۱۲ شخصیت کچل برتر تاریخ بازی‌های ویدیویی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲۲ دقیقه
بهترین شخصیت های کچل

زندگی هیچ‌گاه برای هیچ فردی ساده نبوده و پس از آنکه وارد واقعیات زندگی و مسائل جدی می‌شوید، انگار یک ویروس به جان آدم می‌افتد که نمی‌گذارد، دیگر نصف راحت کشید. تازه همین حوالی است که مشکلات از چپ و راست به آدم هجوم می‌آورند و کم‌کم می‌بینی که موهای سر، یک به یک از میان می‌روند و کله خالی می‌شود؛ دقیقاً مانند همان صحنه‌ی مخوف از بازی دث استرندینگ که گیاهان با بارش باران مخصوص (تایم‌فال) خشک می‌شوند. امروزه افراد کچل را می‌توان همه‌جا یافت، از بازیگران سینما گرفته تا شخصیت‌های بازی‌های ویدیویی، در این مطلب سعی می‌کنیم معروف‌ترین و بهترین شخصیت‌های کچل بازی‌های ویدیویی را معرفی کنیم.

دنیای بازی‌های ویدیویی، کچل‌های چندان زیادی ندارد و معمولاً استودیوها علاقه‌مند به ساخت شخصیت‌هایی خوش‌چهره و خوش‌قیافه هستند، اما شاید محبوب‌ترین شخصیت‌های ما، کچل باشند و حتی به آن فکر هم نکرده باشیم. از دست دادن مو، دلیل نمی‌شود که دیگران را به چشم دیگری نگاه کنیم و این مسئله‌ای کاملاً طبیعی است. چند سالی است که تراشیدن موی سر و کچل بودن، به یک استایل خاص تبدیل شده و بنابراین اگر موهای خود را از دست داده‌اید،‌ نگران نباشید،‌ ممکن است جیسون استاتهام بعدی شما باشید!

از دست دادن موی سر، دردسرهای خود را هم دارد. برای نمونه آفتاب‌سوختگی پوست سر واقعاً درد دارد و البته باید هر روز هم موهای خود را بتراشید تا ظاهر مناسبی داشته باشید. هنوز هیچ استودیوی بازی‌سازی به این اندازه وارد جزئیات نشده و زندگی یک شخصیت کچل و چالش‌های آن را به تصویر نکشیده است، بلکه تنها جنبه‌های اکشن زندگی‌شان را نمایش داده و البته مشخص نیست آن‌ها چطور مو‌های خود را از دست‌ داده‌اند.

وقتی صحبت به بازی‌های ویدیویی می‌رسد، دنیایی از شخصیت‌های مختلف جلوی چشممان ظاهر می‌شود، از جادوگران مو بلند گرفته تا پدران ناامید و حتی کودکان شیطانی؛ اما در این مطلب قرار است به برترین کچل‌های بازی‌های ویدیویی بپردازیم و آن‌ها را معرفی کنیم.

۱۲. سولاس (Solas)

بازی: Dragon Age Inquisition

Solas Dragon Age

اولین کچلی که قرار است به آن بپردازیم، اصلاً از نسل انسان نیست و از همان ابتدا مویی به سر نداشته است. او سولاس، یک الف جادوگر از مجموعه بازی عصر اژدها (Dragon Age) است و فکر نمی‌کنم کسی همان ابتدا از این گوش دراز کچل خوشش آمده باشد. در واقع هر چه جلوتر هم می‌رویم، حس بدتری نسبت به او پیدا می‌کنیم و در اواخر بازی نیز حقایق مهمی در مورد آن متوجه می‌شویم.

سولاس زاده‌ی روستای کوچکی است و قبل از وقایع مهیب بازی،‌ بیشتر اوقاتش را در جنگل به سر می‌برد و چندان هم علاقه‌ای به صحبت و دورهمی ندارد. اگر چه سولاس یک جادوگر به حساب می‌آید، اما قدرت‌های جادویی او محدود است و بیشتر به عقل و خرد روی می‌آورد. معمولاً شخصیت‌های سریال و بازی که کچل می‌شوند، یا به قاتلی خشن تبدیل می‌شوند یا به فردی عاقل و دانا. سولاس نیز مربوط به دومین دسته است.

بیشتر افراد،‌ سولاس را به عنوان فردی آرام و دانا می‌شناسند و به نظر می‌رسد که این کله‌ی کچل،‌ باعث شده تا اندکی عقل خود را بیشتر به کار بگیرد. خوشبختانه او از همان کودکی کچل بوده و خبری از موی بلند در نژاد او نیست و به همین دلیل نیازی به اصلاح روزانه ندارد و نداشتن مو هم،‌ چهره‌ی او را به فردی خطرناک و عصبانی تبدیل کرده است.

۱۱. بیتورس مندز (Bitores Mendez)

بازی: Resident Evil 4

Bitores Mendez

بازی رزیدنت ایول ۴ هنوز هم جزو بهترین بازی‌های مجموعه به حساب می‌آید که دنیایی از هیجان و ترس را به روی ما گشود. این بازی همچنین حریف‌های مخوفی داشت که شکست‌ دادن آن‌ها کار ساده‌ای نبود. یکی از این حریف‌ها، بیتورس مندز نام داشت که یک کشیش کاتولیک بود که در منطقه‌ای دور افتاده در اسپانیا به تبلیغ دین می‌پرداخت. اگر این اثر ترسناک را تجربه کرده باشید، قطعاً با کله‌ی کچل مندز آشنا هستید که برای اولین بار،‌ چون برق می‌درخشد و در کنار آن ریش و ابروهای اخمو، صورتی فوق‌العاده ترسناک ایجاد کرده است.

مندز تحت تأثیر سلاح‌های شیمیایی قرار گرفت و به یکی از اهداف اصلی شخصیت‌های اصلی رزیدنت ایول ۴ از جمله لئون کندی تبدیل شد و بالاخره در قلعه‌ی سالتزار به قتل رسید. نه تنها او یکی از شناخته‌شده‌ترین شخصیت‌های کچل بازی‌های ویدیویی است، بلکه آن بارانی بلد و همچنین چشم مصنوعی‌اش باعث شده تا قیافه‌ی او تا آخر عمر در ذهنتان باقی بماند. لحظات آخر زندگی مندز نشان داد که او فرد سرسختی است و به این آسانی نمی‌میرد و در آخر نیز تبدیل به موجودی عجیب شد که امیدوارم روزی از ذهن من پاک شود.

شاید آخرین سخنان مندز،‌ به عنوان فردی کچل که با لئون کندی خوش‌چهره مواجه می‌شود،‌ درد دل فردی باشد که تازه موهایش را از دست داده است:‌ «خونی که در رگ‌های تو جریان دارد با ما فرقی ندارد، اما به نظر می‌رسد که تو از ما نیستی. یادت باشد اگر روزی تحمل دیدنت را نداشته باشیم،‌ آنگاه با عواقب شدیدی روبه‌رو خواهی شد.» خوشحالیم که مندز توسط لئون کشته شد و دیگر لازم نیست کابوس آن کله‌ی کچل و صورت ترسناک را ببینیم!

۱۰. فرمانده زاوالا (Zavala)

بازی: مجموعه‌ی Destiny

Commander Zavala

فرمانده زاولا از جمله محافظان زمین و برترین افراد کلاس تایتان است و تنها هدف او، نجات بشریت در مقابل تمام خطرات است. او هوش نظامی عجیبی دارد و فرماندهی اکثر عملیات‌های نظامی را بر عهده دارد و گاردین‌ها را دو بار در نبردهای عظیم به پیروزی رسانده است. داستان زندگی زاوالا بسیار جالب است، او که به نظر جانش را از دست داده بود، به زندگی بازگردانده می‌شود، اما هیچ چیز از گذشته‌اش به یاد نمی‌‌آورد. جالب است پس از آن بار دیگر کشته شد و به زندگی بازگردانده شد و همین باعث شد تا تصمیم بگیرد که باری همیشه به عنوان یک مدافع زندگی کند و زندگی‌اش را برای آسایش انسان‌ها وقف کند، چه انتخاب خردمندانه‌ای، نه؟

زاوالا در طول سری بازی Destiny نقش مهمی دارد و می‌توان او را جزو مهم‌ترین شخصیت‌های بازی دانست که با صورت رنگ و رو رفته و قدرت‌های مهیبش شناخته می‌شود. واضح است که از همان ابتدا هم خبری از مو نبوده و نژاد او،‌ کاملاً بی‌مو است و به کچلی شناخته می‌شوند. او فرمانده‌ای بی‌نظیر است و هوش و ذکاوت بالایی در نبردها دارد، اما به قانون و اصول پایبند است و نمی‌تواند بی‌‌عدالتی و حضور بیگانگان را تحمل کند. این باعث شده تا زاوالا زمانی برای شستن مو و استفاده از شامپو نداشته باشد و شاید جزو معدود کچل‌هایی باشد که به راحتی با این مسئله کنار می‌آید.

۹. دکتر اگمن (Dr. Eggman)

بازی: سری سونیک

Dr Eggman

هر چه در مقاطع تحصیلی بالاتر بروید و خود را در علم و دانش غرق کنید، شانس از دست دادن موهایتان بیشتر می‌شود،‌ حداقل این بلایی است که سر دکتر اگمن،‌ هماورد منفور بازی سونیک آمده است! دکتر اگمن از جمله شخصیت‌هایی است که توسط نائوتو اوشیما از طراحان مشهور شرکت سگا خلق شده و در طراحی آن، ظاهر تخم‌مرغ شکل شخصیت‌های نائوتو حفظ شده است. اگمن دانشمندی دیوانه است که هر بار با تولید سلاحی جدید،‌ سریع به دنبال فتح دنیا و ایجاد امپراتوری نو می‌رود.

فرایند ایجاد یکی از برترین شخصیت‌های کچل بازی‌های ویدیوی بسیار جالب است. مدیر شرکت سگا به دنبال شخصیتی بوده که بتواند با ماریو شرکت نینتندو رقابت کند. طرح‌های بسیار زیادی به ثبت رسید، اما در میان آن‌ها شخصیتی تخم‌مرغ شکل که پیژامه به تن داشت دیده می‌شد که در نگاه اول، شباهت زیادی به تئودور روزولت، رئیس‌جمهور وقت آمریکا داشت، اما در آخر برگ برنده به سونیک رسید و از آنجایی که یک آنتاگونیست برای سونیک تعریف نشده بود، همان پیژامه پوش انتخاب شد و به دلیل قیافه‌ی تخم‌مرغ شکلش، اسمش را دکتر اگمن گذاشتند.

اگر طرح‌های اولیه او را ببینید، صورتی کاملاً کچل با سبیل‌های تنومند را خواهید دید که عینک مخصوصی به تن دارد. شکل بزرگ، کله کچل، عینک گرد و سبیل کلفت، برعکس چیزی است که از یک شخصیت منفور انتظار دارید اما آی کیو ۳۰۰ قطعاً او را به یکی خطرناک‌ترین افراد تبدیل کرده است. کچل بودن واقعاً مناسب دکتر اگمن است و معلوم نیست این سبیل‌های پرپشت نیز از کجا آمده‌اند،‌ هر چه باشد او دیوانه‌تر از این حرف‌هاست که به ظاهر اهمیت بدهد؛ قدرت و امپراتوری تنها چیزی است که دلش را خوش می‌کند.

۸. مکس پین (Max Payne)

بازی: Max Payne 3

Max payne

با خودم چندین بار کلنجار رفتم تا بتوانم مکس پین را در این لیست قرار دهم، زیرا که او عمداً موهای خود را تراشید و پس از دو بازی تاریک و کشتن صدها نفر، تصمیم گرفت تا با قیافه‌ای جدید، زندگی خود را از نو شروع کند. اما این دلیل نمی‌شود که او را میان برترین کچل‌های بازی‌های ویدیویی قرار ندهیم. مکس گذشته‌ی بسیار دردناکی داشته است. او خانواده‌اش را که معنی زندگی‌اش بودند، از دست داده و در به در دنبال رستگاری است و نمی‌تواند خود را از این عذاب نجات دهد.

پس از اتفاقات مختلف، مکس پین تصمیم می‌گیرد تا از ایالات‌متحده دور شود و خاطرات قدیمی را فراموش کند. در اولین قدم تصمیم می‌گیرد که الکل را کنار بگذارد و خود را از وضعیت اسف‌بار برهاند. او سپس دست به ماشین اصلاح می‌برد و آن موهای پرپشت و زیبایش را می‌تراشد و این‌طور است که خود را به فردی کچل تبدیل می‌کند که شاید در ابتدا، ارتباط گرفتن با او نیز کار ساده‌ای نباشد. به هر حال صورت کچل، او را به قاتلی بی‌رحم تبدیل کرده که دوست و دشمن نمی‌شناسد.

یکی از نقل‌قول‌های جالب مکس پین، درس بزرگی برای ماست و من فکر می‌کنم که کاملاً مربوط به کچل شدنش باشد. او می‌گوید: «طوری که من فکر می‌کنم این است که دو نوع آدم داریم، آن‌هایی که تمام زندگی‌شان تلاش می‌کنند تا آینده‌ را بسازند و آن‌هایی که تمام عمرشان تلاش می‌کنند تا گذشته را دوباره زنده کنند.» به نظر می‌رسد که با تراشیدن مو، او تصمیم گرفته تا از بازسازی گذشته فرار کند و به آدم جدیدی تبدیل شود.

شاید با خودتان بگویید که مکس پین در اصلی کچل نیست و نباید در این لیست جای داشته باشد، اما او تنها شخصیت کچل داخل لیست است که می‌دانیم چطور موهایش را از دست داده و همچنین جزئیات از دست دادن موهایش را نیز مو به مو دیده‌ایم. به هر حال اگر دنبال کاسپلی می‌گردید و مویی به سر ندارید، چه کسی بهتر از مکس پین؟ در آخر به افرادی که تازه موهایشان را از دست داده‌اند باید بگوییم: مانند مکس شجاع باش و آزاد.

۷. سایکو مانتیس (Psycho Mantis)

بازی: متال گیر سالید

psycho mantis

مجموعه بازی متال گیر سالید، دارای غول‌آخرهای عجیب و قابل توجهی است که هر کدام به شیوه‌ای نو و بسیار خلاقانه طراحی شده‌اند. این غول‌های آخر، چالش بسیار سختی را برای اسنیک پیش می‌آورند و شاید سخت‌ترین آن‌ها نیز «سایکو مانتیس» باشد. این متخصص کنترل ذهن با قدرت‌های خارق‌العاده، زندگی را برای اسنیک سخت می‌کند و شاید لحظه‌ی مبارزه با او، یکی از به‌یادماندنی‌ترین‌ها در تاریخ این مجموعه باشد. سایکو مانتیس از آن دسته‌ شخصیت‌های کچل بازی‌های ویدیویی است که برعکس بقیه، نه فرد دانا و عاقلی است و نه یک قاتل حرفه‌ای و خونسرد؛ او شاید تمام آن ویژگی‌هایی را دارد که باعث می‌شود از یک فرد متنفر شویم.

داستان زندگی سایکو مانتیس، مانند حضور او در متال گیر سالید عجیب و مرموز است. او که هنگام جنگ سرد و در روستایی کوچک به دنیا آمده، باعث مرگ مادرش هنگام تولد می‌شود و خب اولین نفری که از او متنفر می‌شود، پدرش است. او با صورتی عجیب و تغییر شکل یافته به دنیا آمده و به نظر می‌رسد که از همان روز او نیز مویی به سر نداشته و کچل بوده است. به هر حال روزی قدرت ذهن‌خوانی را کشف می‌کند و متوجه می‌شود که پدرش چه حسی نسبت به او دارد و مانند دیوانه‌ها تصمیم به نابودی روستا می‌گیرد و این طور است که پدرش در میان شعله‌های آتش جان می‌دهد.

سایکو مانتیس از جمله شخصیت‌های بازی‌های ویدیویی است که کسی تابه‌حال صورتش را ندیده و از آنجایی که همیشه ماسک گاز روی صورت دارد، تنها کله‌‌ی بی مو او دیده می‌شود. جالب است بدانید که دلیل استفاده از ماسک، جلوگیری از ورود افکار و احساسات آدم‌ها به ذهن اوست و اصلاً دلش نمی‌خواهد تحت تأثیر افکار دیگران قرار بگیرد و تنها زمانی که لازم باشد، از قابلیت ذهن‌خوانی استفاده می‌کند. او مدت‌ها مأمور KGB‌ بود و پس از فروپاشی شوروی، به آمریکا مهاجرت کرد و به عنوان بازجو برای پلیس فدرال آمریکا کار می‌کرد و در سال ۲۰۰۰، آن‌قدر به ذهن یک قاتل سریالی نفوذ کرد که خود نیز به قاتلی بی‌رحم تبدیل شد و دیوانگی سراغ او آمد.

آخرین دقایق زندگی‌اش در نوع خود جالب و تکان‌دهنده است. اسنیک بالاخره ماسک را از صورت او برمی‌دارد و آن چهره‌ی زشت و عجیب را می‌بینیم و آن موقع است که با زندگی سخت و دشوار او آشنا می‌شویم. صحبت‌های آخر او در نوع خود بسیار جالب است و به اسنیک می‌گوید که فرد چندان بدی نیست و اسنیک در ذهن او، خود شیطان است و برای اولین بار، از قدرت‌هایش برای کمک به اسنیک استفاده می‌کند.

سایکو مانتیس یک بار هم در زندگی، حس دوست داشتن را تجربه نکرده و تنها مسخره شده است؛ یادآور افرادی که بقیه را به دلیل ظاهر مسخره می‌کنند و صحبت‌های پایانی او نیست از دردی عمیق خبر می‌دهند:‌ «انسان‌ها برای اینکه همدیگر را شاد کنند، خلق نشده‌اند و از همان لحظه‌ی اول که به این دنیا پرتاب می‌شویم، سرنوشتمان آن است که چیزی جز درد و بدبختی برای یکدیگر به ارمغان نیاوریم.»

۶. رود (Rude)

بازی: سری فاینال فانتزی ۷

rude

Rude دقیقاً همان شخصیت کچل بازی‌های ویدیویی است که انتظار دیدنش را در این فهرست داریم. در واقع او شکل و قیافه‌ی فردی را دارد که به مرور موهایش را از دست داده و به همین دلیل، تصمیم گرفته تا ظاهری کاریزماتیک و ترسناک به خود ببخشد. او از جمله شخصیت‌هایی است که معمولاً تیپ خیلی مناسبی دارد و لباس‌های شیک و جذاب می‌پوشد و به درستی از سر بی‌مو استفاده می‌کند، شاید قیافه او در نگاه اول ما را یاد مأمور ۴۷ بیندازد که اتفاقاً در ادامه کاملاً به او نیز خواهیم پرداخت.

شخصیت Rude متعلق به گروهی از ماموران ویژه‌ی شرکت شینرا به نام Turk است. او فرد آرام و در عین حال بی‌رحمی است که هیچ مویی به سر ندارد. اگر ابتدای بازی فاینال فانتزی ۷ را به یاد داشته باشید، خواهید دید او همیشه سر خود را می‌تراشد و به نظر می‌رسد که کچل بودن را دوست دارد. استفاده از عینک مخصوص نیز باعث شده تا ظاهری جذاب به او داده شود که در کنار لباس فرم مخصوص Turk‌ها که یک کت و شلوار مشکی خوش دوز با کراوات مشکی رنگ است، که کاملاً به شخصیت او مطابقت دارد.

او فردی کاملاً جدی و بسیار منظم است و تمام وظایفش را نیز سر وقت انجام می‌دهد و به عنوان یکی از افراد شرور بازی شناخته می‌شود که کاملاً حرفه‌ای برخورد می‌کند و حتی اریث (Aerith) فکر می‌کند که او فردی با نیات خوب است و خودش نیز باور دارد که فردی بدی نیست و ذات خوبی دارد و تنها باید کارش را انجام دهد و این کار نیز ممکن است بی‌رحمانه باشد. او مدت هشت سال، همراه رینو (Reno) بود و همیشه مواظب او و کارهای جسورانه‌اش بود و صحنه‌ی نبرد با او نیز در بازی فاینال فانتزی ۷ بسیار حماسی است.

در ابتدا گفتیم که شخصیت‌های کچل بازی‌های ویدیویی، معمولاً دارای یک سری ویژگی‌های نزدیک به هم هستند، یا افرادی دیوانه و جنگ‌جو هستند و می‌خواهند دنیا را تصرف کنند و از دل وقایع ناخوشایند بیرون آمده‌اند، یا اینکه افرادی عاقل و دانا هستند و نوع آخر آن‌ها نیز قاتلانی خونسرد و بی‌رحم است و از دست دادن مو برای Rude، او را تبدیل به نوع شماره سه کرده که فوق‌العاده نیز در کار خود مهارت دارد. از آنجایی که او نبردهای تن به تن را ترجیح می‌دهد، شاید فکر می‌کند اگر موهایش را بتراشد، دشمن نتواند از آن استفاده کند و او را زمین بزند.

۵. کوان چی (Quan Chi)

بازی: مجموعه‌ی مورتال کامبت

Quan Chi

دنیای بازی مورتال کامبت پر از شخصیت‌های کچل است. می‌دانید که اکثر مبارزان شائولین نیز مو به سر ندارند و به نظر می‌رسد که این استایل، مخصوص آن‌هاست. یکی از شخصیت‌های کچل مجموعه مورتال کامبت، Quan Chi نام دارد که شیطان به تمام معنا است. او از جمله افرادی است که به عنوان شخصیت منفی ظاهر می‌شود و برای اولین بار نیز در بازی مورتال کامبت Mythologies: Sub-Zero ظاهر شد. او از جادوی سیاه و حرکات رزمی برای حمله استفاده می‌کند و اگر چه مبارزی قهار است، اما در واقعیت بیشتر به عنوان فردی خونسرد و باهوش شناخته می‌شود که سعی می‌کند تمامی حرکات بعدی حریف را حدس بزند. همین باعث شده تا دشمنانی مانند ساب‌زیرو و اسکورپیون، برای متوقف سازی او تلاش کنند.

کوان چی (Quan Chi) از آن دسته افراد قدبلند و تنومند است و به دلیل پوست بسیار سفیدش، نسبت به دیگر مبارزان بازی مورتال کامبت، ساده‌تر شناخته می‌شود و کله‌ای کاملاً بی‌مو دارد و به نظر می‌رسد که نژاد او، باعث شده تا مو به تن او نباشد. طراح‌های بازی مورتال کامبت، تابه‌حال تغییرات زیادی در ظاهر شخصیت کوان چی ایجاد کرده‌اند و لباس‌های متنوعی را به تن او دیده‌ایم. کوان‌چی دقیقاً از آن دسته کچل‌های بازی‌های ویدیویی است که ویژگی‌های هر سه نوع کچل گفته شده را دارد. از سویی فردی جنگ‌جو و دیوانه است و از سویی نیز خونسرد و بی‌رحم و در سوی دیگر نیز باهوش و ذکاوت. وجود این ویژگی‌ها در شخصیت او باعث دشمن‌تراشی شده و بعید است بتوانید این مدل کچل را در واقعیت پیدا کنید.

کوان‌ چی از تنها افرادی است که از کچل بودن استفاده کرده و نقش و نشان جالبی روی سر خود ثبت کرده است. به نظر می‌رسد که او چندان از کچل بودن دل خوشی ندارد و با ایده‌ای خلاقانه، فضای خالی را پوشانده است! اگر شما نیز مبارزی قهار و شجاع هستید، می‌توانید از کچل بودن خود استفاده کنید.

۴. فوتوشی شیمانو (Futoshi Shimano)

بازی: سری یاکوزا

Shimano

مجموعه بازی یاکوزا، پر از شخصیت‌های جالب و قابل توجه با سبک طراحی باورنکردنی است. کمتر بازی را می‌توان یافت که این اندازه به شکل و شمایل شخصیت‌ها و انیمیشن‌های صورت توجه کند و این اندازه، افرادی کاریزماتیک به صنعت بازی بشناساند. فوتوشی شیمانو (Futoshi Shimano) یکی از همین شخصیت‌های مجموعه یاکوزا است که دقیقاً فرد مناسبی برای فهرست ما به حساب می‌آید. او دقیقاً از آن دسته کچل‌های تنومند است که آدم با دیدنش زهر ترک می‌شود. شاید شخصیت‌هایی مانند ماجیما را به عنوان یاکوزا یاد داشته باشید، اما شیمانو دقیقاً نمونه‌ی بارز فردی شرور است که می‌تواند با یک مشت کارتان را تمام کند.

فوتوشی، رئیس و بزرگ خانواده شیمانو است که قبلاً بخشی از خانواده دوجیما بود و بعدها به بخشی از خانواده توجو (Tojo) تبدیل می‌شود. او در نسخه‌های مختلف بازی یاکوزا حاضر بوده و اولین بار نیز در یاکوزا ۱ به عنوان یک فرد شرور حضور پیدا کرد. شاید طرفداران یاکوزا بیشتر او را به دلیل حضور در Yakuza 0 بشناسند، زیرا که او فردی مهم در شکل‌گیری داستان و شخصیت کلی ماجیما بود. فوتوشی جزو کچل‌های دنیای بازی است که عمداً موی خود را می‌تراشد و دوست دارد کچل باشد تا همه از او بترسند و کسی جرئت هیچ حرکت اضافه‌ای را نداشته باشد.

شیمانو همیشه کت و شلوار به تن دارد، مگر زمانی که بخواهد خالکوبی یاکوزایی خود را به طرف مقابلش نشان دهد و این حرکت هم فقط به یک معناست: اینکه قرار است طرف مقابلش تا جای ممکن لت و پار شود. شیمانو فرد بسیار بی‌رحمی است و زبانی جز خشونت را متوجه نمی‌شود. باور دارد که باید همه چیز روی قاعده و نظم پیش برود و فردی که علیه او به پا خیزد، سرنوشتی دردناک خواهد داشت. او کارش را از خانواده دوجیما شروع کرد و به سرعت توانست خود را به رده‌های بالا برسند و سپس تصمیم گرفت تا خانواده‌ای جداگانه تاسیس کند. کازاما باور داشت که او فردی ابله است و به شدت از او متنفر بود. هیکل بزرگ و سر کچل او و آن ابروهای در هم رفته و عصبانی، قطعاً او را به یکی از زشت‌ترین و در عین حال ترسناک‌ترین شخصیت‌های سری بازی‌های یاکوزا تبدیل کرده و او دقیقاً از همان مدل کچل‌های بازی‌های ویدیویی است که خدا نکند از دست شما عصبانی شود!

۳. ساگات (Sagat)

بازی: مجموعه استریت فایتر

sagat

همان‌طور که بالاتر گفتیم، کچل‌های زیادی میان شخصیت‌های جنگجو و مبارز بازی‌های ویدیویی پیدا می‌شود، یکی از این افراد Sagat از مجموعه بازی استریت فایتر است که فردی تنومند و بی‌رحم است و از نظر ظاهری، شباهت‌ زیادی به فوتوشی شیمانو دارد. او بیشتر به دلیل قدرت باورنکردنی و همچنین قد بلندش شناخته می‌شود و یک غول تمام عیار است. جالب است بدانید که او دو متر و ۲۴ سانتی‌متر قد دارد و از این ویژگی نیز به خوبی استفاده می‌کند. به هر حال او قدش به اندازه‌ای بلند که کسی نمی‌تواند سر بی‌مویش را به راحتی ببیند و اگر تلاش کنید این کار را انجام دهید، قطعاً عواقب دردناکی در پی شما خواهد بود.

Sagat معمولاً یک شرت ورزشی مخصوص موی تای را به تن دارد و مبارزی کاملاً بی‌رحم است. افرادی که با این ورزش آشنا هستند، می‌دانند که رقابت‌های موی تای بسیار خشن دنبال می‌شود و Sagat نیز ترس از هیچ حریفی ندارد. کله‌ی تراشیده، سینه‌ی پهن و چشم‌بند، باعث شده که او دقیقاً به همان مبارز شروری تبدیل شود که از او انتظار داریم. به نظر می‌رسد که او عمداً سر خود را می‌تراشد تا بقیه بیشتر از او حساب بکشند. بعضی نیز باور دارند که Ryu ضربه‌ای آن‌قدر شدید به Sagat وارد کرده که تمام موهای سرش ریخته است و هر چه باشد، او دقیقاً فرد بسیار مناسبی برای فهرست ماست.

۲. مأمور ۴۷ (Agent 47)

بازی: سری هیتمن

agent 47

مطمئنم بسیاری از شما منتظر رسیدن به این اسم بودید و می‌دانستید که بالاخره به مأمور ۴۷ می‌رسیم. مگر می‌شود صحبت‌ از شخصیت‌های کچل بازی‌های ویدیویی کنیم و این مأمور خونسرد و بی‌رحم را فراموش کنیم. او خلق شده تا به قتل برساند و بدون شک می‌توان گفت او برترین قاتلی است که بازی‌های ویدیویی به خود دیده و سخت است بتوانیم فردی با مهارت او را پیدا کنیم. او دقیقاً از آن دسته شخصیت‌های کچل خونسرد است که علاقه‌ای به صحبت کردن ندارد و حرفش را با گلوله بیان می‌کند. مأمور ۴۷ از جمله افرادی است که اگر مو به سر داشت، قطعاً محبوبیت امروز را پیدا نمی‌کرد و خوشحالیم که او کچل بوده و کچل هم باقی خواهد ماند.

مأمور ۴۷ از جمله افرادی است که با تغییر ژنتیک و به صورت آزمایشگاهی تبدیل شده است. در اصل او چهل و هفتمین نمونه‌ای است که در آزمایشگاه تولید شده و موفق از کار درآمده است. افرادی که این قاتل بی‌رحم را خلق کرده‌اند، دی‌ان‌ای پنج فرد شرور را استفاده کرده‌اند و به همین دلیل است که هیتمن محبوب ما، حریف هر آدمی که فکرش را بکنید می‌شود. یکی از ویژگی‌های جالب او، تتو شدن شماره سریال ۶۴۰۵۰۹-۰۴۰۱۴۷ به پشت کله‌ی کچلش است که قطعاً تصاویر آن را بارها دیده‌اید.

مأمور ۴۷ طوری طراحی شده که هیچ‌گونه احساساتی نداشته باشد و تنها مأموریت را دریافت کند و هدف را به قتل برساند؛ اما در طی داستان او می‌بینیم که گاهی از این فرد ساکت و رباتیک، احساسات هم بروز داده می‌شود و چندین بار در زندگی‌اش گریه کرده که برای او عجیب است. قطعاً سر بی‌مو او، بزرگ‌ترین ویژگی است که همان نگاه اول به چشم می‌‌آید و اگر زمان تصمیم گرفتید موی خود را بتراشید و ریش هم نگذارید، قطعاً ابتدا نگاهی به تصویر هیتمن بیندازید و سپس تجدید نظر کنید، زیرا که هیچ‌گاه صورت جالبی نخواهید داشت! او تنها کچلی است که بدون ریش، جذاب‌تر به نظر می‌رسد.

مأمور ۴۷ از کله‌ی بی‌مو به درستی استفاده می‌کند و چندان هم اهمیت به ظاهر خود نمی‌دهد، او به راحتی کلاه گیس به سر می‌کند و می‌تواند در آن واحد، به صدها شکل و قیافه دربیایید. او نه تنها قاتلی بالفطره است، بلکه تمامی روش‌های مخفی‌کاری را نیز به خوبی بلد است. اگر فردی هستید که بقیه را به خاطر ظاهرشان قضاوت یا مسخره می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم یک بار این کار را با هیتمن انجام دهید و امیدوارم او درس خوبی به شما بدهد!

۱. کریتوس (Kratos)

بازی: مجموعه‌ی گاد آو وار

kratos

وقتی صحبت از معروف‌ترین شخصیت‌های کچل بازی‌های ویدیویی می‌شود، قطعاً اسم کریتوس همان ابتدا به فکر همه‌ی ما می‌رسد. کریتوس از جمله شخصیت‌های کاملی است که لحظه به لحظه زندگی‌اش را از حفظ هستیم و همراه او بزرگ شدیم. اولین بار که کریتوس را دیدیم، فهمیدیم که او جنگجو اسپارت است و فردی بی‌رحم و بسیار تنومند است. اما هر چه جلوتر رفتیم، ارتباط نزدیکی با او برقرار کردیم و بعدها بود که آن لحظه‌ی تراژیک قتل خانواده‌اش به دست خود، ما را تکان داد. این واقعه حتی اگر از ذهن او پاک شود، هیچ‌گاه از تن او جدا نمی‌شود و خاکستر خانواده‌اش، برای همیشه روی سر و پوست او جا خوش کرده است تا یادش باشد که چه کار اشتباهی انجام داده است.

کریتوس، پسر زئوس و یک نیمه خدا است که از دست کارهای او به تنگ آمده و تصمیم می‌گیرد تا انتقام کشتن خانواده‌اش را با از بین بردن تمامی خدایان بگیرد. اسم او با انتقام و خشونت گره خورده و دقیقاً از همان دسته کچل‌هایی است که می‌خواهد دنیا را تصرف کند و علیه تمام قانون و خدایان به پا خیزد. او زبانی غیر از خشونت را نمی‌فهمد و این ویژگی در سه‌گانه خدای جنگ کاملاً به چشم می‌آید. روند طراحی شخصیت او نیز داستان جالب است و استودیو سانتا مونیکا، انواع و اقسام طرح‌ها را بررسی کرده و در نهایت به این نتیجه رسیده که کریتوس باید فردی کچل و تنومند باشد و برعکس دیگر اسطوره‌های یونانی، زره و لباسی متفاوت داشته باشد.

کریتوس در تمام سه‌گانه خدای جنگ به عنوان یک ضدقهرمان شناخته می‌شود که علیه همه‌کس و همه چیز برمی‌خیزد و تاب تحمل هیچ‌کس را ندارد. اگر چه پس از شماره‌ی اول به مقام خدای جنگ می‌رسد، اما خیانت زئوس باعث می‌شود تا تصمیم به انتقام از تمام خدایان بگیرد و سیستم آن‌ها را به هم بریزد. این اتفاقی است که در شماره سوم رخ می‌دهد و این مبارز بی‌رحم، بالاخره به آرزوی خود می‌رسد. پس از اتمام سه‌گانه، مدت‌ها خبری از کریتوس نبود؛ اما بازگشت جنجالی او، نشان داد که هنوز هم همان فرد سابق است، اما دیگر آن‌قدر خشن و عصبانی نیست و سعی می‌کند تا خود را آرام نگاه دارد.

بازی گاد آو وار، کریتوس را در میان‌سالی به تصویر می‌کشد که دیگر آن خوی وحشی و عصبانی را از دست داد و پس از تشکیل خانواده در منطقه‌ی اسکاندیناوی، ترجیح می‌دهد تا زندگی آرامی را دنبال کند، اما انگار خدایان دست از سر او بر نمی‌دارند و باز هم ماجراجویی شروع می‌شود. گفتنی است بقراط، تمام عمرش را برای یافتن دوای کچلی تلاش کرد و از آنجایی که خود نیز موهایش را از دست داده بود، تاب تحمل این قیافه جدید را نداشت، اما بهتر بود که مانند هم‌میهن خود کریتوس، یک تتو خفن روی سر خود ترسیم می‌کرد و دست از این کارها برمی‌داشت. خدای جنگ کاریزماتیک ما، اگر چه به فردی کاملاً متفاوت تبدیل شده و ریش و سبیل بلندی استفاده کرده، اما همچنان کچل باقی مانده و تلاشی هم برای تغییر آن نمی‌کند، چرا که او برترین کچل بازی‌های ویدیویی است که هر بار، طرفداران خود را دیوانه کرده است.

به پایان معروف‌ترین کچل‌‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی رسیدیم. واضح است که می‌توانیم این فهرست را تا فردا نیز ادامه دهیم و افراد کچل زیادی در بازی‌ها وجود دارند و پیشنهاد می‌کنیم شما نیز در بخش نظرات، شخصیت‌های بیشتری را اضافه کنید تا این فهرست کامل‌تر شود.

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگدیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۱۴ دیدگاه
 1. طاها

  اگه انیمه one punch man رو دیده باشید
  سایتاما از کریتوس و هر کسی که تو دنیای خیالی هست قوی تره

 2. ابول

  هیتمن خیلی خوبه و واقعا لیاقت ۲وم یا اول شدن رو داشت 👏👍

 3. Alireza

  فقط کریتوس می‌تونه بهترین کچل روی زمین باشه😂

 4. saeid_biologist

  وای خدا عجب مقاله خنده داری بود. بهترین مقاله کل سایت دیجیکالا

 5. آقای ناشناس

  یه بازی اکشن هست یه شخصیت داره به نام دکتر j خیلی اکشن بچه ها نبینن

 6. امید

  مکس پین ، یعنی مکس پین یک (شرکت Remedi) الباقی مکس پین ها ، سو تفاهمی بیش نبودند و بس

  از طرف کسی که صدها بار مکس پین یک را تمام کرد
  ده ها بار مکس پین دو
  و چندین بار مکس پین سه

 7. حسین

  پرایس چی پرایس هم کچله

 8. محمد

  بنظر من ترور تو GTA 5 حق داشت نفر اول باشه حتی بالاتر از کریتوس

  1. نام

   اون که کچل نبود مو داشت

 9. سجاد

  کریتوس معروف به جانی سینز👏

 10. رضا

  یادش بخیر حدودا ۱۵-۱۶ سال پیش که هنوز گرافیکهای ۲۵۶ بهترین گرافیک بود و تازهس ری هیتمن به نسخه ۲ یا ۳ رسیده بود – یک شرکت اسم بازی رو “قاتل کچل” گذاشته بود !

 11. Player82

  داداش CJ رو یادت رفته

  1. Raiden J2M

   سی جی خوب مو داشت اتفاقا

 12. sevda

  به نظر من هیتمن میتونست اول باشه
  کچل بودن بزرگتر و شاخص تر هست توش

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما