آدرنالین: شگفت‌انگیزترین لحظات جام جهانی (بخش اول)

سجاد بیات ۸ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۹ ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

قرار است آدرنالین خون‌تان را بالا ببریم و شگفت‌انگیزترین لحظات جام جهانی را با هم مرور کنیم. کویت تا قبل از سوئد ایسلند به جام جهانی، کوچکترین کشوری بود که به جام جهانی صعود کرده. آنها سال ۱۹۸۲ راهی جام جهانی شدند و با سه شکست سنگین به خانه برگشتند.

حضور کویت در جام جهانی، از نظر سیاسی برای این کشور دستاورد بسیار بزرگی محسوب می‌شد به همین دلیل شیخ فهد امیر وقت کویت وقتی در جریان دیدار تیمش مقابل فرانسه قدرتمند از داور راضی نبود، تصمیم گرفت یکی از عجیب ترین صحنه های تاریخ فوتبال را رقم بزند.

شیخ فهد وارد زمین مسابقه شد و شخصا تیم ملی کشورش را از زمین مسابقه بیرون کشید. او معتقد بود داور به سود فرانسه سوت می‌زند. حضور شیخ روی چمن و درگیری های او با داور برای علاقه مندان به فوتبال باورنکردنی بود.

شیخ فهد در نهایت راضی شد کویت مسابقه را ادامه بدهد. کویت  که زمان ورود شیخ فهد به زمین ۳-۱ عقب بود این بازی را در نهایت ۴-۱ به فرانسه باخت.

درباره پسر صدام هم شایعاتی وجود داشت که چطور با فوتبالیست‌های کشورش برخورد می‌کند. از مهمترین جرائم و اتهامات وارده به عدي اين بود كه او وقتی رئيس كميته المپيك عراق بود، دست به شكنجه و زنداني کردن ورزشكاران بازنده می کرد و به عمد با چوب خيزران فوتباليست ها را ترکه و آنها را با الفاظی همچون “سگ” و “ميمون” مورد خطاب قرار می داد. او بازيكنان فوتبال را پس از هربار شكست در مسابقات مجبور مي كرد تا با توپ بتونی فوتبال بازي كنند. او همچنين پس از شكست تيم عراق در مسابقات انتخابي جام جهاني، دستور داد که موي تمام بازيكنان را زده و آنها را کچل کنند و پس از شكست ۴-۱ تيم عراق در برابر ژاپن در جام ملت های آسیا در سال ۲۰۰۰ لبنان آنها را مجبور به فرو رفتن در كانال هاي فاضلاب کرد. عدی، هاشم حسن، دروازه بان و قحطان شاطر را تنبیه کرد و دستور داد آنها را سه روز شلاق بزنند.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar حسین میم

    سوئد ایسلند > صعود ایسلند