نسخه‌ی موبایل بازی Valorant معرفی شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Valorant

شرکت Riot Games به مناسبت یک‌سالگی بازی Valorant از انتشار این اثر مجانی برای پلتفرم موبایل خبر داده است. اگرچه این بازی با مشکلات مختلفی هنگام عرضه مواجه بود و علاوه بر باگ‌های متعدد، نبود محتوای مناسب هم باعث پراکنده شدن بازیکنان شد؛ اما توسعه‌دهندگان بالاخره از پس چالش‌های پیش رو برآمدند و حالا آماده‌اند تا نسخه موبایل بازی را هم به دست عاشقان این شوتر تاکتیکال برسانند.

شرکت Riot Games اطلاعات زیادی از نسخه‌‌‌ی موبایل منتشر نکرده اما رسانه پولیگان موفق به مصاحبه با «آنا دانلن»، تولیدکننده‌ی بازی شده و وی اطلاعات مهمی را در اختیار ما قرار داده است. بر اساس گفته‌های دانلن، انتشار بازی Valorant برای موبایل با اما و اگرهای زیادی همراه بوده و توسعه‌دهندگان نمی‌دانستند آیا هسته‌ی اصلی بازی، قابلیت انتشار روی موبایل را هم دارد یا خیر. تولیدکننده‌ی بازی می‌دانسته که در صورت عدم مطابقت یکی از اجزاء نسخه‌ٔی کامپیوتر با پلتفرم موبایل، باید قید این پروژه بزرگ را می‌زد.

بازی Valorant

به گفته‌ی تولیدکننده‌ی بازی Valorant موبایل، هدف اصلی این پروژه، ارائه تمامی قابلیت‌‌های نسخه کامپیوتر‌های شخصی به کاربران موبایل است؛ اما نه یک پورت ضعیف از نسخه‌ی کامپیوتر و بلکه ارائه یک تجربه بی‌نظیر و مخصوص موبایل‌های هوشمند. آنا دانلن در این مورد می‌گوید: «ما با این هدف شروع نکردیم که «می‌خواهیم Valorant را برای موبایل بسازیم» بلکه با شک و تردید زیادی از خودمان پرسیدیم که آیا می‌توانیم این بازی را برای موبایل هم بسازیم؟‌ برای ما مهم است که تجربه‌ی یکسانی میان نسخه‌ی کامپیوتر و موبایل وجود داشته باشد، اما درعین‌حال باید بدانیم که نیازهای یک کاربر موبایل کاملاً متفاوت است.»

متأسفانه وی در مورد تغییرات مهم نسخه‌ی موبایل صحبت نکرده اما اذعان کرده که این نسخه، تأثیری روی بازی اصلی نمی‌گذارد: «همان‌طور که به دنبال انتشار یک بازی ضعیف در اختیار کاربران موبایل نیستیم، به همان اندازه هم نمی‌خواهیم که نسخه‌ی کامپیوتر به خطر افتد. ما به دنبال هل دادن بازیکنان فعلی به سمت موبایل نیستیم و به ارائه محتوای با بالاترین کیفیت ممکن ادامه خواهیم دید. قرار نیست که به دلیل ورود به بازار موبایل، کیفیت Valorant را به خطر بیندازیم.»

با توجه به گفته‌های تولیدکننده‌ی ارشد بازی Valorant موبایل، مشخص است که هر کدام از نسخه‌ها دارای محتوای مخصوص به خود خواهند بود و به همین دلیل، خبری هم از اتصال کاربران این دو پلتفرم تحت پرچم کراس‌پلی نخواهد بود. شرکت Riot Games سال گذشته، از نسخه کنسول بازی رونمایی کرد و آن زمان گفته شد که ساخت چنین نسخه‌ای در دست بررسی است، حال دانلن می‌گوید که احتمال انتشار چنین نسخه‌ای بسیار پایین است:

بازی Valorant

«عجیب است اما فکر می‌کنم که انتقال بازی به موبایل برای ما آسان‌تر است. می‌دانید که کنسول‌ها فضای مناسبی برای شوترهای اول‌شخص هستند اما توسعه شوترهای تاکتیکال برای کنسول، کار آسانی نیست. سخت است که چنین سطحی از رقابت را توسط دسته‌‌ی کنسول تجربه کرد. ما چنین چیزی را نمی‌خواستیم و به همین دلیل، انتشار بازی برای موبایل را آسان‌تر یافتیم.»

حال که می‌دانیم بازی Valorant برای موبایل منتشر می‌شود و یک تجربه‌ی مخصوص به خود را ارائه می‌دهد، تنها سوال بزرگ، زمان انتشار آن خواهد بود. به گفته‌ی دانلن‌، این بازی در سال آینده منتشر خواهد شد و باید منتظر خبرهای بیشتر بمانیم.

بازی Valorant به‌صورت رایگان در دسترس کاربران کامپیوتر‌های شخصی قرار دارد.

منبع: Polygon

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما