USB 3.2 تایید شد

۷ مرداد ۱۳۹۶ | ۰۹:۳۰ ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

امروز اطلاعات جدیدی از USB 3.2 منتشر شد. یکی از مهمترین ویژگی‌های مدل ارتقا یافته USB جدید افزایش سرعت انتقال اطلاعات آن است. گفته شده USB 3.2 تا ۲ برابر سرعت بیشتری نسبت به USB Type-C دارد. در واقع سرعت USB‌ جدید دوبرابر استانداردهای فعلی خواهد بود.

سازمان USB 3.0 Promoter Group که از شرکت‌های اپل، اچ‌پی، اینتل و مایکروسافت تشکیل شده با معرفی استاندارد جدید USB به این موضوع اشاره کردند که USB 3.2 از Multi-lane Operation پشتیبانی می‌کند. در واقع USB جدید به دستگاه‌های مختلف اجازه می‌دهد که بتوانند در لحظه از طریق لاین‌های مختلف اطلاعات را منتقل کنند. با این کار سرعت انتقال اطلاعات به ۱۰ گیگابیت برثانیه هم می‌رسد. البته برای استفاده از ویژگی‌های USB 3.2 باید دستگاه‌های جدیدی داشته باشید که از این تکنولوژی پشتیبانی می‌کنند؛ اما گفته شده که حتی دستگاه‌های قدیمی‌تر هم می‌توانند از ویژگی‌های USB 3.2 بهره ببرند. براساس اطلاعات منتشر شده، با این تکنولوژی جدید سرعت انتقال اطلاعات در USB 3.0 به ۲ گیگابیت برثانیه افزایش پیدا می‌کند.

براساس اطلاعات منتشر شده استاندارد جدید USB تا پایان سال ۲۰۱۷ نهایی نمی‌شود و باید تا سال آینده منتظر عرضه آن بمانیم. قطعا تا چند ماه آینده دستگاه‌های مختلفی با پشتیبانی از این استاندارد جدید معرفی می‌شوند.

 

منبع: The Verge
telegram_ad2_1

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar سیدحسین هاشمی رهق

    چند لاینه بودن جابجایی اطلاعات واقعا ایده خوبی هست و کمبودش بصورت کاملا مشهود دیده میشد.
    امیدوارم با قیمت مناسب و سریعتر وارد بازار بشه