Bloodlines 2 می‌آید تا خلا بازی‌های خون‌آشامی را پر کند

۲۲ خرداد ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
بازی Vampire The Masquerade Bloodlines 2

بازی Vampire: The Masquerade – Bloodlines قصه‌ای بلند و بالا در صنعت ویدیوگیم دارد؛ از مراحل ساخت بلند و بالای بازی گرفته تا مشکلات پس از عرضه‌ی آن، می‌توان ساعت‌ها درباره‌ی بازی صحبت کرد. با این حال، هنوز هم که ۱۵ سال از عرضه‌ی Bloodlines می‌گذرد، این بازی به لطف جمعیت بزرگی از طرفدارانش زنده نگه داشته شده است؛ طرفدارانی که به خاطر ایده‌های بزرگ و داستان و دنیای جذاب Bloodlines این بازی را رها نکرده‌اند. به تازگی رسما از ساخت قسمت دوم این بازی به اسم Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 خبردار شده‌ایم.

بازی Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 زمستان امسال روی سه پلتفرم ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

استودیوی بازی‌سازی «ترویکا»، که به رهبری کارگردان هنری بازی‌های کلاسیک فال‌آوت تاسیس شده بود، در سال ۲۰۰۴ آخرین بازی خود را که Vampire – Bloodlines باشد عرضه کرد. بازی‌کننده‌ها در Bloodlines می‌توانستند در دنیای مجموعه‌ی Vampire: The Masquerade، از معروف‌ترین دنیاهای تخیلی خون‌آشامی، به بهترین شکل ممکن ایفای نقش کنند. بازی Bloodlines پر بود از قصه‌های ریز و درشت بسیار خوب که همگی با انتخاب بازی‌کننده شکل می‌گرفتند. با این حال، مشکلات فنی زیاد Bloodlines کم و بیش امکان تجربه‌ی راحت آن را غیرممکن کرده بود. طرفداران دوآتشه‌ی بازی، پانزده سال اخیر را مشغول درست کردن مشکلات فنی بازی و اضافه کردن قابلیت‌ها و سیستم‌های حذف شده‌ی آن بوده‌اند و به خوبی از پس این موضوع برآمده‌اند.

قرار است بازی Bloodlines 2 نه تنها آن همه سیستم پیچیده و جذاب بازی اول را داشته باشد و آن‌ها را گسترش دهد، بلکه به ما قول داده شده که داستان این بازی، به خوبی قسمت اول خواهد بود؛ طوری که برای نوشتن داستان، سازندگان جدید Bloodlines 2 سراغ نویسنده‌ی قسمت اول رفته‌اند.

Logo بازی Bloodlines 2

بازی Bloodlines 2 به تهیه کنندگی شرکت Paradox Interactive و در استودیوی بازی‌سازی Hardsuit Labs ساخته می‌شود. استودیوی Hardsuit Labs چند وقت پیش بود که خبر از تعطیلی سرورهای اولین بازی خود به اسم Blacklight: Retribution داد. این استودیو در آن زمان گفته بود که درگیر پروژه‌ی بزرگی شده‌اند و توانایی پشتیبانی این بازی را ندارند. در حال حاضر فهمیده‌ایم که این پروژه‌ی بزرگ Bloodlines 2 است.

مجموعه‌ی خون آشامی Vampire: The Masquerade بر اساس دنیایی خون آشامی به اسم World of Darkness است. حق ساخت بازی از روی این مجموعه، در سال ۲۰۱۵ توسط شرکت Paradox Interactive خریداری شد و اعضای استودیوی Hardsuit Labs می‌گویند که پس از شنیدن این خبر، مستقیما سراغ مدیران پارادوکس رفتند و ایده‌ی ساخت Bloodlines 2 را مطرح کردند.

سازندگان Bloodlines 2 می‌گویند که بازی قبلی، به خاطر شخصیت‌های خوب و قدرت انتخاب بازی‌کننده شهرت دارد و این پایه‌ها، در قسمت دوم وجود خواهند داشت؛ طوری که فشار زیادی روی سازندگان بازی برای پاسخ به انتظارات طرفداران وجود دارد.

screenshot بازی Vampire The Masquerade Bloodlines 2

در حالی که قسمت قبلی بازی در لس آنلجس اتفاق می‌افتاد، قرار است در Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 با شهر سیاتل و عصر امروز طرف باشیم. گفته شده که محیط بازی، پر خواهد بود از اتفاقات ریز و درشت که بازی‌کننده‌ها در گوشه و کنار شهر کشف‌شان می‌کنند؛ داستان‌هایی که با توجه به محیط اطراف بازی‌کننده، برای‌شان به بهترین شکل ممکن تعریف می‌شود. قصه به این شکل شروع می‌شود که گروهی از خون‌آشام‌ها، بدون توجه به قوانین دنیای خون‌آشامی، تصمیم می‌گیرند بدون اجازه، جمعیتی بزرگ از افراد را تبدیل به خون‌آشام کنند. شخصیت اصلی بازی، یکی از این افراد معمولی است که در یک مراسم بزرگ، به همراه افراد زیادی تبدیل به خون‌آشام شده. این اتفاق سر و صدای زیادی به راه می‌اندازد و دعوای بزرگی را بین قبیله‌های مختلف خون‌آشامی شهر شکل می‌دهد.

در واقع The Masquerade اسم قانون اصلی خون‌آشام‌هاست. این قانون، پایه‌ی اصلی زندگی خون‌آشامی است: نباید قدرت‌های خون‌آشامی و عادت‌های زندگی آن‌ها را به انسان‌ها نشان داد. البته مجموعه قوانینی که The Masquerade شامل آن‌ها می‌شود خیلی بیشتر و پیچیده‌تر از این یک جمله است، ولی به طور کلی می‌توان آن را به پنهان کردن خون‌آشام‌ها بین انسان‌ها خلاصه کرد.

بازی می‌گذارد قدرت‌های‌تان را خودتان انتخاب کنید؛ قدرت‌هایی مثل امکان پریدن از موانع بلند، احضار مجموعه‌ای از خفاش‌ها یا تبدیل شدن به یک مه و عبور از دیوارهای مختلف.

screenshot بازی Vampire The Masquerade Bloodlines 2

بازی ‌Bloodlines 2 یک نقش‌آفرینی اول شخص است. می‌توان در بازی از سلاح‌های مختلفی برای حمله استفاده کرد، ولی مشت یک خون‌آشام هم چندان ضعیف نیست و می‌تواند یک انسان را چند متری به عقب پرتاب کند. زمانی که در مبارزات، از حرکات ویژه استفاده می‌کنید، دوربین بازی برای مدتی کوتاه به حالت سوم شخص می‌رود تا این حرکت را ببینید.

انتخاب اینکه حمله‌ای پر سر و صدا داشته باشید، یا اینکه تمام دشمنان را به کمک مخفی‌کاری از بین بروید یا حتی از کنار آن‌ها به لطف قدرت‌های خون‌آشامی فرار کنید، به بازی‌کننده واگذار شده است. نوشیدن خون هم بخشی از بازی است. اینکه خون یک نفر را تا انتها از بدن او تخلیه می‌کنید و او را می‌کشید، یا اینکه فقط کمی از آن را مصرف می‌کنید هم به خودتان بستگی دارد. خون هر شخص، با توجه به احساس آن فرد، قدرت خاصی دارد. پس از نوشیدن خون، ممکن است احساس خشم یا لذت شما بیشتر شود و این موضوع،‌ به حال فردی که خون او را نوشیده‌اید مربوط می‌شود. نکته‌ی جالب این جاست که اگر یک طعم از خون را بیشتر از بقیه طعم‌ها مصرف کنید، به آن عادت می‌کنید و از آن خوش‌تان می‌آید؛ در نتیجه یک قدرت مخصوص نوشیدن آن طعم خون برای خودتان آزاد می‌کنید.

screenshot بازی Vampire The Masquerade Bloodlines 2

از روند بازی چیزی ندیده‌ایم و نمی‌توانیم درباره‌ی آن نظر دهیم، چه برسد به قصه و داستان و شخصیت‌ها، ولی به لطف تعدادی تصویر و تریلر بازی، می‌توانیم بگوییم که حداقل از نظر هنری، سبک و سیاق خون‌آشامی و دنیای مخفی این موجودات، بسیار خوب در Bloodlines 2 پیاده‌سازی شده‌اند. طبق گفته‌ی بر و بچه‌های وب‌سایت پالی‌گان که بازی را دیده‌اند، از نظر ظاهری بازی ادغامی از دو سبک ترسناک و نوآر است. گفته شده نورپردازی بازی و سبک ظاهری بازی آن‌قدر خوب است که نور به تدریج به بخش بخش هر محیط وارد شده و حس و حال بسیار جالبی به بازی داده است.

زمان دقیق عرضه‌ی بازی مشخص نیست، ولی می‌دانیم که قرار است در زمستان امسال، یعنی اوایل سال ۲۰۲۰، شاهد عرضه‌ی آن باشیم. بازی Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 روی سه پلتفرم ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

می‌توانید در ادامه تریلر رونمایی بازی، که البته کاملا انیمیشنی است، و تعدادی از تصاویر منتشر شده از خود بازی را ببینید.

اسکرین‌شات‌ها:

تصاویر هنری:

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه