مدیر عامل والو: از حضور ایکس‌باکس گیم‌پس روی استیم استقبال می‌کنیم

۱۰ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۰ ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
steam deck

گیب نیوول (Gabe Newell) رییس شرکت ولو (Valve) تأیید کرد که در حال حاضر نقشه‌ای برای ساخت یک سرویس اشتراکی برای استیم دک (Steam Deck) ندارد. از مثال‌های این سرویس‌ها می‌توان به گیم‌پس و EA Play اشاره کرد.

کنسول استیم دک از پرطرفدارترین دستگاه‌های عرضه شده در این مدت است. افراد زیادی هم منتظر آن بودند. حال قرارگرفتن آن در دست عموم و موفقیت استیم دک در زمینه فروش، نوبت به برنامه‌های پیشتیبانی پس از عرضه رسیده‌ است. نیوول گفت که می‌داند سرویس‌های اشتراکی به شدت پرطرفدار هستند. با این حال باور ندارد که ولو نیازی به آن‌ها داشته باشد.

او در ادامه گفت که مشکلی با همکاری با شرکت‌های دیگر مثل مایکروسافت ندارد. به این حالت که این شرکت‌ها می‌توانند سرویس‌های خود را روی استیم ارائه دهند. نیوول توضیح داد:

من فکر نمی‌کنم که ما نیازی به انجام این کار داشته باشیم. به دلیل اینکه محبوبیت استیم بسیار زیاد است و نیازی به سرویس اشتراکی در حال حاضر ندارد. البته کاربران به شدت به سیستم‌های اشتراکی علاقه‌دارند. به همین علت ما از همکاری با شرکت‌ها و سرویس‌های دیگر استقبال می‌کنیم.

گیم‌پس استیم دک

اجرای عناوین ایندی به باتری این کنسول هم فشار خاصی نخواهند آورد. به همین دلیل شما می‌توانید به مدت طولانی بازی کنید.

استیم دک یکی از بهترین کنسول‌های دستی عرضه شده در تاریخ است. این دستگاه با سیستم بسیار قوی‌ای که داشته از عناوین بسیاری پشتیبانی می‌کند. نکته اینجاست که این کنسول دستی یکی از بهترین ابزار برای تجربه عناوین ایندی (Indie) است. این عناوین اکثرا نیازی به مشخصات قوی ندارند و به همین دلیل فشار چندانی به استیم دک نخواهند آورد.

در سیستم گیم‌پس عناوین ایندی بسیار زیادی وجود دارند. به همین علت اگر برای استیم دک عرضه شود، قطعا از آن استقبال خوبی خواهد شد. در حال حاضر نیز گیم‌پس روی کامپیوتر بسیار پرطرفدار بوده و به همین علت پتانسیل خوبی روی این کنسول دستی دارد. از طرفی استیم دک یک کامپیوتر قابل حمل است. به‌خصوص با سیستم بازی که دارد اصلا مشکلی اجرای سیستم گیم‌پس نخواهد داشت. حال باید صبر کرد و منتظر ماند تا ببینیم آیا مایکروسافت با ولو همکاری خواهد کرد یا نه. به دلیل اینکه یکی از دلایل خرید کنسول ایکس‌باکس حضور گیم‌پس است.

منبع: Gamesradar.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما