۷ سریال فوق‌العاده‌‌ی نتفلیکس که این ماه پخش‌شان تمام می‌شود

۲۱ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۱ دقیقه
دنیل گیلیس، فیبی تانکین، کلر هولت و جوزف مورگان بازیگران اصلی «اصیل ها»

هر شروعی پایانی دارد و سریال‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و روزی شروع به پخش می‌کنند و با تمام شدن قسمت‌هایشان عمرشان نیز به‌پایان می‌رسد. البته این بدین معنی نیست که به‌طور کامل از دسترس خارج می‌شوند، فقط از پخش منظم روزانه و هفتگی به سرویس‌های اشتراکی استریم فیلم و سریال کوچ می‌کنند و مخاطبان برای دیدنشان باید به آن‌جا سر بزنند. سرویس‌های استریم مدام در حال تغییر و به‌روزرسانی محتوایشان هستند و «نتفلیکس» هم‌اینک سریال‌هایی درحال پخش دارد که ماه جولای یا اعتبار پخش‌شان به پایان می‌رسد، یا قسمت های منتشر شده‌شان به آخر می‌رسد و از جدول پخش خارج می‌شوند.

همان‌طور که می‌دانید «نتفلیکس» یکی از فراگیرترین و مورداستفاده‌ترین سرویس‌های پخش در سراسر جهان است. مخاطبان این سرویس بسیار زیاد است و از آن‌جایی  که هزینه‌ی حق پخش و موافقت‌نامه‌هایی که باید برای مجوزها بگیرند سربه‌فلک می‌کشد، «نتفلیکس» باید محتوایی که دارد را به طور ماهانه و منظم تغییر دهد زیرا در غیراین‌صورت مشمول جریمه‌ی رعایت نکردن حق کپی‌رایت خواهد شد. البته این به این معناست که مطالب جدید و فوق‌العاده‌ای در ماه جولای و هرماه در میان به «نتفلیکس» می‌آیند و جای قبلی‌ها را پر می‌کنند، اما این را نیز باید در نظر داشته باشیم که عناوین زیادی هم طبق روال این سرویس مشهور را برای همیشه ترک خواهند کرد. بسیاری از برنامه‌های تلویزیونی که «نتفلیکس» را ترک می‌کنند توسط سایر پلتفرم‌های استریم انتخاب می‌شوند (به‌خصوص سرویس «پیکاک» که زیرمجموعه‌ی «ان‌بی‌سی» است و قدرت خرید بالایی دارد و عناوین متعددی را دوباره خریداری می‌کند) اما متاسفانه برخی دیگر به قبرستان استریم فرستاده می‌شوند. این اتفاق در هر پلتفرم استریمینگ اتفاق میافتد اما این ماه برای «نتفلیکس» کمی به‌خصوص‌تر است و عناوین بزرگ زیادی این پتلفرم را ترک می‌کنند. محتوای مورد‌علاقه ی شما ممکن است که در طول ماه جولای سرویس استریم «نتفلیکس» را ترک کند (بیشتر در اول ماه اتفاق میافتد، مگر اینکه تاریخی خلاف آن مشخص شده باشد) بنابراین به خواندن ادامه دهید تا ببینید که آیا شما نیز از دست رفته‌ای در این لیست خواهید داشت یا نه.

۷. جارو کردن سوپرمارکت (Supermarket Sweep)

یکی از شرکت کنندگان برنامه‌ی جذاب و سرحال «جارو کردن سوپرمارکت»

 • کارگردان: ال هوارد
 • بازیگران: بیل مالونه، دیوید راپرچت، لزلی جونز
 • تاریخ انتشار: ۲۰۰۳-۱۹۹۰، -۲۰۲۱
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۶۸ از ۱۰۰ – ۶۰ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به سریال: ۷.۴ از ۱۰ – ۵.۱ از ۱۰

اگر صادقانه بخواهیم بگوییم این نمایش مورد استقبال عموم مردم نبوده و از هر ده نفری که این مطلب را می‌خواند احتمالا یک نفرشان آن‌هم به‌خاطر یادگیری زبان تماشایش کرده باشد. این برنامه اما به طرز عجیبی آرام‌بخش و دوستانه است و اخیرا هم زیاد  درباره‌اش حرف زده شده. «جارو کردن سوپرمارکت» پس از همه گیری کویید ۱۹ و در ابتدای آن به طرز مضحکی محبوبیتی فراگیر یافت. شاید به خاطر اینکه غیرمستقیم مردمی را که در قرنطینه حبس شده بودند و نمی‌توانستند به خرید بروند را ارضای روحی می‌کرد و افراد با قرار دادن خود به‌جای کاراکترها حس خوب خربد رفتن را تجربه می‌کردند. این سریال از دهه‌ی نود تا به حالا بازپخش‌های زیادی را پشت‌سر گذاشته و نمایش مجددش آن‌چنان محبوب و همه‌گیر شد که که یک ریبوت چند قسمتی از سریال در دوران پاندمی نظر تعداد زیادی از شبکه‌های تلویزیونی را به خود جلب کرده و مدیران زیادی دنبال خرید حق پخشش بودند. در سال ۲۰۲۱ یک ریبوت برای این مجموعه ساخته شد که این بازآفرینی به مذاق بینندگان خوش آمده و تاکنون طبق امتیازاتی که دریافت کرده نزد منتقدان هم خیلی محبوب بوده است. «جارو کردن سوپرمارکت» میزبانانی مانند آلوم از برنامه‌ی «برنامه‌ی زنده شنبه شب» دارد و لزلی جونز هم به عنوان دیگر میزبان این نمایش – مسابقه فعالیت می‌کند. این سریال همان‌طور که گفتیم حالتی مانند مسابقه دارد، بدین صورت که شرکت کنندگان باید دور سوپرمارکت بچرخند، چالش‌های درنظر گرفته شده را پیدا و آن‌ها را کامل کنند تا پولی که به‌عنوان جایزه درنظر گرفته شده را دریافت نمایند. درحال‌حاضر هیچ سرویس استریم جدیدی این سریال را پخش نمی‌کند که برای طرفداران نسخه‌ی اصلی که کم هم نیستند بسیار ناراحت کننده است. ناامبدکننده‌تر این‌که ادامه‌ی ریبوتی که توسط جونز میزبانی و اجرا میشد نیز لغو شده است. بنا به دلایلی که گفته شد نمی‌توان پیش‌بینی کرد که چه چیزی در انتظار «جارو کردن سوپرمارکت» است به‌خصوص که این ماه از «نتفلیکس» هم کنار گذاشته می‌شود. اما طرفداران زیاد نگران نباشند زیرا هنوز هم می‌توانند ریبوت مجموعه را در «Hulu» یکی دیگر از سرویس‌های اشتراکی فیلم و سریال تماشا کنند و لذتش را ببرند.

۶. اصیل ها (The Originals)

از راست به ترتیب، دنیل گیلیس، جوزف مورگان و کلر هولت بازیگران سریال «اصیل ها»

 • کارگردان: جولی پلک
 • بازیگران: جوزف مورگان، دنیل گیلیز، کلر هولت
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۸-۲۰۱۳
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۴ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به سریال: ۸.۳ از ۱۰

یکی دیگر از سریال‌هایی که در ماه جولای از «نتفلیکس» خداحافظی خواهد کرد «اصیل ها» یکی از اسپین‌آف‌های سریال «خاطرات خون‌آشام» است که در زمان پخش حسابی توجهات را به‌خود جلب کرد. «اصیل‌ها» یک سریال بسیار محبوب در این سرویس بود و در ایران هم طرفداران زیادی داشت. این سریال برروی خانواده‌ای از خون‌آشام‌ها متمرکز است که عموما به آن‌ها «اصیل‌ها» می‌گویند زیرا آن‌ها اولین خون‌آشام‌هایی بودند که تاکنون وجود داشته‌اند. همان‌طور که گفتیم این سریال اسپین‌آف سریال بسیار محبوب «خاطرات خون‌آشام» است که پس از پخش آن و در سال ۲۰۱۳ پخش شد و با ۵ فصل پخش شده به‌کار خود در دنیای سریال‌های تلویزیونی پایان داد. خوب است بدانید که درواقع قسمت پایلوت یا آزمایشی سریال به‌عنوان یک قسمت از «خاطرات خون‌آشام» پخش شد تا جنبه‌های مختلف سریال به‌خصوص ازین نظر که آیا می‌تواند به عنوان یک سری مستقل موفق عمل کند یا نه مورد آزمایش قرار بگیرد. «اصیل ها» به خودی خود سریال خوش‌ساخت و موفقی بود و بی‌انصافی است اگر تمام توفیق آن را به پای ارتباطش با «خاطرات خون‌آشام» بنویسیم. متاسفانه این سریال هم‌اکنون در هیچ پلتفرم دیگری برای طرفدارانش در دسترس نیست و این ماه نیز از گزینه‌های قابل‌تماشا در «نتفلیکس» حذف خواهد شد. البته طرفداران می‌توانند نسخه‌ی فیزیکی آن‌را اجاره یا خریداری کنند اما برای تماشای آنلاین باید کمی صبر کنند تا شاید پلتفرم دیگری آن را خریداری و پخش کرد.

۵. تیم پزشکی شیکاگو (Chicago Med)

تیم بازیگری «تیم پزشکی شیکاگو»!

 • کارگردان: دیک ولف، مت اولمستد
 • بازیگران: نیک گلفوس، یایا داکوستا، توری دویتو
 • تاریخ انتشار: – ۲۰۱۵
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۷۰ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به سریال: ۷.۶ از ۱۰

حضور شیکاگو در دنیای سریال‌های تلویزیونی بسیار گسترده است. جالب است بدانید که یک جهان سینمایی با نام شیکاگو وجود دارد که از «شیکاگو پی.دی.» گرفته تا «شیکاگو فایر» و همین «تیم پزشکی شیکاگو» که محبوب‌ترین آن‌ها نیز است را دربر می‌گیرد. این سریال سومین بخش از فرانچایز «Wolf entertainment» در شهر شیکاگو است. دو بخش دیگر این فرانچایز «شیکاگو پی.دی.» و «شیکاگو فایر» هستند که در بالا نام بردیم. «تیم پزشکی شیکاگو» از همان اولین پخش در ۱۷ نوامبر ۲۰۱۵ مورد اقبال بسیار زیادی از سوی بینندگان قرار گرفت و طرفداران برپاقرصی پیدا کرد. داستان این سریال در شیکاگو می‌گذرد (که البته بدیهی است) و هرج‌ومرج روزانه‌ی پزشکان و پرستاران یک مرکز پزشکی خیالی به نام گافنی و ماجراهایی که با آن سروکار دارند را به تصویر می‌کشد. طرفداران از این ژانر سریال‌ها که پر از تحرک و هیجان هستند لذت می‌برند و «مرکز پزشکی شیکاگو» نیز از این قاعده مستثنی نیست. طرفداران این سریال نباید زیاد با شنیدن خبر خروجش از «نتفلیکس» و از دست دادنش نگران باشند زیرا این سریال هم‌اکنون در پلتفرم «Hulu» نیز بارگذاری شده و در دسترس است. درواقع طرفداران می‌توانند کل جهان سینمایی شیکاگو را در «Hulu» و «Peacock»، درحال حاضر یا پس از خروج آن از «نتفلیکس» در تاریخ ۲۳ جولای تماشا کنند.

۴. پیشتازان فضا: فضای عمیق نهم (Star Trek: Deep Space Nine)

شخصیت‌های سریال «پیشتازان فضا» و فرمانده‌ی آن‌ها ایووری بروکس در مرکز تصویر

 • کارگردان: ریک برمان، مایکل پیلر
 • بازیگران: ایووری بروکس، نانا ویزیتور، الکساندر صدیق
 • تاریخ انتشار: ۱۹۹۸ – ۱۹۹۳
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۱ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به سریال: ۸.۱ از ۱۰

اگر به‌صورت حداقلی بخواهیم بگوییم، جهان «پیشتازان فضا» بسیار وسیع و گسترده است اما «پیشتازان فضا: فضای عمیق نهم» با دنیای متفاوتش خود را از این مجموعه متمایز می‌کند. «پیشتازان فضا: فضای عمیق نهم» در قرن بیست‌وچهارم اتفاق میافتد و ماجراهای ایستگاهی فضایی به‌همین نام را دنبال می کند. به‌طور ساده این سریال زندگی روزمره‌ی ساکنان ایستگاه فضایی و اتفاقات جالبی که برای آن‌ها میافتد را شرح می‌دهد. با این حال ایده‌های سریال فقط در این سطح باقی نماند و با گذشت زمان طرح داستانی و وقایع‌اش گسترش یافت و به جنگ بین کهکشانی هم رسید! خوشبختانه برای طرفداران این سریال علمی – تخیلی امکان تماشا در «پارامونت پلاس» هم وجود دارد که علاوه‌بر پخش این سری متصدی مجموعه‌ی بزرگی از رسانه‌ی «پیشتازان فضا» که زیرمجموعه‌ای ازین فرانچایز است نیز می‌باشد اما هنوز اجازه‌ی پخش کامل آن‌ها را نگرفته است. علی‌رغم اینکه سریال کمی پیشتر و در ۲ جولای «نتفلیکس» را ترک کرده، برای طرفدارانش خوب است بدانند که آن‌ها برای ادامه‌ی تماشای پشت‌سرهم قسمت‌های سریال موردعلاقه‌شان زیاد منتظر نخواهند ماند زیرا پارامونت پلاس به‌زودی مجوز پخش آن را به‌دست خواهد آورد.

۳. بو برنهام: چی (Bo Burnham: What)

بو برنهام هنگام اجرای استندآپ کمدی خودش با نام «چی»

 • کارگردان: بو برنهام
 • بازیگران: بو برنهام
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۳
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۵ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به سریال: ۸.۳ از ۱۰

«چی»، یک روتین و آلبوم استندآپ کمدی است که توسط بو برنهام کمدین آمریکایی، سال ۲۰۱۳ ساخته شده است. مانند اکثر اجراهای زنده برنهام این نمایش نیز شامل کمدی موزیکال، کمدی پروپ، تقلید صدا و رفتار اشخاص، شوخی‌های جنسیت‌زده و کلیشه‌های ثابت کمدی بود اما به‌دلیل خلاقیت‌هایی که در بعضی بخش‌ها وجود داشت عموما نقدهای مثبتی دریافت کرد. درحالی که «اینساید» قطعا محبوب‌ترین و شناخته‌شده‌ترین اثر برنهام مخصوصا در این روزهاست (زیرا دوران کووید و چالش هایی که انسان‌ها با آن‌ها دست‌و‌پنجه نرم می‌کردند را به عالی‌ترین شکل شرح داده و به تصویر می‌کشد) «چی» نیز یکی از آثار خوب و عالی اوست که قبلا شاهدش بودیم و حالا نیز به‌خوبی جایگاهش را درمیان آثار شاخص برنهام تثبیت کرده. برنهام سال‌هاست که محبوبیت خود را با ارائه‌ی کارهای شاخص و سطح بالا حفظ کرده و همواره کمدین پرطرفداری بوده اما هیاهویی که در مورد اثر مخصوص او «اینساید» وجود داشت کار او را به مخاطبان کاملا جدیدی شناساند. گفته می‌شود به مخاطبان جدید این فرصت داده شد تا فهرست گسترده‌ی آثار برنهام از جمله «چی» را بررسی کنند. این برنامه‌ی ویژه‌ی تلویزیونی همچنان ترکیبی بسیار خنده‌دار از موسیقی و استندآپ کمدی است، همراه با چند قطعه از بهترین قطعات موسیقی بی‌کلام برنهام که طراوتی مثال‌زدنی دارند (از جمله روتینی که نشان می‌دهد چگونه سمت چپ و راست مغز در یک شیوه‌ی رایج انجام کار باهم درگیر می‌شوند و هماهنگی و تعادلشان از بین می‌رود). این نمایش مخصوص درحال‌حاضر هیچ لوکیشنی جدیدی برای پخش ندارد زیرا تا زمان نگارش این مطلب حق انتشارش منحصرا در اختیار «نتفلیکس» بود و حالا هم از گزینه‌های قابل نمایش در این سرویس حذف شده است. امیدواریم که طرفداران بو برنهام حداقل در آینده‌ی نزدیک بتوانند دوباره این اجرای ویژه را در یکی از پلتفرم‌ها به تماشا بنشینند.

۲. ذهن‌های جنایتکار (Criminal Minds)

پجت بروستر، شیمار مور و توماس گیبسون، بازیگران محوری سریال «ذهن‌های جنایتکار»

 • کارگردان: جف دیویس
 • بازیگران: جو مانتگنا، پجت بروستر، شیمار مور
 • تاریخ انتشار: ۲۰۲۰ – ۲۰۰۵
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۵ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به سریال: ۸.۱ از ۱۰

«ذهن‌های جنایت‌کار» یک سریال تلویزیونی پلیسی – درام آمریکایی است که پخش آن از ۲۲ سپتامبر ۲۰۰۵ در شبکه‌ی تلویزیونی «سی‌بی‌اس» آغاز شد. طرفداران سریال با شنیدن خبر اینکه «ذهن‌های جنایت‌کار» «نتفلیکس» را ترک خواهد کرد از فرط ناراحتی به معنای واقعی کلمه خرد شدند. این سریال یکی از محبوب‌ترین و پربیننده‌ترین سریال‌های موجود روی پلتفرم است و دیدن کنار گذاشته شدنش برای بسیاری از طرفداران این چالش را ایجاد کرد که از این پس کجا باید مجموعه‌ی دوست‌داشتنی خود را ببینند. این سریال برای مدت طولانی در «نتفلیکس» حضور داشته و اخیرا نوعی رنسانس را در تعداد و سن بینندگان تجربه کرده است زیرا بسیاری از طرفداران جوانش اخیرا این سریال را کشف کرده‌اند و از آن مهم‌تر با آن ارتباط برقرار کرده‌اند. «ذهن‌های جنایت‌کار» رویدادهای یک سازمان دولتی و و تعاملات بسیار تاریک آن با مجرمان و جنایت‌کاران را شرح می‌دهد و نشان می‌دهد که با بررسی نحوه‌ی تفکر آن‌ها در پی دست‌یابی به اهداف و مقاصد سوءاستفاده‌گرانه و رذیلانه‌‌ی خود است. درحالی که کنار گذاشته شدن این سریال از «نتفلیکس» سخت و غیرقابل هضم است اما در حال حاضر در «Hulu» به‌نمایش درآمده و قابل تماشاست. به احتمال زیاد در هربازه‌ی زمانی این مجموعه در یکی از سرویس‌های اشتراکی فیلم و سریال خواهد بود زیرا بینندگان بسیار علاقمند به آن هستند و همان‌طور که اشتراک «نتفلیکس» را برای دیدنش خریدند، هزینه‌ی تماشایش در سرویس‌های دیگر را نیز خواهند پرداخت. در آخر باید یادآوری کنیم که این سریال در تاریخ اول جولای از لیست گزینه‌های قابل تماشای نتفلیکس کنار گذاشته شده است.

۱. ۳۰ راک (۳۰ Rock)

الک بالدوین (سمت راست) و تینا فی در نمایی از سریال «30 راک»

 • کارگردان: تینا فی
 • بازیگران: تینا فی، الک بالدوین، تریسی مورگان
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۳ – ۲۰۰۶
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۳ از ۱۰۰
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۸.۳ از ۱۰

«۳۰ راک» یک سریال کمدی آمریکایی به کارگردانی تینا فی است که در ۷ فصل تولید و پخش شده است. تینا فی و الک بالدوین بازیگران اصلی این سریال هستند و چهره‌هایی نظیر جین کراکوسکی، کاترینا بودن و تریسی مورگان نقش‌های دیگر سریال را برعهده دارند. فصل اول این سریال در سال ۲۰۰۶ پخش شد و تاکنون جوایز زیادی از جمله «جایزه‌ی امی ساعات پربیننده برای بهترین مجموعه‌ی تلویزیونی کمدی» را دریافت کرده است. همچنین نام سریال از آدرس راکفلر سنتر در مرکز شهر نیویورک الهام گرفته شده که استودیوهای شرکت ان‌بی‌سی (شبکه‌ی سازنده‌ی سریال) در آن واقع شده‌اند.

حذف این یکی از «نتفلیکس» واقعا دردآور است. با اینکه سال‌های سال از انتشارش می‌گذرد اما «۳۰ راک» هنوز هم یک سیتکام (طنز موقعیت، کمدی که در یک لوکیشن اتفاق میافتد) عالی است و مدت زمان زیادی را پرقدرت در این پلتفرم حضور داشته. با اینکه سریال در «Peacock» درحال پخش است اما سخت است ببینیم سرویسی که سال‌ها در آن حضور داشته و با آن شناخته می‌شود را ترک می کند. «۳۰ راک» همیشه در «نتفلیکس» موفق بوده و آمارها حکایت از اقبال بالای بینندگان به این سریال دارند. امیدواریم که «Peacock» بتواند طرفداران جدیدی برای سریال دست‌وپا کند و ابهتی که در زمان حضورش در «نتفلیکس» داشت را حفظ کند. این سریال ماجراهای گروهی از نویسندگان و بازیگران را در یک برنامه‌ی طراحی به آدرس دفتر ۳۰ راکفلر پلازا (اسم سریال نیز برگرفته از همین نام است) در شهر نیویورک دنبال می کند. این سریال دارای یک گروه گسترده، متناقض و خنده‌دار از شخصیت‌هایی است که در موقعیت‌های عجیب‌و‌غریب قرار می‌گیرند. اگرچه دیدن اینکه این سریال محبوب «نتفلیکس» را ترک می‌کند ناراحت کننده است (البته نه تا پایان جولای) اما خوب است بدانید که حداقل جایی برای رفتن دارد و اگر هوس دیدنش به سرتان زد می‌توانید با یک جستجوی ساده پیدایش کنید و از تماشایش کیف کنید.

منبع: movieweb

راهنمای تماشای سریال
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Avatar Nazanin

  اصیل ها
  خاطرات یک خون آشام
  بریکینگ بد
  سوپر نچرال
  کت و شلواری ها
  روزی روزگاری

 2. Avatar Sina

  میراث رو قبول ندارم چون حسابی گند زد. باید به احترام کلاوس و آلایژا هم که شده این سریال آبکی و تینیجری رو لغو میکردن چون چیزی که واقعا در مورد خون آشام ها هست رو زیرپا گذاشته و به یه چیز فان تبدیل شده. این بدترین میراثیه که میشه از اصیل ها با اون اوباهتشون به جا گذاشت. واقعا شرم آوره.

  1. Avatar رها

   من تازه شروع کردم میراث رو ببینم نمیدونم چرا همه میگن خوب نیست

 3. Avatar Zizi

  بریکینگ بد
  دارک
  خاطرات یک خون اشام
  میراث ها
  وایکینگ ها
  اینا هم قشنگن

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه