پیشنهاد هفته؛ ۷ گیاه‌ آپارتمانی زیبا که به مراقبت کمی احتیاج دارند

۲ شهریور ۱۳۹۸

وجود گیاهان در محل زندگی، اساسا حال مارو بهتر می‌کند. به جز عملکرد خوب‌شان در تصفیه هوای داخل خانه و محل کار، حس و انرژی خوبی به محیط می‌دهند که با هیچ چیز دیگر قابل مقایسه نیست. وجود یک موجود زنده که از ما محبت طلب می‌کند، رشد می‌کند و به فضا رنگ و انرژی اضافه می‌کند، می‌تواند تاثیر بسیار خوبی در روحیه ما داشته باشد. برای بهبود روحیه و عوض کردن حال و هوای خودمان حتما لازم نیست که به طبیعت برویم. خیلی وقت‌ها آوردن یکی دو گیاه آپارتمانی به خانه، خیلی بهتر از پارک و جنگل عمل می‌کند.

تعداد طرفداران گل و گیاه آپارتمانی اصلا کم نیست اما برخی گیاهان که حساس هستند و نگهداری ویژه و بیشتری طلب می‌کنند، باعث شدند خیلی از ما باور کنیم که استعداد و شرایط نگهداری گل و گیاه در خانه را نداریم. همین موضوع باعث شده خودمان را از داشتن گیاهان زینتی و جذاب آپارتمانی محروم کنیم و رفته رفته فضای خانه و محل کارمان خشک و بی روح شود.

در برنامه این هفته سبک زندگی، ۷ گیاه آپارتمانی جذاب و دوست داشتنی معرفی کردیم که نگهداری از آن‌‌ها دشوار نیست و با سبک زندگی مدرن این روزهای ما جور درمی‌آید. این‌ها گیاهان مقاومی هستند که نیاز به توجه خاصی ندارند و در شرایط آپارتمانی مختلف مثل نور کم و کم آبی دوام می‌آورند.

گیاه آپارتمانی ساده یعنی گیاهی که نیاز به توجه زیاد نداشته باشد. این ۷ گیاه آپارتمانی جزو همان دسته هستند و حتی افرادی که در نگهداری گل و گیاه آماتور هستند هم می‌توانند از آن‌ها مراقبت کنند. فقط کافی دمای اتاق زیاد گرم نباشد تا گیاه‌تان به راحتی رشد کند و منزل یا محل کارتان را تبدیل به سبزترین، زنده‌ترین و قشنگ‌ترین اتاق تبدیل کنید.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar مهدی باقری

    زیر گلدونی سنگ ریزه کنیم درست شنیدم

    من فکر کردم سطح خاک گلدان باید سنگ ریزه داشته باشه

    1. این نوع دیگری از رطوبت‌رسانیه و با شیوه‌ای که شما گفتید کمی متفاوته.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه