۱۰ شمشیرزن برتر دنیای انیمه‌ها

۷ تیر ۱۴۰۱ | ۱۷:۰۰ ۷ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
شاخص

اکشن، عنصری است که انیمه‌ها به بهترین شکل به سراغش می‌روند. انیمه‌ها معمولا نبردها را به هیجان‌انگیزترین شکل ممکن، و در سطحی نشان می‌دهند که هیچ جای دیگری پیدا نمی‌شود. همچنان که انیمه‌هایی مثل «حمله به تایتان» تلاش می‌کنند تعریف دوباره‌ای از اکشن در انیمه نشان دهند، باز هم هیچ نبردی به اندازه یک شمشیربازی تن به تن، نمی‌تواند رضایت‌بخش باشد.

علاوه بر شمشیرزنی‌های هوایی که کاپیتان لیوای و یارانش در «حمله به تایتان» ارائه می‌دهند، کلی شمشیرزن عالی دیگر هم در انیمه‌های مختلف وجود دارد، به نظر می‌آید با یک رقابت جدی طرف هستیم. در این مطلب که با رای‌گیری از هزاران نفر انجام شده، به معرفی ۱۰ شمشیرزن برتر دنیای انیمه می‌پردازیم.

۱۰. سیبر از فیت/ استی نایت: تیغ بی‌نهایت اثر می‌کند (Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works)

سیبر

تعجبی ندارد که آرتوریا پندراگون، جنگجوی کلاس سیبر مجموعه‌ی «فیت»، به عنوان صاحب یکی از افسانه‌ای‌ترین شمشیرهای اکس‌کالیبر، مهارت زیادی در کار با این شمشیر داشته باشد. سیبر به خوبی از افتخاری که نصیبش شده آگاه است، در میدان نبرد شجاعانه وارد عمل می‌شود و حریفان خود را از میان برمی‌دارد.

اعتماد او به توانایی‌هایش بیراه نیست. او در اولین نبرد خود هم سرعت باورنکردنی از خود نشان می‌دهد، و هم ضربات سهمگین بی‌رحمانه‌ای وارد می‌کند. تمایل او برای انجام یک نبرد منصفانه، باعث اختلاف او با اربابش کیریتسوگو می‌شود، او موفق می‌شود ذهنیت «بردن به هر قیمتی» کیریتسوگو را به چالش بکشد. توانایی سیبر در کار با اکس‌کالیبر، او را به نیرویی کاملا قابل اتکا تبدیل می‌کند.

۹. سیلورز ریلی وان پیس (One Piece)

سیلور ریلی

اگرچه ریلی ادعا می‌کند به خاطر کهولت سن مهارتش در کار با شمشیر کم شده است، ولی او هنوز به عنوان یکی از اسطوره‌های باقیمانده از دزدان دریایی راجر، قدرت فراوانی دارد. شهرت ریلی این است که «دست راست پادشاه دزدان دریایی» است، و این لقبی مناسب برای دزد دریایی بازنشسته‌ای است که وقتی شمشیر در دستش است، به موجود ترسناکی تبدیل می‌شود.

رایلی با شمیر بلند و دولبه‌ی خود، قدرت شمشیرزنی‌اش را با مهارت بوسوشوکو هاکی ترکیب می‌کند و قوی‌ترین دشمنان را از پای درمی‌آورد. این مهارت‌های ترکیبی فوق‌العاده باعث شده‌اند سیلور ریلی یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های سریال «وان پیس» باشد.

۸. کیسوکه اوراهارا بلیچ (Bleach)

کیسوکه اوراهارا

عاقلانه نیست که کیسوکه اوراهارا را یک مغازه‌دار ساده در مجموعه‌ی «بلیچ» در نظر بگیریم و او را از این فهرست خط بزنیم، کسی که البته خیلی دوست دارد خودش را یک تاجر نامتعارف جا بزند. این کاپیتان سابق واحد دوازدهم وقتی وارد نبرد می‌شود، خیلی سریع بقیه‌ی مبارزان را توجیه می‌کند که یک موجود ترسناک وارد میدان شده است.

اوراهارا اگرچه به عنوان یکی از قوی‌ترین شینیگامی‌های «بلیچ» در نظر گرفته نمی‌شود، ولی همچنان یک شمشیرزن فوق‌العاده سریع و ماهر است. اوج درخشش او در نبرد وقتی است که هوش خود را به کار می‌اندازد و آن را با مهارت‌های شمشیرزنی خود ترکیب می‌کند. او حتی اگر لازم باشد از تاکتیک‌های فریبکارانه هم استفاده می‌کند. علاوه بر این‌ها، اوراهارا بانکای قدرتمند هم دارد، و تمام این‌ها او را یک رقیب ترسناک می‌کند.

۷. ایچیگو کوروساکی بلیچ (Bleach)

ایچیگو کوراساکی

قهرمان اصلی «بلیچ» شاید آدم دمدمی و کله‌شقی باشد و نتواند خشم خود را کنترل کند، ولی موفق شده این ویژگی‌ها را در جهت تبدیل شدن به یک مبارز بهتر به کار بگیرد. ایچیگو با کمک این‌ها، به قدرتی می‌رسد که هیچ‌کس انتظارش را ندارد. اگرچه ایچیگو به لطف تمرین‌های سخت در زمینه‌ی هنرهای رزمی به یک مبارز پرقدرت در نبردهای تن به تن تبدیل می‌شود، ولی در فرم شینیگامی خودش هم یک شمشیرزن بسیار ماهر می‌شود.

سرعت و واکنش‌های او باعث می‌شوند او در نبرد دست بالا را داشته باشد، ولی توانایی او در ترکیب مهارت‌های مختلف با شمشیر، و البته سطح بالای هوش استراتژیکش، او را به یک جایگاه برجسته رسانده است. ویژگی برجسته‌ی دیگر او این است که خودش این شمشیر را برای مبارزه انتخاب کرده است و در کار با آن به استادی رسیده است.

۶. بایاکویا کوچیکی بلیچ (Bleach)

یاباکویا کوچیکی

خلق‌وخوی اشرافی بایاکویا کوچیکی شاید خیلی‌ها را دچار سوءتفاهم کند، ولی او با سطحی کم‌نظیر از مهارت در شمشیربازی، خیلی راحت می‌تواند ثابت کند که چیزی فراتر از این غرور در خود دارد. کاپیتان واحد ششم این توانایی را دارد که بدون این حتی یک قطره عرق، جمعیت عظیمی از دشمنان قدرتمند را با دقتی باورنکردنی از بین ببرد.

از قضا بایاکویا صاحب یکی از نمادین‌ترین شمشیرهای مجموعه‌ی «بلیچ» در فرم سنبون‌زاکورا است. او می‌تواند این شمشیر را به هزار تیغه‌ی کوچک تبدیل کرده و آن‌ها را از راه دور کنترل کند. اگرچه این روش مبارزه شاید چندان همسو با سبک مبارزه‌ی یک شمشیرزن سنتی نداشته باشد، ولی در این تردیدی وجود ندارد که بایاکویا توانایی‌های قدرتمند باورنکردنی در خود دارد.

۵. کنپاچی زاراکی بلیچ (Bleach)

کنپاچی زاراکی

کمتر شینیگامی را می‌توان پیدا کرد که به اندازه‌ی کنپاچی زاراکی، کاپیتان واحد یازدهم، عظیم و هراسناک باشد. ظاهر سرسخت او خبر از شخصیتی می‌دهد که همیشه در عطش نبرد است، سبک مبارزاتی او این‌گونه است که حریف خود را با قدرت و سرعت بی‌نظیر خود، از پای درمی‌آورد. کنپاچی که از همان بچگی مهارت بالایی در شمشیربازی از خود نشان داده بود، با گذشت زمان همیشه بهتر از قبل می‌شود.

او با شمشیر خود به نام نوزاراشی زانپاکوتو که یک تیغ بلند و رنگ و رو رفته است، در نبرد با حریفان دست بالا را دارد.  اگرچه بعضی وقت‌ها شرایط باعث می‌شوند او ضعیف‌تر از نهایت ظرفیتش باشد، ولی هنوز از معدود شخصیت‌هایی است که می‌تواند ایچیگو را در نبرد شکست دهد.

۴. هیمورا کنشین رورونی کنشین (Rurouni Kenshin)

هیمورا کنشین

هیمورا کنشین حتی بعد از این‌که زندگی پیشین و لقب هیتوکیری باتوسای (او پیشتر قاتلی با این لقب بود که حتی یک دهه بعد از بازنشستگی، همچنان نامش لرزه به جان مردم می‌اندازد) را کنار می‌گذارد، همچنان مهارت‌هایی که او را به چنین شهرتی رسانده بودند را در خود دارد. قدرت و دقت عجیب و غریب او در کار با شمشیر به حدی است که خیلی از دشمنان را تنها با یک ضربه‌ی شمشیر از پای در می‌آورد.

حتی اگر اولین ضربه‌ی او نبرد را به پایان نرساند، سرعت و چالاکی کنشین به حدی است که تنها یک اشتباه از سوی رقیب، بسیار گران تمام خواهد شد. از شانس بد هیمورا، قهرمان اصلی انیمه‌ی «رورونی کنشین»، همه‌ی مشکلات با شمشیر حل نمی‌شوند، مخصوصا وقتی او قسم خورده است که دیگر کسی را نکشد و تنها محافظ بقیه باشد.

۳. لیوای آکرمن حمله به تایتان (Attack on Titan)

لیوای آکرمن

هرچقدر حریفی که یک قهرمان با او روبه‌رو می‌شود سرسخت‌تر باشد، مهات او برای زنده ماندن باید بیشتر باشد. این اصلی است که در انیمه‌ی «حمله به تایتان» به خوبی اثبات می‌شود. در این انیمه، هنگ اکتشاف ماموریت دارد تایتان‌های مرگباری را از سر راه بردارد که معمولا تنها یک نقطه‌ی ضعف دارند. یکی از زبده‌ترین افراد در این زمینه، لیوای آکرمن است، کاپیتان جوخه‌ی ماموریت‌های ویژه.

بنیان مهارت‌های لیوای ریشه در تسلط فوق‌العاده‌ی او روی تجهیزات مانور عمودی دارد، سرعت و دقت عمل او در کار با این ابزار بی‌رقیب است. او که همیشه شمشیرهای خود را با حالت مخصوصی نگه می‌دارد، استعداد ویژه‌ای در وارد کردن ضربه‌ی نهایی و از میان بردن حریف خود دارد.

۲. شنکس وان پیس (One Piece)

شنکس

شنکس که پیشتر یکی از اعضاء گروه افسانه‌ای دزدان دریایی راجر بوده است، کمی بعد از مرگ کاپیتان، موفق می‌شود از زیر سایه‌ی گول دی. راجر بیرون بیاید و خودش هم یک کاپیتان قابل توجه شود. با این‌حال، شنکس جشن و مهمانی و زندگی بی‌دغدغه در اقیانوس را به نبرد ترجیح می‌دهد. به همین دلیل، باید اعتراف کرد هنوز نهایت توانایی‌های او را در میدان نبرد ندیده‌ایم.

شنکس وقتی وارد مبارزه می‌شود، مهارت‌هایش به سطح افسانه‌ای می‌رسند. او قدرتمند، سریع و مقاوم است، حتی وقتی در یک شکست آشکار باشد. شنکس قادر به شکست شخصیت‌هایی مثل میهاک و دوارد نیوگیت است، با وجود این که قدرت شگرف نیوگیت همیشه شهره بوده است. شنکس حتی اگر دست مورد علاقه‌اش را در اختیار نداشته باشد، باز مبارزی است که نباید دست‌کم گرفته شود.

۱. گاتس برزرک (Berserk)

گاتس

«برزرک» انیمه‌ی بی‌رحمی است. خشونت و خون‌ریزی زیادی در خود دارد و اصلا مخاطبان بزرگسال را هدف گرفته است. گاتس، قهرمان آن، خیلی خوب چنین رویکردی را نشان می‌دهد. او شمشیرهای عظیمی در دست می‌گیرد، بدون این‌که در سرعت و چالاکی‌اش تغییری ایجاد شود. گاتس در نبرد، هیچ ملاحظه‌ای ندارد.

گاتس اگرچه می‌تواند با تکیه بر نیرو و واکنش‌پذیری بالای خود بیشتر نبردها را پیروز شود، ولی هرجا لازم باشد به فریب و کارهای غیراخلاقی دیگر هم متوسل می‌شود. این هوش و عملگرایی او، در کنار مهارت‌های اصیلش، باعث شده است او به لقب «شمشیرزن سیاه» برسد، او یکی از بزرگ‌ترین مبارزان در بحث نبرد با شمشیر است.

منبع: Screen Rant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۶۵ دیدگاه
 1. Avatar ناشناس

  کیریتو از انیمه هنر شمشیرزنی آنلاین توش کم بود

 2. Avatar Cares

  همه به جز لیوای چرت پرت به معنای واقعی بودن فقط لیوای از شمشیر به خوبی استفاده می‌کنه طوری که انگار عضوی از بدن خودش است و با ضربه های مرگبار شمشیرش هر چیزی را از بین میبرد و دوم جای میکاسا خیلی خالی است میکاسا بعد از لیوای مرگبارترین حرکات با شمشیر انجام میده که در اتک آن تایتان به خوبی قابل مشاهده بود

  1. Avatar ناشناس

   پس شما رورونی کنشین رو ندیدی

 3. Avatar علی

  هیمورا کنشین به معنای واقعی با قدرت و مرگ بار

 4. Avatar حسین۲۴۴۲

  لیست خیلی ضعیفیه اصلا خوب برسی نشده

  1. Avatar محمدصادق

   دقیقا من فقط تو اینا لیوای رو قبول دارم
   نه زورو نه کیریتو ویاتوگامی ساسکه تانجیرو و و استا و اسونا خیلی های دیگه خالیه

 5. Avatar امیر حسین

  چرا ساسکه اوچیها نیست

 6. Avatar نامربوط

  مگه میشه زورو وان پیس تو لیست نباشه ؟؟؟!!!!

 7. Avatar Aguilar

  Musashi Miyamoto پس کو؟

 8. Avatar ناشناس

  کاراکترای بلیچ شمشیر زنایی حرفه ای خالص نیستن اونا قدرت همراه با کمی مهارتن

 9. Avatar تانجیرو

  یاتو از نوراگامی

  یوییچیرو از پایان جهان

  کیسارا از گلوله ی سیاه

  تانجیرو و یوریچی از شیطان کش

 10. Avatar انیمه =👍👍👍

  به نظر من شخصیت های شیطان کش همه با شمشیر مبارزه میکنند که می توان از آنان استفاده کرد

 11. Avatar Alireza

  باورم نمیشه که از کانجیرو تو شیطان کش و کیریتو و آسونا در هنر شمشیر زنی آنلاین هیچی نگفتی

 12. Avatar مخالف این طرح

  یعنی چی پس شمشیر زنایی مثل زورو،ساسکه کجان؟

 13. Avatar فری

  زورو از وان پیس کجاست

  1. Avatar نامربوط

   زورو باید رتبه اول لیست باشه

 14. Avatar فرهاد

  خدایی شمشیر ضد جادو آستا از بلک کلور باید باشه

 15. Avatar محمد

  سامورایی چمپلو کسی دیده ؟ جاشون خالیه …با پایان تاثیر گذار و فوق‌العاده واقعا حس یه سامورایی بهت دست میده

 16. Avatar Kirito

  حاجی کیریتو و آستا نیست…)
  اونا گاد ترینن

 17. Avatar ساسکه اوچیها

  جای (آستا از شبدر سیاه) و (ساسکه از ناروتو) و (هفت شمشیرزن مه از ناروتو) و (کاگورا از بوروتو) و (کیریتو و آسونا از هنر شمشیر‌زنی آنلاین) و (تانجیرو از شیطان کش) و (رورونو زورو از وان‌پیش) خالیه توی این لیست

  هرکی موافقه لایک کنه

  1. Avatar یکی بود که 11 ساله انیمه نگاه میکنه

   دادش ساسکه اینا از نظر این سایت هست وگرونه اینایی که تو گفتی آره برترن ولی از نظر این وب یا سایت اینه…..

 18. Avatar ناشناس

  جای کریتو و استا تو این لیست خالیه

 19. Avatar مأمور کرد فرزندم را از آن به طور کامل از زبان خودش جواب داد

  واقعا که باورم نمیشه یکی از گاد ترین شمشیر های دنیا رو جا انداختی همون شمشیری که پوریای ولی باهاش درخته رو قطع کرد😄

 20. Avatar Aristia

  باید کریتو ( هنر شمشیر زنی آنلاین ) آستا ( شبدر سیاه ) ملیوداس ( هفت گناه کبیره ) آکامه ( اکامه گا کیل ) تانجیرو و یوریچی ( شیطان کش ) یاتو ( نوراگامی ) هم بیاد میبودن

 21. Avatar یه اوتاکو پاترهد بخ بخ

  به نظرم یورچی *انیمه شیطان کش* باید داخل لیست اضافه بشه

 22. Avatar سجاد

  به نظرم باید لعوناردو هم تو لیست میبود

  1. Avatar Emad shabani

   گفته انیمه داداش،اون مال آمریکاست.

 23. Avatar بدون شخصیت

  اگه طرف شیطان کش رو دیده باشه باید بدونه قویتر از یوریچی تو جهان شیطان کش نیست. اگه طرف شبدر سیاه رو دیده باشه یامی و آستا شمشیر زن های عالی ان. اگه سورد آرت آنلاین رو دیده باشه باید بدونه کسی قدرتمند تر از کیریتو نیست تو این انیمه. ولی خب ناروتو شمشیر زن خوب زیاد داره باید واسه اون یه مقاله دیگه آماده بشه

  1. Avatar Kingwolf9511

   فکر کنم این ایست فقط مبنا بر مهارت و قدرت جسمی نه جلدی و خیلی چیزهای دیگه
   (این نیست که تو هر انیمه هر شخصیتی که یه شمشیر بگیره دست بیاد تو لیست و در باره آستا هنوز انیمه کامل نیست و تو دسته بندی نمیاد البته قدرت اینا بدست میاره که شمشیر ها از راه دور کنترل که و شمشیر استادش جادوی استادش همراه دار ولی تو جایگاه اول نمیاد)
   جایگاه اول فقط برای برزرک.

 24. Avatar Mohammad

  باورم نمیشه رورونوا زورو تو این لیست نیست

 25. Avatar بنده خدا

  تانجیرو و یوریچی چیشد؟

 26. Avatar امیررضا

  کسی که این مقاله رو نوشته اوتاکو نیست چون: کیریتو و آستا و میکاسا رو فراموش کرده حتا تور در انیمه حماسه وینلند هم یکی از خوب هاست

 27. Avatar آرتین

  موموچی زابوزا و کیسامه چی شد؟

 28. Avatar Saori

  پس اکامه چی 🙁

 29. Avatar یکی

  به طور کلی لیست خوبی بود ولی در نظر داشته باش شنکس بعد از از دست دادن دستش برتریش نیسبت به دراکول میهاوک رو از دست داد همچنین تونستیم قدرت شمشیرزنی شیروهیمه و راجر رو هم ببینیم همچنین زورو و اودن که قدرتشون با کنترل شمشیر قدرتمند انما ثابت شده اس بنظرم تو لییت جا داشتن و خیلی شخصیتای دیگع من فقط وان پیسو مدنظر قرار دادم لیست جای ۵۰ شخصیت یا بیشتر هم داره

 30. Avatar محمد طاها

  پس کریتو چی

 31. Avatar Max

  کریتو ؟؟!!

  1. Avatar Bruh

   داش کریتو درسته شمشیر زنه ولی خیلی شمشیر زن قوی نیست

 32. Avatar erfan

  یکی از قوی ترین شخصیت های انیمه ای جدید که قدرتش هم با شمشیره آستا هست
  دمون سلیر هم که کلا همه شمشیر دارن
  خیلی از بهترین شمشیر زن هارو نذاشته بودید

  1. Avatar آراد

   خیلی اشتباه نوشتید متنو جینچوریکی هیولای ۸دم در ناروتو بهترین شمشیر زنه با ۸ شمشیر دستش ۳نفر خیلی قدرت مند رو شکست داد.. لطفاً توجه کنید به انیمه ها بعد بنویسین😑

  2. Avatar Just a weeb

   دوستان به این فکر کنین کسایی مثل کیریتو یا شخصیتای دیمن اسلیر یا زورو یا میکاسا یا میهاک به پای گاتس یا اوراهارا و لیوای و شنکس نمیرسن گاتس کسیه که رسما خدایانو به چالش کشید کسیه که همه قبول دارن که بهترین شمشیر زنه وقتی میتونه شمشیری رو ورداره که کسی نمیتونه بلندش کنه شنکس هم دیمن فروت نداره و فقط با شمشیر تونست یونکو شه و همینطور هم اوراهارا و لیوای که نیازی به گفتن نیست من با این لیست تقریبا موافقم

 33. Avatar Hossein

  پ زورو چی ؟😐

  1. Avatar D

   انیمه ن انیمیشن

   1. Avatar یه بنده ی خدایی🗿

    جناب انیمه به همین چیزای ژاپنی و اینا میگن اون انیمیشن فرق داره با اینا بچه سال🗿

   2. Avatar Saori

    وات؟ 😐

   3. Avatar Anime

    😐😂

   4. Avatar سیلوستر

    داداش ، این بنده خدا هم منظورش اون زورو نیست که نقاب میزد . منظورش اون زورو تو انیمه وان پیسه .

   5. Avatar Blueeevil

    داداش زورو تو وان پیسو میگه😂

 34. Avatar Hadi

  کریتو هم هس

 35. Avatar Ahil

  الان یاتو تو نوراگامی چی€_€

 36. Avatar ممد

  افرو سامورایی شمیشر زنه اوله . هد بند شماره دو کسی هست که میتونه یه خدا رو به مبارزه بطلبه لیست خوبیه
  مخصوصا در مورد کیسکه کاملا درسته

 37. Avatar ارمیا کوشا

  سلام قبل از قطع شدن دست شنکس میهاک و شنکس یک دوئل عظیم با هم داشتن و بعد از قطع شدن دست شنکس میهاک دوئلش رو با شنکس مایان داد پس با این اوصاف اگر قرار باشه یکی از این دو در شمشیر زنی برتر باشه اون دراکهیول میهاکه

  1. Avatar عبود

   شانکس دستش رو موقع ای که لوفی افتاده بودتوی آب ورفته بود نجات بده توی آب از دست داد اونم یه تمساح بزرگ دستش رو قطع کرد قطع شدن دست شانکس رو میتونی توی قسمت های. اول ون پیس ببینی

 38. Avatar شادمهر

  کیریتو پس ؟؟!

 39. Avatar Reza

  لیوای خیلی خوبه . عالی

 40. Avatar ami i

  میکاسا پ
  جای کی ری تو ک ا ن خالی 🙂

 41. Avatar ناشناس

  پس کیریتو چی؟

 42. Avatar ؟؟؟؟

  کریتو هم بین شون جا داشت

 43. Avatar اساسین

  پس زورو ، میهاوک و یوریچی کجان ؟

 44. Avatar Nima

  پس کیریتو کجاست؟؟؟ 😭

 45. Avatar امید

  پس زورو چــــــــــــــــی

 46. Avatar علیرضا

  پس میهاوک کجاست؟ این لیست بدرد نمیخوره

 47. Avatar Gisoosara

  زوررووو ووووو بنده خدا

 48. Avatar Noel

  باید بجای لیوای رو رو میذاشتی

  1. Avatar Reza

   نه . لیوای حرف نداره