نمودار تغییر قیمت کالاهای دیجی‌کالا چه اطلاعاتی به ما می‌دهد؟ (فرمول قسمت ۶۵)

۴ اسفند ۱۴۰۰

نمودار قیمت کالا یک ویژگی منحصر به فرد در محصولات فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا است که می‌تواند به تصمیم‌گیری هوشمندانه مشتری کمک کند. اعداد مشخص شده در این نمودار نشان‌دهنده کمترین قیمتی است که در طول هر روز آن کالا با آن قیمت به فروش رفته است و این نمودار هر روز مطابق با پایین‌ترین قیمت فروش روز قبل به روز رسانی می‌شود.

خطوط آبی رنگ نمودار قیمت نشان‌دهنده قیمت عرضه کالا بعد از تخفیف و خط چین‌های خاکستری رنگ قیمت قبل از تخفیف را نشان می‌دهد. در مورد بعضی از کالاها که ممکن است در روزهایی فروش نداشته باشند یا در آن تاریخ ناموجود باشند، قیمتی برای نمایش در نمودار ‌قیمت وجود ندارد و جای آن خالی باقی می‌ماند. این ویژگی در همه ۱/۷  میلیون کالای موجود در فروشگاه اینترنتی دیج‌کالا وجود دارد و کاربران می‌توانند با انتخاب بازه مورد نظر مثل بازه یک یا سه ماهه اطلاعات تغییرات قیمت کالای مورد نظر خود را به دست آورند.

نشان دادن نمودار‌ قیمت کالاها نشانه شفافیت دیجی‌کالا و به اشتراک‌گذاری فرایند تغییر قیمت‌ها به صورت روزانه است. این ویژگی در کمتر فروشگاه اینترنتی در سطح جهانی دیده می‌شود. در نهایت این مشتری است که می‌تواند از همه این امکانات بهره‌مند شود و با بررسی نمودار ‌قیمت، امتیاز فروشندگان مختلف و شرایط ارسال کالا، تصمیم بگیرد و کالای مورد نظر خود را انتخاب کند.

دیدگاه شما

۶ دیدگاه
 1. Avatar امیر حسین

  نمودار قیمت یک ماهه گذاشتی، ادعای شفافیتتم میشه؟

 2. Avatar علی

  این جور پیش بره بجای نمودار قیمت یک ماهه به نمودار قیمت یک روزه میرسید خخخخخخ.نمودار قیمت باید حداقل یکساله باشه

 3. Avatar امیر علی

  محصولات عالیست

 4. Avatar محمد

  یک ماهه خیلی کمه…حداقل ۶ ماهه رو بذارید
  حتی یک ساله

 5. Avatar حمید

  چرا نمودار سه ماهه و شش ماهه رو برداشتین؟ الان چه ارزشی داره

 6. Avatar محمدحسین

  با سلام،
  لطفا نمودارهای قیمت رو حداقل به همان ۶ ماهه برگردونید،
  الان که یک ماهه شده و قبلش هم ۳ ماهه بود…

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه