تاریخ اکران انیمیشن «داستان اسباب‌بازی ۵» مشخص شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
تاریخ اکران انیمیشن داستان اسباب‌بازی 5

داستان ماجراجویی‌های وودی و باز لایت‌یر هنوز به پایان نرسیده و قرار است با قسمت پنجم ادامه پیدا کند اما این دنباله چه زمانی از راه می‌رسد؟ نزدیک به دو سال دیگر. دیزنی سرانجام تاریخ اکران انیمیشن «داستان اسباب‌بازی ۵» (Toy Story 5) را اعلام کرد.

پس از آغاز موفق این مجموعه با قسمت اول (۱۹۹۵)، وودی (تام هنکس) و باز لایت‌یر (تیم آلن) در سه دنباله‌ی دیگر حضور پیدا کردند که آخری سال ۲۰۱۹ راهی سینماها شد و قرار بود نقطه‌ی پایانی این مجموعه باشد. با این حال، دیزنی سال ۲۰۲۳ اعلام کرد که توسعه‌ی نسخه‌ی پنجم را هم آغاز کرده است و می‌خواهد آن را تا قبل از پایان سال ۲۰۲۶ روی پرده بفرستد.

حالا پس از مدتی سکوت، دیزنی تاریخ اکران دقیق «داستان اسباب‌بازی ۵» را اعلام کرده است؛ این انیمیشن «۱۹ ژوئن ۲۰۲۶» (۲۹ خرداد ۱۴۰۵) راهی سینماها خواهد شد. این بدین معنا است که این دنباله، نزدیک به هفت سال پس از قسمت چهارم اکران می‌شود. در حال حاضر جزئیات داستانی این قسمت هم مشخص نشده است اما دیزنی به‌زودی اطلاعات تازه‌ای از آن را منتشر خواهد کرد.

آیا «داستان اسباب‌بازی ۵» پرونده‌ی این مجموعه را می‌بندد؟

تاریخ اکران انیمیشن داستان اسباب‌بازی 5

با اینکه دیزنی در این رابطه صحبتی نکرده است اما دو نسخه‌ی پیشین مجموعه، به شکلی ساخته‌ بودند که حس خداحافظی را تداعی کنند. در حقیقت پایان‌بندی قسمت سوم طرفداران را کاملا متقاعد کرده بود که این مجموعه به انتهای مسیر رسیده است و همه از این پایان رضایت داشتند؛ به همین دلیل وقتی که خبر تولید قسمت چهارم اعلام شد، بعضی از مخاطبان به آن واکنش مثبتی نشان ندادند. «داستان اسباب‌بازی ۴» خوشبختانه دنباله قابل‌قبولی بود و البته آن‌هم به شکلی به پایان رسید که گویی همه‌چیز تمام شده است. با این تفاصیل، حتی اگر «داستان اسباب‌بازی ۵» به مثابه یک خداحافظی باشد، در صورت موفقیت در گیشه قابل‌پیش‌بینی است که دیزنی و پیکسار بازهم بخواهند چند سال بعد آن را ادامه دهند.

با اینکه عمر این مجموعه به ۳ دهه رسیده است، اما قسمت چهارم نشان داد که مخاطبان هنوز هم از ماجراجویی‌های باز و وودی استقبال می‌کنند و این انیمیشن بیش از ۱ میلیارد دلار در گیشه فروش داشت. اگر قسمت پنجم هم بتواند این موفقیت‌ها را تکرار کند یا حتی به آن نزدیک شود، دیزنی دلیلی برای کنار گذاشتن «داستان اسباب‌بازی» نخواهد داشت. آن‌ها سال گذشته، نسخه‌ی فرعی «لایت‌یر» را هم اکران کردند که اگرچه نقدهای مثبتی دریافت کرد اما به فروش مناسبی نرسید که البته دلایل واضحی دارد، این انیمیشن آن چیزی نبود که طرفداران می‌خواستند و به مسیر متفاوتی می‌رفت.

ما همچنین نمی‌دانیم که شخصیت‌های محبوبی همچون وودی و باز در آینده‌ی مجموعه نقش کلیدی خواهند داشت یا به حاشیه می‌روند. تام هنکس و تیم آلن در قسمت پنجم هم صداپیشگی دو قهرمان قصه را برعهده دارند اما نمی‌دانیم که آن‌ها برای دنباله‌های بعدی هم بازخواهند گشت یا خیر. و اگر آن‌ها علاقه‌ای به صداپیشگی وودی و باز نشان ندهند، آیا دیزنی این شخصیت‌ها را بازنشسته می‌کند یا به سراغ یک صداپیشه‌ی دیگر می‌رود؟ باید منتظر ماند و دید.

منبع: screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما