شرکت پستی UPS خدمات باری خود را به آسمان شهرها گسترش می‌دهد

۲۱ فروردین ۱۴۰۰ | ۲۱:۰۰ ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
طرحی گرافیکی از هواگرد باری الکتریکی یو‌پی‌اس

شرکت پستی UPS قصد دارد برای توسعه‌ی فعالیت‌های باری خود بر فراز آسمان شهرها در سال‌های آینده ۱۵۰ هواگرد عمودپرواز شهری (eVTOL) خریداری کند.

این غول تحویل سریع قصد دارد به همراه شرکت زیرمجموعه‌ی خود «یوپی‌اس فلایت فوروارد» (UPS Flight Forwart) هواپیماهای باری الکتریکی عمودپرواز را از شرکت «بتا تکنولوژی» (Beta Technologies) خریداری کند تا خدمات خود را به‌ویژه برای بازارهای کوچک و متوسط تکمیل کند.

این شرکت تصریح کرد: «صنعت هوانوردی بر هواگردهای کوچک متمرکز شده است و یوپی‌اس از این موضوع برای خدمات‌رسانی به بسیاری از جوامع کوچک و متوسط استفاده خواهد کرد تا هواگردهای پایدار الکتریکی و نوآورانه را توسعه دهد.»

هواگردهای الکتریکی باری بتا (BETA)، از چهار ملخ ثابت عمودی و یک پروانه‌ی پیشران برای برای پرواز افقی استفاده می‌کنند. برد این وسیله‌ی نقلیه‌ی هوایی ۶۳۵ کیلوگرمی ۴۰۲ کیلومتر است و در حالت کروز سرعت آن تا ۲۷۴ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

هواگرد باری الکتریکی بتا فقط در مناطق مخصوص یوپی‌اس فرود می‌آید که دارای ایستگاه‌های شارژ ویژه‌ی باتری این هواگردهای عمودپرواز الکتریکی هم هستند. این باربرهای هوایی عمودپرواز، می‌توانند در یک ساعت یا کمتر شارژ شوند.

توسعه‌ی این نوع هواپیماها و در کل این نوع هواگردهای باری الکتریکی، برای انجام عملیات سریع و وابسته به زمان، بدون تولید آلاینده‌ها مناسب است. طبق برنامه‌ریزی یوپی‌اس، نخستین گروه از این نوع هواگردها در ناوگان باری این شرکت، در سال ۲۰۲۴ فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

عکس کاور: طرحی گرافیکی از هواگرد باری الکتریکی یو‌پی‌اس

Credit: UPS

منبع: Aero Time

برچسب‌ها :
دیدگاه شما