۱۲ دروغ که درباره‌ی فضا گفته شده است (زیرنویس فارسی)

آیا می‌دانستید که درباره‌ی برخی مسائل حوزه‌ی نجوم و فضا دروغ گفته شده است یا به عبارتی مطلب درستی عنوان نشده است؟ اگر علاقه‌ای هر چند اندک به حوزه‌ی فضا داشته باشید، احتمالا بر اساس شنیده‌ها درباره‌ی برخی مسائل نجومی تصوری در ذهن دارید که الزاما درست نیست و بهتر است توسط منابع معتبر، نگاه علمی‌تری به آن‌ها داشته باشید.

برای مثال شاید تصور کنید که سیاهچاله‌ها هر چیزی که در مسیرشان قرار داشته باشد را می‌مکند اما در واقعیت این اجرام عظیم چنین رفتاری ندارند و به شکلی متفاوت حضور خود را به رخ می‌کشند.

یا شاید شنیده باشید که ماه یک نیمه‌ی تاریک دارد که این موضوع هم صحت ندارد و در حقیقت نور خورشید به همه‌ی اطراف ماه می‌رسد. چیزی که باعث تشکیل فازهای مختلف ماه و از جمله هلال ماه می‌شود.

تلسکوپ 8 اینچی نیوتنی با مقر EQ5

طبیعی است که اگر مطالب را از مرجع معتبری دریافت نکنید، موضوعاتی را در ذهن خود ثبت می‌کنید که الزاما درست نیستند و می‌توانند حتی با دانسته‌های صحیح دیگر شما هم در تضاد باشند. به همین دلیل هم خوب است هر از گاهی آگاهی خود را در هر زمینه‌ای به چالش بکشید و به دنبال مرور آن در منابع درست باشید.

حتی اگر یک یافته یا پژوهش علمی را از منبعی معتبر بررسی می‌کنید، این را هم در نظر داشته باشید که علم ماهیت پویایی دارد و پژوهش‌های علمی بعدی می‌توانند جنبه‌های دیگری را حتی خلاف یافته‌های قبلی آشکار کنند.

این ویدیو از What If به بررسی ۱۲ دروغ می‌پردازد که درباره‌ی فضا و نجوم گفته شده است و واقعیت آن‌ها را نشان می‌دهد.برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. saeid_biologist

    خیلی وقت بود درباره فضا هیچ خبر یا فیلمی پخش نکرده بودید. یک زمانی دیجیکالا نگ بهترین سایتهای علمی هم بود ولی الان فقط شده جعبه گشایی محصولاتتون.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما