یوری کوندراتیوک؛ مردی اوکراینی با دو نام که ما را به ماه رساند

۱۸ فروردین ۱۴۰۱

مأموریت‌های افسانه‌ای عصر طلایی اکتشافات فضایی، توسط مردی اوکراینی ممکن شد که دو اسم داشت: یکی واقعی و دیگری جعلی. «الکساندر شرجی» دانشمندی متولد اوکراین بود که بسیاری از پیشرفت‌های فضایی انسان در قرن بیستم و بیست و یکم به شدت مدیون او و مطالعات اوست.

شرجی کودکی و جوانی بسیار سخت و دشواری داشت و تقریبا تمام عمرش در جنگ و آشفتگی گذشت؛ چه زمانی که در جوانی به اجبار شوروی به میدان جنگ فرستاده شد و چه زمانی که پس از تغییر نام به اسم جعلی «یوری کوندراتیوک – Yuri Kondratyuk» و در قامت یک دانشمند، باز هم نظامیان شوروی از ذهن فوق‌العاده‌ و تئوری‌های او برای نیل به اهداف خودشان سوء استفاده کردند.

این روزها نامی از یوری کوندراتیوک باقی نمانده و افراد بسیار کمی هستند که او را می‌شناسند، اما همه‌ی دانشمندان و علاقه‌مندان به علم می‌دانند که اگر او و تئوری‌هایش برای سفرهای بین ستاره‌ای نبود، ایالات متحده‌ی آمریکا هرگز نمی‌توانست در سفرهای فضایی خود به پیروزی برسد. حتی نیل آرمسترانگ در بازگشت از ماه، از خانه‌ی کودکی کوندراتیوک بازدید کرد تا بدین شکل به مردی که انجام موفقیت‌آمیز این سفر را ممکن کرده ادای احترام کرده باشد.

برای آنکه کوندراتیوک را بیشتر بشناسید، و از سرنوشت او با خبر شوید شما را به تماشای این ویدیو دعوت می‌کنیم.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه