چگونه ظرفیت واقعی پاوربانک را حساب کنیم؟

۹ تیر ۱۴۰۱

بسیاری از کاربران نمی‌دانند که عدد نوشته شده روی بدنه‌ی پاوربانک، ظرفیت واقعی آن‌ها را نشان نمی‌دهد. این یعنی اگر پاوربانک ۲۰۰۰۰ هزار میلی‌آمپر ساعتی خریداری کنید، پاوربانک موردنظر نمی‌تواند ۵ مرتبه گوشی دارای باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی را شارژ کند. اما چگونه می‌توانیم ظرفیت واقعی پاوربانک را حساب کنیم؟

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

برای اینکه ظرفیت واقعی را با دقت بسیار زیادی حساب کنیم، باید از فرمول‌های مربوط به جریان، ولتاژ و توان استفاده کنیم. اما واقعیت این است که بدون استفاده از فرمول‌های پیچیده هم می‌توانیم با دقت نسبتا خوبی ظرفیت واقعی پاوربانک را محاسبه کنیم. به زبان ساده برای به دست آوردن ظرفیت واقعی یک پاوربانک مثلا ۱۰ هزار میلی‌آمپر ساعتی، کافی است ۲۵ تا ۳۰ درصد از ظرفیت آن را کم کنید.

این یعنی یک پاوربانک ۱۰۰۰۰ میلی‌امپر ساعتی در حقیقت ظرفیت واقعیت بین ۷۰۰۰ تا ۷۵۰۰ میلی‌آمپر ساعت را ارائه می‌دهد. البته برخی پاوربانک‌ها روی بدنه ظرفیت واقعی را هم می‌نویسند. باید خاطرنشان کنیم همانطور که باتری گوشی بعد از مدتی استفاده با کاهش ظرفیت روبرو می‌شود، این پدیده در پاوربانک‌ها هم وجود دارد.

در نهایت توصیه می‌کنیم برای خرید پاوربانک فقط از بین برندهای معروف دست به انتخاب بزنید و همواره پاوربانک مبتنی بر ظرفیت بیش از نیاز خود خریداری کنید تا در این زمینه با مشکلی مواجه نشوید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه