معرفی بهترین بازی‌های پلی استیشن ۴ (پادکست بازی قسمت ۴۹)

۲۲ دی ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۰ ۲۹ آبان ۱۴۰۱

از ما درخواست کردید تا بهترین بازی‌هایی که می‌توانید روی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان تجربه کنید را به شما معرفی کنیم. این قسمت از پادکست بازی، پاسخ ما به این درخواست شماست. پس اگر قصد خرید بازی PS4 دارید و هنوز تصمیم نگرفته‌اید، پیشنهاد می‌کنیم این قسمت از پادکست بازی ما را ببینید تا با بهترین بازی‌های PS4 آشنا شوید.

بهترین بازی‌های پلی‌استیشن ۴ (بروزرسانی ۲۰۱۹)

در جدیدترین قسمت پادکست بازی،عناوینی که باید روی پلی‌استیشن ۴ بازی کنید را یکی پس از دیگری معرفی و درباره‌ی آن‌ها صحبت می‌کنیم. اگر مدت‌هاست که از بازی دور بوده‌اید و اخیرا یک پلی‌استیشن ۴ خریده‌اید، این قسمت از پادکست بازی ما می‌تواند به شما در انتخاب بهترین عناوین کمک کند.

از بین بهترین بازی‌هایی که برای پلی‌اسیتشن ۴ عرضه شده است، آن‌هایی که فقط به مذاق عده‌ای خاص خوش می‌آیند را کنار گذاشتیم. در نهایت به لیستی رسیدیم که از نظر ما، گیمرهای نسل فعلی حتما باید آن‌ها را تجربه کنند.

پیشنهاد می‌کنیم پادکست را ببینید، چون در آن نه تنها به خوبی از بازی‌ها صحبت کرده‌ایم، بلکه سعی کرده‌ایم تا قسمت‌هایی از بازی‌ها را هم نشان‌تان دهیم، تا بتوانید با دیدن روند بازی دیدگاه بهتری نسبت به بازی داشته باشید. با این حال، به صورت خلاصه از بازی‌هایی که در ویدیوی بالای از آن صحبت کرده‌ایم، کمی در ادامه برای‌تان می‌گوییم.

اگر پلی‌استیشن ۴ خریده‌اید و تازه می‌خواهید پس از سال‌ها، بازی کردن را شروع کنید، بدون شک اولین گزینه‌ی خود را به بازی Grand Theft Auto V یا همان جی‌تی‌ای ۵ اختصاص دهید. استودیوی بازی‌سازی راک‌استار گیمز نه تنها روند بازی Grand Theft Auto V را بارها در مقایسه با قسمت‌های گذشته‌ی این مجموعه پیشرفت داده، بلکه از نظر داستانی و شخصیت‌پردازی هم با یکی از بهترین عناوین صنعت بازی روبرو می‌شویم. این را هم فراموش نکنیم که جی‌تی‌ای ۵ یک دنیای بسیار بزرگ و پرجزییات دارد که می‌توانید در آن چه به صورت آفلاین و چه به صورت آنلاین حسابی بازی کنید.

بازی Grand Theft Auto V

این پادکست را برای شمایی ضبط کرده‌ایم که می‌خواهید به بازی کردن بازی گردید و گزینه‌ی بعدی که به شما پیشنهاد می‌کنیم، یک بازسازی از سه‌گانه‌ی شگفت‌انگیز آنچارتد است. بازی Uncharted Collection سه قسمت اول مجموعه بازی‌های آنچارتد را در خودش جای داده. قسمت اول بازی خوبی است، ولی نه آن‌قدر که زمان زیادی بخواهید برای آن صرف کنید ولی دو بازی Uncharted 2 و Uncharted 3 آن‌قدر شگفت‌انگیز هستند که می‌توانید بارها و بارها آن‌ها را پشت سرهم بازی کنید و از این بازی‌ها خسته نشوید.

بازی Uncharted 3

پس از تمام کردن سه گانه‌ی آنچارتد، که ماه‌ها می‌تواند سرگرم‌تان کند، وقتش است که سراغ بازی Uncharted 4 بروید که بلوغ این سبک را در خود دارد. بدون اغراق می‌گوییم، بهترین گرافیک PS4 را می‌توانید در بازی Uncharted 4 پیدا کنید. قسمت چهارم آنچارتد از نظر داستان، روند، طراحی بازی و همه چیز، روی دست ندارد. البته پیشنهاد می‌کنیم پشت سر هم بازی‌های آنچارتد را بازی نکنید که از آن‌ها خسته می‌شوید. از نظر روند و پیشرفت، آنچارتدها در حد و اندازه‌ی متال گیر نیستند که هر قسمتش یک ساختار متفاوت داشته باشد و روند بازی متنوعی ارایه دهد.

بازی Uncharted 4

حرف از متال گیر شد، بد نیست این پیشنهاد را هم برای‌تان داشته باشیم. بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain بهترین بازی مخفی‌کاری و نظامی است که می‌توانید روی پلی‌استیشن ۴ پیدا کنید. برای اولین بار متال گیر ساختار محیط باز پیدا کرده و در آن می‌توانید هر طور که دوست دارید، رفتار کنید. بازی آن‌قدر بزرگ است که بیشتر از صد ساعت روی آن وقت بگذارید. روند بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain آن‌قدر تنوع دارد که هر بار چیز جدیدی در آن ببینید. حجم جزییات در متال گیر سالید ۵ از هر بازی دیگری بارها بیشتر است و بازی حتی داستان خوب و کارگردانی شگفت‌انگیزی دارد، البته از نظر داستان انتظار متال گیر سالید ۴ را نداشته باشید.

بازی Metal Gear Solid V

از سبک اکشن سوم شخص و آنچارتدی فاصله نگیریم و یک گزینه‌ی بسیار خوب دیگر را هم جلوی‌تان بگذاریم. قسمت جدید مجموعه بازی‌های توم ریدر یعنی بازی Rise of the Tomb Raider یکی از بهترین خریدهایی است که می‌توانید روی پلی‌استیشن ۴ داشته باشید. نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ بازی Rise of the Tomb Raider در مقایسه با نسخه‌ی معمولی که یک سال قبل عرضه شده بود، محتوای بسیار بیشتری دارد. بازی یک روند داستانی اکشن و خوب دارد و هم‌چنین پر از معما و مقبره برای اکتشاف است. دو بسته‌ی الحاقی بزرگ هم در نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ قرار داده شده است. اگر از ماجراجویی‌های بزرگ و سینمایی و هم‌چنین سکوبازی‌های خوب سبک توم ریدر لذت می‌برید، سراغ بازی Rise of the Tomb Raider بروید.

بازی Rise of the Tomb Raider

اگر می‌خواهید تجربه‌ی ماجراجویی طولانی‌تری از Rise of the Tomb Raider داشته باشید و در نقشه و دنیای بزرگتری گشت و گذار کنید، می‌توان جدیدترین قسمت مجموعه بازی‌های فرقه اساسین را بازی کنید. بازی Assassin’s Creed Origins در مصر باستان اتفاق می‌افتد و پرجزییات‌ترین دنیای این مجموعه را در خودش جای داده. این قسمت جدید Assassin’s Creed همه چیز دارد؛ از داستان خوب گرفته تا روند بازی سرگرم‌کننده و محتوای زیاد.

بازی Assassin's Creed Origins

از اکشن‌های سوم شخص که کمی فاصله بگیریم و وارد سبک اکشن اول شخص شویم، می‌توانیم چند گزینه‌ی بسیار خوب دیگر را هم مقابل‌تان بگذاریم. یکی از بهترین اکشن‌های اول شخص حال حاضر پلی‌استیشن ۴ بازی Wolfenstein II: The New Colossus است. پس از بازی کردن ولفنشتاین ۲ چیزی که در آن از ذهن‌تان باقی می‌ماند، داستان و شخصیت‌های بسیار خوب آن است. در طول چند سال اخیر سابقه نداشته است یک اکشن اول شخص با چنین داستان شگفت‌انگیزی ببینیم.

بازی Wolfenstein II

با این حال، ممکن است دنیای عملی-تخیلی ولفنشتاین ۲ حال نکنید و یک بازی نظامی و اول شخص واقع‌گرایانه بخواهید. در این صورت پیشنهاد می‌کنیم سراغ جدیدترین قسمت مجموعه بازی‌های کال آو دیوتی بروید. بازی Call of Duty: WWII پس از سال‌ها مجموعه‌ی کال آو دیوتی را به جنگ جهانی دوم بازگردانده است. گرافیک بسیار خوب، بخش داستانی سینمایی و جذاب و یک بخش چند نفره‌ی بزرگ، به اضافه‌ی یک بخش زامبی کامل، بسته‌ی Call of Duty: WWII را به یکی از بهترین گزینه‌های خرید تبدیل می‌کنند. بازی همه چیز دارد تا مدت‌ها با آن خودتان را سرگرم کنید.

بازی Call of Duty WWII

سراغ یک بازی سوم شخص دیگر برویم، ولی این بار به جای اکشن، یک بازی تمام و کمال مخفی کار پیشنهاد می‌کنیم. جدیدترین قسمت مجموعه بازی‌های هیتمن، که اسم آن هم بدون هیچ پسوند و پیشوندی Hitman است، معنای جدیدی به ساختار سندباکس می‌دهد. بازی Hitman شش نقشه‌ی بسیار بزرگ و پرجزییات دارد که گوشه گوشه‌ی آن پر از عناصر مختلف برای کمک کردن به شما در کشتن اهداف‌تان است. در بازی Hitman که می‌توانید نسخه‌ی دیسکی و کامل آن را به اسم Hitman: The Complete First Season زوی پلی‌استیشن ۴ خریداری کنید، می‌توانید هرکاری انجام دهید و از هر چیزی برای انجام ماموریت خود کمک بگیرید.

بازی Hitman

کمی هم سراغ بازی‌های مستقل برویم بد نیست، با این حال یک بازی مستقل برای‌تان در نظر گرفته‌ایم که فاصله‌ی زیادی با بازی‌های تراز اول و گران‌قیمت ندارد. بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice یکی از عجیب‌ترین تجربه‌های صنعت بازی است. بازی شما را در نقش دخترکی قرار می‌دهد که از بیماری اسکیزوفرنی رنج می‌برد، با این حال، فقط شما هستید که می‌دانید تجربه‌ی شما از بازی تمام و کمال ساخته‌ی ذهن این دختر است و برای او، همه چیز واقعیت دارد. نگران نباشید، چیزی را از بازی لو نداده‌ایم. حتما بازی Hellblade را تجربه کنید.

بازی Hellblade

یکی دیگر از بازی‌های پلی‌استیشن ۴ که حتما پیشنهاد می‌کنیم سراغ آن بروید، بازی Horizon: Zero Dawn است. دنیایی که هورایزن به تصویر می‌کشد، بسیار خاص و جذاب است و مثل آن را تا به حال نه در سینما و نه در هیچ بازی دیگری ندیده‌ایم. دنیای بازی Horizon: Zero Dawn پساآخرالزمانی است و در آن، انسان‌ها به صورت قبیله‌ای زندگی می‌کنند. نژاد برتر روی زمین، ماشین‌ها و هوش مصنوعی هستند. بازی Horizon: Zero Dawn محیط باز است و یکی از زیباترین بازی‌های پلی‌استیشن ۴ چه از نظر هنری و چه از نظر گرافیکی محسوب می‌شود. روند بازی هورایزن هم بسیار سرگرم کننده است. با این حال، چیزی که غافلگیرتان می‌کند داستان بسیار خوب بازی است.

بازی Horizon Zero Dawn

یک اکشن اول شخص دیگر هم معرفی کنیم. قسمت دوم بازی Titanfall دقیقا همان چیزی است که سازندگان مجموعه‌ی ندای وظیفه می‌خواهند با بازی‌های تخیلی و فضایی‌شان به آن برسند و توانایی انجام این کار را ندارند. بازی Titanfall 2 یک بخش داستانی بسیار خوب و سینمایی دارد که یادآور بهترین قسمت‌های ندای وظیفه است. از طرفی بخش چند نفره‌ی بازی Titanfall 2 را هم در هیچ جای دیگری نمی‌توانید پیدا کنید. ربات‌های این بازی و تنوع آن‌ها و کارهایی که می‌توانید با آن‌ها انجام دهید، بسیار خوب از آب درآمده‌اند. بازی Titanfall 2 آن اکشن اول شخصی است که به خاطر اشتباهات الکترونیک آرتز دیده نشد.

قسمت سوم و پایانی سه‌گانه‌ی بتمن: آرکام، یعنی بازی Batman: Arkham Knight هم یکی از بهترین تجربه‌های گیمی است که می‌توانید روی پلی‌استیشن ۴ داشته باشید. بازی شهر گاتهام را مقابل‌تان می‌گذارد تا در آن گشت و گذارد کنید، آن هم با ماشین بتمن. از نظر روند، قصه و شخصیت‌ها هم انتظارات خود را بسیار بالا ببرید، چون بازی Batman: Arkham Knight یکی از بهترین قصه‌های شخصیت بتمن را تعریف می‌کند.

بازی Batman Arkham Knight

دو بازسازی دیگر هم روی پلی‌استیشن ۴ به کمک افرادی می‌آیند که نسل قبلی کنسول‌ها غایب بوده‌اند. دو بازی Heavy Rain و Beyond: Two Souls سبک خاص خودشان را دارند؛ سبکی که مطمئنا با آن آشنایی دارید. بازی Heavy Rain سبکی که بازی فارنهایت معرفی کرده بود را، سبکی که کارگردان این بازی‌ها یعنی دیوید کیج دوست دارد آن را «درام تعاملی» نام‌گذاری کند، به بهترین شکل ممکن پیاده‌سازی کرد. داستان Heavy Rain و اتفاقات آن موضوعی نیست که به این زودی‌ها فراموشش کنید. بازی Beyond: Two Souls کمی فراز و نشیب دارد، ولی به طور کلی تجربه‌ی بسیار خوبی است و نباید قید بازی کردن آن را بزنید.

یکی از بهترین بازی‌های PS4 که روی هیچ پلتفرم دیگری نمی‌توانید آن را تجربه کنید بازی Bloodborne است. سازندگان مجموعه بازی‌های دارک سولز هنوز هم نتوانسته‌اند کاری که با بازی Bloodborne کرده‌اند را دوباره تکرار کنند. محیط گوتیک Bloodborne، طراحی شگفت‌انگیز دنیای آن، موسیقی بسیار خوب و داستانی که زیرپوستی برای‌تان تعریف می‌کند به کنار، روند بازی Bloodborne است که نهایتا درگیرتان می‌کند. تعادل بسیار خوب بازی Bloodborne، سیستم‌ها و مکانیک‌های آن و طراحی مرحله‌ای که بدون اغراق می‌گوییم، بهتر از آن هنوز هم ندیده‌ایم، بازی Bloodborne را به یکی از بهترین تجربه‌های کنسول پلی‌استیشن ۴ که هیچ، بلکه به یکی بهترین تجربه‌های صنعت بازی تبدیل کرده‌اند.

بازی Bloodborne

با این حال، همگی می‌دانیم که سختی بسیار بالای Bloodborne ممکن است به مذاق همه خوش نیاید، در نتیجه دو بازی نقش‌آفرینی دیگر که از زمین تا آسمان با این بازی فرق می‌کنند هم برای‌تان در نظر گرفته‌ایم. اولین نقش‌آفرینی بسیار خوبی که می‌توانید روی پلی‌استیشن ۴ بازی کنید، قسمت سوم مجموعه بازی‌های ویچر است. بازی The Witcher 3: Wild Hunt یکی از بهترین نقش‌آفرینی‌های چند سال اخیر است. داستان بسیار خوب و شخصیت‌هایی خاطره‌انگیز، به همراه گرافیکی بسیار خوب و دنیایی که می‌توان صدها ساعت در آن گشت و گذار کرد، همگی در بازی The Witcher 3 به بهترین شکل ممکن پیدا می‌شوند.

با این حال اگر می‌خواهید بیشتر غرق نقش‌آفرینی شوید و شخصیت خودتان را بسازید و در یک دنیای بدون حد و مرز، هر کاری که می‌خواهید انجام دهید، باید سراغ بازی Fallout 4 بروید. قسمت چهارم مجموعه بازی‌های درست مثل بازی‌های سری The Elder Scrolls و قسمت‌های اخیر فال‌آوت اجازه می‌دهد هر کاری که دوست دارید در دنیای آن انجام دهید. با این حال روند بازی Fallout 4 در مقایسه با قسمت سوم پیشرفت‌های بسیار خوبی کرده است. گرافیک بازی بسیار خوب است، مخصوصا اگر حجم اتفاقات، جزییات و پردازش هوش مصنوعی بازی را در ذهن داشته باشید و آن را در با دیگر بازی‌های امروزی مقایسه کنید. مراحل فرعی و دنیای بزرگ Fallout 4 می‌تواند صدها ساعت شما را غرق دنیایی ویران شده و پساآخرالزمانی کنند.

بازی Fallout 4

اگر با بازی‌های آنلاین حال می‌کنید و می‌خواهید در کنار این همه بازی که معرفی کردیم، چند بازی آنلاین هم برای PS4 خود داشته باشید و هر از گاهی سراغ آن‌ها بروید، دو سه بازی خیلی خوب برای‌تان در نظر گرفته‌ایم. یکی از بهترین تجربه‌های آنلاین حال حاضر چه روی پلی‌استیشن ۴ و چه روی هر پلتفرم دیگری، قسمت جدید رینبو سیکس یعنی بازی Rainbow Six: Siege است. یوبی‌سافت سه سال است که Rainbow Six Siege را مرتب با محتوای جدید و حتی رایگان آپدیت می‌کند. اگر می‌خواهید نقشه‌های بزرگتری داشته باشید و با افراد بیشتری بازی کنید، سراغ بازی Battlefield 1 بروید که یکی از بهترین تجربه‌های چند نفره‌ی حال حاضر است.

نهایتا هم به عنوان یک بازی چند نفره‌ی بسیار خوب و سرگرم‌کننده، به شما بازی Overwatch را پیشنهاد می‌کنیم. شرکت بازی‌سازی بلیزارد که با دنیای وارکرفت و دیابلو و استارکرفت توانایی خودش را در ساخت و متعادل کردن بازی ثابت کرده است، یک اکشن اول شخص شگفت‌انگیز ساخته که بازی‌های زیادی به سطح محبوبیت آن نمی‌رسند. بازی Overwatch نزدیک به ۳۰ قهرمان دارد که هر کدام قدرت و توانایی خاص خودشان را دارند، ولی به خوبی متعادل شده‌اند و هر کسی می‌تواند شخصیت مورد علاقه‌اش را انتخاب کند و به بازی کردن مشغول شود. اورواچ هم‌چنین از نظر هنری آن چه از بلیزارد انتظار دارید را به شما ارایه می‌کند.

بازی Overwatch

یکی دو بازی دیگر هم برای مهمانی‌های شما در نظر گرفته‌ایم که مطمئنا می‌توانند یک تجربه‌ی رقابتی خوب را برای‌تان رقم بزنند. اگر پلی‌استیشن ۴ دارید و از بازی‌های سبک مبارزه‌ای لذت می‌برید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که سراغ دو بازی Mortal Kombat X و هم‌چنین Injustice 2 بروید. هر دو بازی توسط یک استودیو ساخته شده‌اند و کم و بیش گیم‌پلی یکسانی دارند، ولی بازی Mortal Kombat X بسیار خشن‌تر است و شاید عطش شما را برای خون ریختن و لت و پار کردن به خوبی بخواباند. از طرف دیگر اگر طرفدار مجموعه بازی‌های تکن بوده‌اید، حتما بازی Tekken 7 را تهیه کنید که بهترین و کامل‌ترین شماره‌ی این مجموعه بازی‌هاست.

نهایتا، از شما می‌خواهیم که در بخش نظرات از پیشنهادهایی که خودتان دارید برای ما و دیگران بگویید به دیگر دوستان گیمر خود در انتخاب بازی برای پلی‌استیشن ۴ کمک کنید.


خرید بازی‌های کنسول از دیجی‌کالا


پنج قسمت اخیر پادکست بازی:

قسمت شصتم: مگر Call of Duty بدون داستان هم می‌شود؟
قسمت شصت و یکم: پیش‌بینی‌های E3: بتسدا و اسکوئر انیکس
قسمت شصت و دوم: پیش‌بینی‌های E3: یوبی‌سافت و الکترونیک آرتز
قسمت شصت و سوم: پیش‌بینی‌های E3: سونی و مایکروسافت
قسمت شصت و چهارم: الکترونیک آرتز هیچ چیز نداشت، مایکروسافت همه چیز (بخش اول جمع‌بندی E3)
قسمت شصت و پنجم: بازی‌های سونی ترکاندند! (بخش دوم جمع‌بندی E3)

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۹۶ دیدگاه
 1. Avatar آریا

  یه سوال بین چندتا بازی موندم

  مورتال کمبت ۱۱

  کال اف دیوتی مدرن وارفار

  گاد اف وار

  فارکرای ۴
  کدوم بنظرتون بهتره ؟ میدونم ربطی بهم ندارن
  ولی در کل کدون و پیشنهاد میکنین ؟
  خودم رد دد و دارم ولی متاسفانه به دلیل خانواده نمیتونم جی تی ای و بگیرم از بین این بازیا کدوم و پیشنهاد میکنین؟مرسی

  1. Avatar آریا

   فار کرای ۵ اشتباه شد

  2. Avatar آیهان

   سلام آریای عزیز به نظرم مورتال کمبت ۱۱ از هما بهتر است و من فارکرای ۵ هم ندارم ولی دوستم داره و میگه خیلی خوبه

 2. Avatar الیاس

  سلام با
  پلی ۴ بازی گاد آف وار ۳ و ۴ رو میشه بازی کرد

 3. Avatar مستر ایکس

  سلام آقای میرزایی. میشه لطفا باز هم بازی پی اس فور معرفی کنید به غیر از اینایی که گفتید؟ اگر این کار را بکنید ممنون میشم.ممنون بابت بازی هایی که گفتید.

 4. Avatar AMIR4ET

  می خواستم بدونم RED DEAD 2 خوب یا نه؟

  در مورد لست هم توضیح دهید.ممنونم.

 5. Avatar شایان

  سلام من تازه ps4 خریدم بعضیا میگن اگه اونو به وای فای وصل کنی بازی هاش پاک میشه . من موندم وصل کنم یانه؟؟

  1. Avatar مانی

   وصل کن
   اگه اکانتت مشکلی نداشته باشه ن اتفاقی نمیوفته

 6. Avatar Alireza

  به نظرم gtaV،uncharted4،Hitman2،Horizon به عنوان بازی های کمی قدیمی تر و Red dead2و spiderman3 به عنوان بازی جدید تر به همراه سری های FIFA

 7. Avatar Asma

  به نظر من the last of us و uncharted4و اگه بازی ترسناک دوست داری. Until down

 8. Avatar PS4

  سلام چه بازی سبک GTAV به غیر از واچداگز۱و۲ وجاست کاوس ۳
  چی هست من امروز میخوام بخرم

  1. Avatar Sam

   خود gtav
   خب گفتی سبک جی تی ای وی جز واچ داگز یک و۲ جاست کاوس۳ میشه جی تی ای وی????????????????

   1. Avatar Ali

    دوست PS4 به این جور سبک ها سبک اپن ورلد میگن که میتونی در کنار مرحاله و کمپین داستان واسه خودت تو دنیا گشت بزنی بازی رِد دِد ۲و۱ اینجور بازیهایی هست

 9. Avatar علیرضا

  سلام بسیاربسیارممنون ازسایت خوبتون ببخشد میشه بازییی معرفی کنین که هم خوب باشه هم مثل بازی gtavرمزی باشه؟

 10. Avatar عرشیا ابراهیم کنی

  ولی از نظر یه پسر هیچ بازی ای مثل fifa18یاps18 نمیشه
  چون ادم هیچوقت خسته نمیشه

  1. Avatar ارکان

   گل گفتی آقا عرشیا برترین بازی برترین????????

 11. Avatar عرشیا ابراهیم کنی

  واقعا ممنون و خسته نباشی لطفا جواب بدید
  اگه بازی هک شده رو کنسول بریزن خطری داره

  1. Avatar علیرضا

   سلام دوست عزیز بازی هک شده قطعا برای کنسول شما خطر اگر شما هم شده بازی بریزی خط قرمز سونی رو رد کردی و اون ها هم در اولین کار دستگاه شما رو بن. میکنم و شما دیگه هیچ استفاده ای نمی تونی داشته باشی

 12. Avatar مهدی

  رین بودی سیکس آره من رفتم کلوپی می‌فروختن به عنوان کانتر

 13. Avatar بهار

  سلام من دخترم و عاشق گیم به تازگی ۱۱ روز پیش ps4 اسلیم خریدم با اکانت هکی یه سوال ازتون داشتم بازی های gta v و fifa 18 که قفل نمیشن؟ اخه شنیدم اکانت های هکی ب مرور زمان قفل میشن بازیا
  و اینکه چند تا بازی بهم معرفی کنین میخوام بخرم ممنون لطفا پاسخ بدین

  1. Avatar Ali.em

   بله قفل میشن اگه به اینترنت وصل شید
   بهترین کار خرید بازى هاى قانونیست

  2. Avatar A.H.G

   اکانت های هکی اگه به اینترنت وصل نشی کلا مشکلی نداره.من بهت واچ داگز ۲ و انچارتد ۴ رو پیشنهاد میدم????

  3. Avatar Armin

   سلام بهار خانم

   مبارک باشه خرید ps 4 تون
   بله شاید قفل بشه و چند تا بازی که خودم دارم معرفی میکنم خیلی باحاله بخرش
   ۱ـ جی تی ای وی
   ۲ـ کال اف دیوتی بلک اوبس ۴
   ۳ـ فارکرای ۵
   ۴ـ رزیدنت اویل
   ۵ـ اسپیدرمن
   ۶ـ گاد اف وار ۴
   ۷ـ اسلیپینگ داگ
   ۸ـ فورتنایت
   ۹ـ بت من آرکام نایت
   ۱۰ـ مورتال کمبد
   ۱۱ـ واچ داگز ۲
   ۱۲ـ هیتمن

   1. Avatar BANANA25R

    داداش gta برا بچه؟????

 14. Avatar پوریا

  سلا
  م ایا ps4pro رزلوشن ۷۲۰و۴۸۰رو ساپورت میکنه؟
  یک سوال دیگه ایاps4slimیاpro وای فای۵گیگا هرتز رو پشتیبانی می کنه؟

 15. Avatar Erfan

  سلام من تازه ps4خریدم هنوز باز نکردم یه سوال داشتم که وقتی وصل میکنم باید اولش چیزی دانلود کنم راه اندازیش چجوریه آیا اولش اپدیت میخواد

  1. Avatar امیر حسین

   وقتی که PS 4 خود را تازه خریده اید نیاز به هیچ فعال سازی یا اپدیتی ندارد

  2. Avatar gfr

   اگه بخوای انلاین بازی کنی اره

 16. Avatar رهام

  سلام امیرحسین خان شرمنده نمیدونم پیامم اومدیان میشه راهنمایی کنید که اساسین کریداورجینزباواچ داگز۲ارزش خریدوبازی داره.؟

  1. Avatar Armin

   سلام دوست عزیز
   بله بازی واچ داگز ۲ در سبک هک و یه جورایی هم تو سبک gta v هست من که عاشق واچ داگز هستم
   و اساسین کرید که همه ی قسمت هاش جذابه و معتاد کننده
   موفق باشی

 17. Avatar رهام

  سلام امیرحسین‌ خان من تلویزیون۴kندارمps4اسلیم بهتره یاpro

  1. اگر تلویزیون ۴K ندارین و قصد ندارین بخرین،
   همون پلی‌استیشن۴ معمولی گزینه‌ی بهتریه.

   1. Avatar Ali.em

    سلام و خسته نباشید

    درسته که انتخاب هوشمندانه ps4 slim
    هست ولى اگه ps4 pro بخرن دیتیل بازى ها بهتر وتکسچر ها شفاف تر میشه
    ممنون از سایت خوبتون

 18. Avatar پویان سعیدی

  سلام مرد عنکبوتی ۲۰۱۸ بازی خوبی است

  1. Avatar امیر حسین

   بله من خودم طرف دار این باز ی هستم

 19. Avatar مصطفی

  سلام اقا امیر حسین
  درمورد بتمن صحبت کردین
  ایا کالکشن بتمن موجوده؟که سه تا داستان رو تو یه دیسک گذاشته باشن؟
  اسم کاملشم برامون ذکر کنین ممنون میشم؟
  موفق باشین

  1. Avatar امیر حسین

   BAT MAN ARKHAM CITY

 20. Avatar مانی

  اقا پس last of us چی

 21. Avatar امیر حسین

  سلام ممنون که از پادکست خوبتون و از این که به کامنت های ما همیشه جواب مدید

 22. Avatar مصطفی

  سلام اقا امیر حسین

  فرمودی کدوم نسخه ی متال گیر شامل اون دو قسمته٫من هرچقد گشتم نیافتمش لطفا اسم اصلیشو بگو که درست سرچ کنم
  ممنونم

  1. اسم کاملش Metal Gear Solid V: The Definitive Experience ئه.
   این نسخه هم توش Metal Gear Solid V: Ground Zeroes رو داره و هم Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

 23. Avatar abolfazl rahimi

  خسته نباشید دمتون گرم بابت پادکست هاتون ولی خدا وکیلی اون پنکه وسط زمستون اون پشت چی میگه حالا بودنش به کنار دو سه قسمت پیش داشت کار میکرد 🙂

 24. Avatar

  Watch dogs 2 چی؟ خوب نیس؟

  1. Avatar abolfazl rahimi

   بیش از حد تکراری بود زورم اومد تمومش کردم خدایی watch dogs 1 خیلی بهتر بود حداقلش این بود که داستانش بهتر بود

 25. Avatar

  نظرتون درباره need for speed payback تو ریسینگ چیه؟

 26. Avatar حمیدرضا

  به نظرم infamous second son جاش خالی بود.
  در ضمن کارتون عالیه ادامه بدید همینطور با انرژی ادامه بدید

 27. Avatar مصطفی

  سلام آقای میرزایی.من میخوام اولین بازی هام
  برای ps4 رو بخرم.یکیش فوتبال هست به جز اون شما چه بازی در سبک evil4 میشناسید(نه حتما مثل اون زامبی داشته باشه و اینا)منظورم بیشتر سبک بازی یعنی مرحله ای بودن و تفنگ جمع کردن و ایناست.مثلا به نظر شما last of us خوبه؟برای last of us باید حتما زبان انگلیسیت خوب باشه یا مثل evil ضروری نیست؟

  1. پیشنهاد می‌کنم که The Evil Within و The Evil Within 2 رو بازی کنین که همون کارگردان رزیدنت اویل ۴ ساخته.
   جفت بازی‌ها روی پلی‌استیشن۴ هست. قسمت اول کمی قدیمیه، ولی داستان هر دو به هم ربط داره و نمی‌تونین قید قسمت اول رو بزنین.

 28. Avatar Phenomenal

  سلام.تلوزیون من full hd هستش آیاps4بگیرم یا ps4pro؟راستشو بخاین با xbox زیاد حال نمیکنم حالا هر چی باشه چه از مدلsو ازچه مدل x

 29. Avatar شایان صادق الوعد

  سلام وخسته نباشید خدمت شما. اگر ممکنه در مورد حرفه گیمر بودن و صنعت گیم و درآمدزایی و ورزش e sport و راه های ورود به این عرصه توضیح بدین. با تشکر.

 30. Avatar Phenomenal

  سلام آقای میرزایی.من یه سوال داشتم .من تا حالا کنسول نداشتم و میخام ps بگیرم الان اگه من ps4proبگیرم باید قید بازیایی مثل the last of us و god of war3 روبزنم؟؟ یا مثل ایکس باکس پشتیبانی میکنه ؟؟لطفا جواب بدین خیلی ممنون

  1. Avatar Phenomenal

   و الان من که قصد دارم این بازی هایی که برای ps4اومده رو بازی کنم پیشنهاد میکنین که ps4بگیرم یاps4pro و یا اینکه پیشنهاد میدین بازی های از این به بعد رو انجام بدم و ps4 pro بگیرم.

  2. The Last of Us و God of War 3 روی پلی‌استیشن۴ عرضه شده‌ن؛ و خیلی از بازی‌های خوب دیگه‌ی پلی‌استیشن۳، اون هم با کیفیت گرافیکی بالاتر.
   ولی امکان اجرای بازی‌های پلی‌استیشن۳ به صورت پیش‌فرض وجود نداره.

 31. Avatar Arman

  سلام
  آقای میرزایی عزیز من میخوام اولین کنسولمو بخرم ولی خب یکم تصمیم گیری برام سخت شده به نظر شما خرید کدوم کنسول بهتر و آینده نگرانه تره ps4 pro یا Xbox one x؟ به قیمت زیاد اهمیت نمیدم موضوع کیفیت و امکاناته مثلا ۴k واقعی و HDR. در مورد بازی ها هم من ویچر و الدر اسکرول و بازی های تو این سبک بیشتر بازی میکنم البته بازی های دو نفره تو سبک مورتال کمبت و تیکن و فوتبال جای خود اگه لطف کنید راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

  1. مطمئنا شما از ایکس‌باکس وان ایکس کیفیت بسیار بالاتری می‌تونی بگیری در مقایسه با پلی‌استیشن۴ پرو.
   فقط در نظر داشته باش که بازی‌های ایکس‌باکس وان به راحتی پلی‌استیشن پیدا نمی‌شه و‌ کمتره.
   اگه قبلا کنسول نداشتی و بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن واست مهم نیست، حتما به ایکس‌باکس وان ایکس فکر کن.

 32. cp.mahdi cp.mahdi

  بازیای پلی استیشن خیلی متنوع تر و بهترن. علاوه بر همه اینهایی که گفتید کلی بازی برای پلی استیشن قراره بیاد یکی از یکی خفن تر. بد نبود چند تا بازی برای همه سنین و خانواده هم معرفی میکردید.(بعید میدونم کسی تو ایران با خانواده بازی کنه :/)
  موندم میخواید تو پادکست xbox one چند تا بازی معرفی کنید؛ کلا ۲۰ دقیقه طول بکشه عجیبه!XD
  ______
  آقای میرزایی لباس گرم بپوش سرما نخوری. 🙂
  این لیست ۴۸ تایی رو هم لطفا درست کنید.

  1. Avatar King Ragnar

   شما نمیخواد اینقد فن بوی سونی بودن خودتو نشون بدی ایکس باکسم صدها بازی عالی داره مخصوصا با وان ایکس میتونین همه بازیا و حتی بازیای نسل هفتم رو هم با بهترین کیفیت اجرا کنی علاوه بر اون بازیای مولتی پلتفرمی که وجود داره خیلی بهتر و قشنگ تر روی ایکس باکس اجرا میشن

   سونی هم بجز چندتا انحصاری چیز دیگه ای نداره که اونا هم سلیقه ایه و هرکسی نمی پسنده 🙂
   پس جای این فن بازیا به سلیقه دیگران هم احترام بذاریم

   1. cp.mahdi cp.mahdi

    چشم عزیزم 🙂 ۳>
    البته در اصل من طرفدار pc هستم! XD

 33. Avatar Amir

  سلام .یه سوال داشتم؟(uncharted 4)بهتره یا(unchrted:the lost legacy)

  1. آنچارتد ۴ یک تجربه‌ی بیست ساعته و بسیار بزرگه. آن‌قدر صحنه‌های عجیب و غریب و محیط‌های متنوع توی آنچارتد ۴ می‌بینین که تعدادشون از دستتون در میره. اتفاقات آنچارتد ۴ بارها از The Lost Legacy بزرگترن.
   از طرف دیگه، The Lost Legacy هم یه بازی کوتاه و بسیار خوبه که طرفدارهای آنچارتد مطمئنا از اون لذت می‌برن، ولی خبری از پیشرفت نیست و همون مکانیک‌ها و سیستم‌های آنچارتد ۴ یه بار دیگه تکرار شده.

 34. Avatar علی

  با سلام. آقای میرزایی، لطفا اگه امکان داره، مقاله ای در مورد latency (display lag یا input lag) تلویزیون های ال سی دی و اولد بنویسین. و اینکه این لگ تا چه اندازه جدیه و تا چه میزانی قابل قبوله. توی اینترنت (البته سایت های خارجی) اطلاعات ضد و نقیضی در این مورد هست. یه عده گفتن بین ۲۰ تا ۳۰ میلی ثانیه قابل قبوله، چند نفرن گفتن که بالای ۱۰ میلی ثانیه باشه، اصلا قبول ندارن (این در حاله که تقریبا تموم تلویزیون های جدید حتی در حالت game mode لگشون بیش از ۱۰ میلی ثانیه است.)، یه نفر هم گفته بود که اگه بیشتر از ۵ میلی ثانیه باشه، به درد نمیخوره !!! جالبه که یه نفر دیگه در جوابش گفته بود که با تکنولوژی فعلی مینیمم لگ حول و حوش ۱۰ میلی ثانیه است که اندکی بیشتر از لگ مانیتور های CRT که تقریبا ۸ میلی ثانیه بوده. با توجه به اینکه شما گیمر حرفه ای هستین و به احتمال زیاد در گذشته، مثلا PS2 رو با تلویزیون CRT بازی کردین، الان که با تلویزیون ال سی دی بازی می کنین، تفاوت محسوسی داره یا خیر؟ لطفا نظر آقای نوردوست رو هم در این زمینه جویا بشین. یکی از دوستای من می خواد PS4 بخره و یه تلویزیون ال سی دی فول اچ دی داره ولی الان به شک افتاده که با این قضیه لگ، خوبه که کنسولو بخره یا بره همچنان رو PC بازی کنه. اگه در مورد لگ اطلاع رسانی کلی بکنید از شما ممنون میشم.

  1. حتما. نوشتن چنین مقاله‌ای رو توی دستور کار قرار می‌دیم.

 35. Avatar Alireza

  ببخشید اقای میرزایی اگه جواب بدید ممنون میشم ،
  این بازیهایی که واقعا داستان های فوقالعاده دارن برای فهم داستان باید تسلط بالایی به زبان انگلیسی داشته باشیم دیگه ؟
  بعد من که خیلی زبانم خوب باید چه کار کنم ، ایا روشی هست یا پیشنهادی دارید یا این که فقط باید بریم و زبانمونو فول کنیم؟
  اگه جواب بدید واقعا ممنون میشم ، خیلی عشقید .

  1. دانش زبان انگلیسی مطمئنا نقش بزرگی توی سطح لذت شما از یه بازی داره.
   برای مثال بازی کردن نقش‌آفرینی‌های بزرگ، بدون دونستن زبان انگلیسی اساسا ممکن نیست.
   برای لذت بردن کامل از داستان بازی‌هایی مثل جی‌تی‌ای نه تنها باید انگلیسی رو تمام و کمال بدونین، بلکه باید با اصطلاحات غیرمرسوم هم آشنایی داشته باشین؛ چیزی که حتی بیشتر کسانی که دانش کامل آکادمیک انگلیسی دارن، مهارتی توش ندارن.
   برای اینکه زبان انگلیسی خودتون رو بهتر کنین، باید در معرض محتوای انگلیسی قرار بگیرین؛ اون هم نه محتوای رسمی و آموزشی، بلکه زبان به روزمره‌ترین حالت ممکنش.
   باید با فرهنگ جوامع انگلیسی-زبان هم آشنایی داشته باشین. برای مثل طنز و کنایه‌هایی که در جی‌تی‌ای وجود داره، حتی با دانش کامل زبان انگلیسی هم برای شما معنی نمی‌ده، تا موقعی که ندونین دقیقا بازی به چه موضوعی توی جامعه ارجاع داره می‌ده.

   1. Avatar Alireza

    سپاس بیپایان از لطفتون ???? ، با این شرایط که عرض کردید پس کار سختی برای درک داستان بازی درپیش داریم

 36. Avatar Alireza

  خیلی عالی بود خیلی خیلی عالی بود اصلا فقط حیف یسری بازیها از دستتون در رفت ، حالا نمی دونم خودتون میدونستید یا واقعا فراموششون کردید ، به هرحال استفاده کردیم ❤

  1. سعی کردیم بازی‌هایی رو انتخاب کنیم که می‌تونه مخاطب وسیعی رو سرگرم و راضی کنه. اگر قرار بود شخصا لیستی برای معرفی بازی بنویسم، از زمین تا آسمون با بازی‌هایی که گفتم فرق می‌کرد.
   با این حال همونطور که همه گفتن، لیست انتخابی یه غایب بزرگ داشت: The Last of Us.

 37. Avatar نیما خانی

  آیا وارکرافت برای پلی استیشن هست؟

  1. نه. ولی پیشنهاد می‌کنم حتما Final Fantasy XIV: A Realm Reborn رو امتحان کنید. قول می‌دم از وارکرفت بهتر باشه!
   می‌تونین بازی رو از پلی‌استیشن استور دانلود و به صورت رایگان تا تراز ۲۰ بازی کنین.

 38. Avatar habib

  قابل تصور نیست برام که Last of us اسمی ازش نبردین.
  هر چقد که معرفی بقیه بازیا خوب بود اصلا نمیشه باور کرد نبود این بازی رو

 39. Avatar پویا

  این پادکست نمره قبولی نمی گیره فقط و فقط به دلیل عدم اشاره به بازی The Last Of Us حتی اشاره به بازی hellblade هم باعث نمی شه بهش نمره قبولی بدم.

  دوستان در کامنتها بازی های زیادی رو پیشنهاد می کنند اما اگه خوبهاشو سوا کنیم باز TLOU با فاصله شونصد
  سال نوری ازشون بهتره

  اصلا شما اسم دستگاهت xbox خواهد بود اگه TLOU بازی نکرده باشی فقط نقطه ضعفش عدم اجرای forza هست یعنی از xbox هم کمتره

  هربازی ای رو هم انتخاب کردید خواهشا اسیر پرداختهای درون بازی نشید

  بازی پیش خرید نکنید

  سراغ نسخه دلوکس نرید گولشونو نخورید

  همه بازی ها رو لازم نیست day 1 بخرید بذارید تخفیف بخوره. سعی کنید ته هر بازی رو در بیارید

  اکانت پلاس دارها هر ماه بازی مجانی میگیرند حواستون بهش باشه

  واقعا ریسینگ آرکید درست و درمون نداریم ریسینگ َآنلاین استو کورسا و پروجکت کارز ۲ تا حدی و گرن توریسمو در لولهای بالاتر بسیار حرفه ای و زیباست اگه اهل سیم ریسینگ نیستید خواهشا نرید سراغ اینا هم سخته هم گند میزنید به مسابقه بقیه. برید همون nfs مسابقه کیک بکسینگ راه بندازید

  اگه فورتزا هورایزن نسخه بعدیش تو ژاپن باشه از الان میگم که من از حسادت خواهم ترکید

  1. نمی‌دونم چطور با این همه جوی که واسه قسمت دوم وجود داره، فراموش کردیم The Last of Us رو بگیم.
   جدی همه باید The Last of Us رو بازی کنن.
   حالا که توی ویدیو نگفتیم، این جا من اضافه کنم که پیشنهاد می‌کنم The Last of Us رو روی درجه‌های سختی بالا تجربه کنن همه.
   روی درجه‌های سختی بالا (مخصوصا Grounded Mode که بازی کردنش وحشتناک سخته)، تازه شگفت‌انگیز بودن سیستم‌ها و ابزارهایی که در اختیار گیمر قرار داده شده، مشخص می‌شه.
   با توجه به اینکه مهمات توی درجه‌های سختی بالا اساسا پیدا نمی‌شه، نیاز زیادی به استفاده از محیط و ابزارها و آیتم‌های مختلف وجود داره و تازه متوجه می‌شین که چه کارهایی که نمی‌شه توی بازی انجام داد. حرکات جدیدی کشف می‌کنین و اتفاقات غیرمنتظره‌ی جالبی می‌بینید.

 40. Avatar Hossein.gk.1

  سلام این قسمت عالی بود فقط ی مشکل داشت ک نگفتین کدوما تو پی اس پرو با کیفیت بالاتر اجرا میشه فقط ویچر رو گفتید بقیش چی؟؟؟؟

  1. از بین بازی‌هایی که نام بردیم، این‌ها برای پلی‌استیشن۴ پرو بهینه شدن:

   – Uncharted 4
   – Uncharted: The Lost Legacy
   – Rise of the Tomb Raider
   – Assassin’s Creed Origins
   – Call of Duty: World War 2
   – Hitman
   – Hellblade
   – Horizon: Zero Dawn
   – Wolfenstein 2
   – Titanfall 2
   – The Witcher 3
   – Fallout 4
   – Final Fantasy XV
   – Battlefield 1
   – Destiny 2

   و البته The Last of Us که یادمون رفت توی ویدیو بگیم.

 41. Avatar رضا

  امیر حسین و مجید عزیز واقعا عالی بود بی صبرانه منتظر معرفی بازی های XBOX
  هستم اگر میشه توی اون پادکست بازی هایی معرفی کنید که برای XBOX ONE X هم بهینه شدن چرا که خیلی ها اخیرا XBOX ONE X گرفتن

 42. Avatar saeid_biologist

  خیلی عالی بود فقط last of us و God of war یادتون رفت

 43. Avatar علیرضا

  مارو بگو فکر کردیم Last of us رو گذاشتید واسه آخر پادکست.. 🙁

 44. Avatar پیمان

  بلادبورن خیلی محیط مریضی داره. من الان دارم بازی میکنم با سختیش کنار اومدم یعنی چم و خم بازی دستم اومده اما فضایی که بازی داره محیط ها اصلا نمیشه تحمل کرد. حس میکنم چند سال پیر شدم البته صدا گذاری بازی هم کمک میکنه تا خوب داغون شی

 45. Avatar ali

  ببخشید آقای میرزایی میگم این پادکست xbox منتشر میشه؟

 46. Avatar 8834121

  سلام .باتشکر از پادکست خوبتون ولی بنظرم یکسری از بازیها رو جا انداختید ازقبیل

  last guardian که واقعا داستان خیلی جالبی داره .و واقعا حیفه که کسی ps4 داشته باشه وبازیش نکنه.

  the jurney یکی از شاهکارهای بی چون و چراست .

  the last of us هم که نیازی به توضیح نداره

  infamous second son
  KNACK
  Crash Bandicoot

  وچند بازی دیگه که انحصاری هستند وبازی کردنشون واقعا خالی از لطف نیست

 47. Avatar RedRadRoad

  فکر کنم life is strange رو یادتون رفته بهترین بازیه

 48. Avatar No One

  این همه بازی گفتید بعد یادتون رفت بازی
  The Last Of Us
  God of War
  Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
  بگید

 49. Avatar ارسلان ابوالحسنی

  The Evil Within 1&2
  (۱) Middle-earth: Shadow of Mordor
  (۲) Middle-earth: Shadow of War
  L.A. Noire
  Nioh
  Doom
  Gravity Rush
  Life is Strange
  Crash Bandicoot N. Sane trilogy
  God Of War III
  The Last Of us
  Nier: Automata
  Out Last 1&2
  The last Guardian
  InFamous Second Son
  Watch Dogs
  اینارو هم من پیشنهاد میکنم.
  البته قبل از خرید هر بازی تریلر یا گیمپلی بازیو نگاه کنین خیلی بهتره و درباره بازی جست و جو هم کنید چون شاید از سبک بازی خوشتون نیومد.

 50. Avatar sajjad

  اینکه به درخواست های طرفداراتون پاسخ میدید و پادکست میزارید عالیه لطفا بعد از بازیهای Xbox دو پادکست در مورد مورد انتظارترین بازیهای امسال red dead و god of war بزارید

 51. Avatar Addicted

  بازی فقط بازی های امسال پی اس فور
  god of warrrrrrr
  detroid
  days gone
  spider man
  red dread 2
  من مجبور شدم برم ps4 بخرم

 52. Avatar suda

  چرا مشاوره برای خرید بازی(یا هر اثر هنری دیگه) کار اشتباهی است؟
  یک مثال جالب:اگر به قسمت نظرات کتاب(( در جست و جو زمان از دست رفته)) تو خود سایت دیجی کالا سر بزنید،متوجه تناقض بین نظرات خواننده ها میشید.عده این کتاب رو بهترین رمان تاریخ میدونند و عده ای هم نظر کاملا متفاوتی دارن.تکلیف کسانی که قصد تهیه این کتاب رو دارند چیه؟حق با کدوم گروهه؟جواب این سوال رو باید خود فرد پیدا کنه. بهترین راه خوندن قسمت ها و یا طرح کلی داستان از طریق اینترنت یا مراجعه به کتابخونه است.
  در مورد بازی هم هین قضیه وجود داره.اگر بازی ها رو هنر بدونیم،آیا سلیقه شخصی در ترجیح دادن یک اثر به اثر دیگر تاثیر نداره؟انتخاب چند اثر بولد شده و مشخص فقط یک نتیجه داره:فرصت تجربه وکشف خیلی از بازی ها به خصوص بازی های مستقل وکم زرق و برق از تازه کار ها گرفته میشه.یه جور هایی میخوایم همه با عینک ما به همه چیز(اینجا هنر بازی سازی)نگاه کنند.
  بیایم به سلیقه هنری خودمون احترام بذاریم .سبک مورد علاقه مون رو پیدا کنیم ،دمو های قابل بازی رو تجربه کنیم و قسمت هایی از گیم پلی بازی رو تماشا کنیم و در نهایت اقدام به تهیه بازی کنیم.

  1. Avatar پویا

   به شدت موافقم به شدت

  2. کاملا قبول دارم که حتما باید درباره‌ی بازی خوند و گیم‌پلی دید. به همین دلیل اصلا نقد بازی وجود داره؛ چون برای یه بازی هزینه‌ی زیادی می‌پردازیم و کم و بیش باید از چیزی که می‌خریم مطمئن باشیم.
   ابتدای این قسمت پادکست هم من نه تنها می‌گم که بیشتر به این ویدیوهایی که وسط گذاشتیم توجه کنین، بلکه برین گیم‌پلی ببینید.
   با این حال، از یه طرف دیگه می‌تونیم این رو هم بگیم که از ۱۰ نفری که بازی‌های معرفی شده رو تجربه کردن، ۹ راضی از پای بازی بلند شده‌ان.

 53. Avatar علی

  دمتون گرم واقعا این همه بازی گفتید بهترین بازی این چند سال اخیر نگفتید
  The Last Of Us

 54. Avatar امیر

  سلام. از استور پلی استیشن میخوام بازی بگیرم نو شه bundle !
  فرقش با full game چیه؟
  دوستان اطلاع دارن جواب بدن.ممنون.

  1. Avatar suda

   دو حالت وجود داره:
   ۱-باندل داخل خود بازی: چند تا آیتم بخصوص و مرتبط با هم مثل اسکین های یک شکل برای اسلحه و لباس یا چند تا نقشه برای بخش مولتی تو یک مجموعه و با تخفیف جذاب به خریدار ارائه میشه.
   ۲-باندل چند تا بازی:مجموعه چند تا بازی ،با سلیقه ناشر و با تخفیف خوب ارائه میشن.میتونه یک کالکشن از نسخه های قبلی باشه مثل MGS:Legacy collection یا میتونه مثل بسته تشویقی تابستونی PSN باشه که Drive club و Ratchet & Clank و Horizon رو با هم با تخفیف میفروخت.

   1. Avatar suda

    فکر کنم منظور شما CoD:advanced Warfare باشه که الان تخفیف خیلی خوبی تو استور پلی استیشن گرفته.توی این بسته دیجیتالی این موارد وجود داره:
    نسخه اصلی بازی-Dlc های Havoc,Ascendance-Supremecy-reckoning که هر کدوم یک اسلحه و چهار تا Map جدید.اسکین های جدید برای EXO suit و اسلحه ها آیتم و دشمنان اضافی در بخش
    Zombie mode دارن.سیزن پس بازی(که تقریبا چون محتوای جدید برای بازی تولید نمیشه کاربردی نداره)و در آخر هم ATLAS GORGE MULTIPLAYER MAP که یکی از نقشه ها معروف MODERN WARFARE(اسم نقشهِ Pipeline بود) هست که به بازی اضافه شده.
    در کل کامل ترین بسته موجوده.خریدش به دوستداران این سری و البته Kevin spacey توصیه میشه.
    امیدوارم بازی رو اشتباه حدس نزده باشم.

 55. Avatar King Ragnar

  اقا پس اون پادکستی که قرار بود برای GOW بزارین چی شد؟ 😐

  درباره بازی های مورد انتظار دیگه هم پادکست بذارین حتماااا

  مث Red Dead Redempation 2 که مورد انتطار ترین منه :-*

  نقد و بررسیش کنین تریلر هاش رو تحلیل کنین و درباره راک استار و تاخیر های خیلی خوبش :)) یکم حرف بزنین
  بنظرم همین ۱ پادکست خیلی توپ میشه

  دمتون گرم 🙂

  راسی اینقد هم با تاخیر پادکست نذارین جون به لب شدیم 🙁

 56. Avatar ali

  mesle hamishe kamel bood mercii:)

 57. Avatar امیر حسین

  سلام پس پادکست god war چی شد؟ مگه قرار نبود امروز باشه

  1. قسمت بعدی، پادکست بازی‌های ایکس‌باکس خواهد بود که امشب منتشر می‌شه.
   بعدش احتمالا سراغ God of War می‌ریم.
   ولی شخصا ترجیح می‌دم تاریخ عرضه‌ی بازی مشخص شه و بعد درباره‌ش صحبت کنیم.
   شاید کمی صبر کنیم، مخصوصا که الان داره اطلاعات خوبی از پوشش گیم اینفورمر بازی درمیاد.