2. Avatar به تو چه

   وقعااااا😐😐😐😐

 15. Avatar امید

  سلام خسته نباشی
  عنوان مقاله با خود مقاله همخونی نداره!
  به هر حال خسته نباشید

 16. Avatar آبتین

  فقط آلمایت و کیماگر تمام فلزی قدرتش در حال کاهشه بقیه دارن خر تر میشن

  1. Avatar مزغ متفکر

   ساسکه رینگانش رو از دست داده پس ضعیف تر شده ناروتو هم کوراما رو از دست داده پس خیلی ضعیف تر شده

  2. Avatar مزغ متفکر

   لیوای بخاطر جراحتی که از زیک برداشت حتی دیگه نمیتونه درست راه بره ناروتو کوراما رو از دست داده یعنی چاکراش خیلی کم شده علاوه بر مود های دیگش که به کمک کوراما هستش نمیتونه چو اوداما راسنگان هم بزنه ساسکه هم رینگانش رو از دست داده یعنی چیزی نزدیک ۶۰ درصد قدرتش

 17. Avatar حسن علوی

  کاملا مخالف هستم درسته لیوای جراحت برداشت ولی هر کسی دیگه ای جای لیوای بود اون جراحت ها رو برمی داشت و در اون چند جا برای نجات دوستانش مجبور شد ریسک کنه و با این وجود بار ها و بار ها نشون داد وقتی کاری رو یه جوخه بزرگ نمیتونه انجام بده اون به تنهایی قادر به انجامش هست بیشتر دقت کن

 18. Avatar منتقد فیلم وسریال

  جناب بهار شما متنو اشتباه خوندی نوشته شخصیت هایی که قدرتشان مدام در حال کاهشه نه افزایش

  1. Avatar Hosein

   👍🏻

 19. Avatar حسین

  نه لیوایو نیستم لیوایو نباید در این لیست می‌بود

 20. Avatar Kasra

  داداش های من همه قدرتشون در حال افزایش هست:ایزوکومیدوریا،ادوارد،ناروتو،کانکی،کیریتو
  ،لوفی و…..

 21. Avatar Hhhhhhh

  برادر من در مورد لیوای اشتباه نوشتی اون حرف نداره ضمناً ازهر تایتانی که بگی قویتر پس چرا ننویس برای ما

 22. Avatar یورا

  باید گوجو.رو هم اضافه کنید انیمه: جوجوتسو کایسن
  ال مایت قدرتشو داره از دست میده پس جزو اینا نیست. میدوریا بین این ها هستش
  میتونید لایت هم اضافه کنید از انیمه: دفترچه مرگ

 23. Avatar سامی

  ببینید اگ راجب قدرت بخواین حرف بزنین چون ناروتو ساسکه شخصیتهای دراگون بال شخصیتاش تخیلیه و قدرتشون خیلی بالاس باید تو لیست اول دوم سومه مثله ساسکه

 24. Avatar ملکوت

  عزیزم افزایش نه کاهش بعد توی سریال حمله به تایتان راستش زیاد قبول ندارم به نظرم قدرت همشون داشت زیاد میشد

 25. Avatar ملکوت

  عزیزم افزایش نه کاهش

 26. Avatar Naser

  جرعت داری دوباه بگو ناروتو ضعیفه😡🤬🤬🤬

  1. Avatar mehrdad

   وقتی ده سال سن داری و تازه با فیلیمو با مفهوم انیمه آشنا شدی.

  2. Avatar Amir Mohammad

   ناروتو ضعیفه گریه بکن

 27. Avatar ناشناس

  کاهش یعنی ، کم شدن ، از وقتی آلمان قدرت خودش ( یکی برای همه ) رو به میدوریا داد و به دلیل زخم عمیقش قدرتش روبه کاهش رفت و قدرتش در تمام قسمت های آکادمی قهرمان من روبه کاهش ( کم شدن ) رفت .

 28. Avatar alisan

  داداش آلمایت کناری گیری کرده و اگه دقت کنی میبینی کاهش

 29. Avatar امید

  ناروتو نباید توی این لیست میبود دارید اشتباه میکنید واقعا ناروتو هر جا که باشه قدرتش افزایش پیدا میکنه

 30. Avatar محمد علی

  ولی المایت مریضه قدرتش کم میشه

  1. Avatar مزغ متفکر

   مریضیش هست وقتی که یکی برای همه به یکی دیگه منتقل میشه صاحب قبلیش قدرتشو آروم از دست میده

 31. Avatar س.م.م

  خب این لیست افرادی هست که قدرتشون کاهش پیدا می‌کنه

 32. Avatar بهار

  اونی که قدرتش داره افزایش پیدا می‌کنه ال مایت نیست میدوریا هست

  1. Avatar س.م.م

   خب این لیست افرادی هست که قدرتشون کاهش پیدا می‌کنه

  2. Avatar عارف

   دوست عزیز کسی نگفت ال مایت قدرتش در حال افزایشه، یه بار تیتر و بخون متوجه میشی

  3. Avatar TOKA

   نوشته کاهش :/

  4. Avatar Riosha 2007

   عزیزم سردر نوشته شده کاهش درسته دیگه ال مایت ..ناروتو .. ساسکه و… همشون قدرتشون در حال کاهش

  5. Avatar آتنا

   آره میدوریا هستش

  6. Avatar ملکوت

   نه عزیزم هر دوشون داشتن قوی میشدن ولی به روش های مختلف

  7. Avatar Amir Mohammad

   عقل زن: