آیا والو می‌خواهد بازی کنسولی بسازد؟

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
گیب نیوئل

گیب نیوئل، مدیرعامل شرکت ولو، از اوایل ۲۰۲۰ تا به اکنون برای مدتی است که در نیوزلند زندگی و کار می‌کند. او به‌تازگی در بازدید خود به دانشگاه سانتا ماریا و در پرسش به یکی از حضار نکته‌ی جالبی را اشاره کرده که می‌تواند برای طرفداران قابل‌توجه باشد.

در پایان سخنرانی برای دانشجویان، یکی از حاضران در این جلسه از نیوئل سؤال کرد که «آیا ممکن است استیم بازی‌هایی را برای کنسول‌ها منتشر کند یا آن‌ها فقط روی کامپیوتر خواهند ماند؟»

شاید طبیعی بود که در پاسخ گیب نیوئل این احتمال را رد کند اما او جمله‌ای را گفت که می‌توان آن را به‌صورت خوش‌بینانه سرنخی برای عرضه‌ی بعضی از بازی‌های ولو برای کنسول‌ها در نظر گرفت. گیب نیوئل در جواب اعلام کرد: «شما تا پایان امسال ایده‌ی بهتری درباره‌ی پاسخ این پرسش پیدا خواهید کرد و این پاسخی نخواهد بود که انتظارش را دارید.»

به‌صورت دقیق مشخص نیست که قصد او دادن سرنخی برای این قضیه باشد یا منظورش چیز دیگری بوده است. نکته‌ی دیگر این است که این سؤال در نوع خود عجیب است چرا که استیم یک پلتفرم است و نیوئل فقط می‌تواند درباره‌ی بازی‌های ولو سخن بگوید. به همین خاطر، پاسخی که گیب نیوئل به این پرسش داده، به نظر می‌رسد که از جانب شرکت ولو باشد. اگر بخواهیم گفته‌ی مدیرعامل این شرکت را به‌عنوان سرنخی در نظر بگیریم، شاید به‌زودی شاهد معرفی بعضی از بازی‌های قدیمی ولو برای کنسول‌ها باشیم. برای مثال عرضه‌ی Half: Life Alyx برای پلی‌استیشن وی آر می‌تواند یکی از احتمال‌ها باشد. شاید هم ولو قصد داشته باشد بعضی از بازی‌های آینده‌ی خود را برای پلتفرم‌های مایکروسافت، سونی و نینتندو معرفی و عرضه کند.

بازی Half Life Alyx

نکته‌ی قابل‌توجه اینجاست که ولو مدت‌ زیادی است که اثری را برای کنسول‌ها منتشر نکرده است. در واقع، آخرین عنوانی که این شرکت برای کنسول‌ها منتشر کرد، بازی Counter-Strike: Global Offensive بود که در ماه اوت سال ۲۰۱۲ علاوه بر کامپیوتر برای پلی‌‌استیشن ۳ و ایکس‌باکس ۳۶۰ هم عرضه شد.

پس از موفقیت بازی Half Life Alyx در سال گذشته، گیب نیوئل بیان کرد که شرکت ولو در حال ساخت چند بازی مختلف است و قصد دارد تجربه‌های تک‌نفره‌ی بیشتری را خلق کند.

البته، این احتمال هم وجود دارد که به‌صورت کلی منظور او از جمله‌ی اخیر چیز دیگری بوده باشد و برنامه‌های عظیم‌تری پشت پرده در جریان باشد. در بخش از یکی از اسنادی که اپیک گیمز در دادگاه خود با اپل منتشر کرده بود، اشاره شده بود که فیل اسپنسر، رییس ایکس‌باکس، دیدارهایی با گیب نیوئل داشته است. به همین خاطر شاید گفته‌ی مدیرعامل ولو به چنین موضوعی ربط داشته باشد. هرچند این قضیه احتمال کمتری دارد، اما عرضه‌ی نسخه‌ای از استیم روی کنسول‌ها (یا به‌صورت خاص ایکس‌باکس) می‌تواند اتفاق بسیار بزرگی باشد.

منبع: Gematsu

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه