هر آنچه باید درباره کروماکی بدانید

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

تکنیک کروماکی (Chrome Key) یا پرده‌ سبز را همگی کم و بیش می‌شناسیم. اگر کروماکی نبود، بسیاری از سکانس‌های مشهور تاریخ سینما مثل نبرد تانوس و آیرون من، نبرد جک اسپارو و دیوی جونز و تقریبا تمام فیلم‌های هری پاتر هرگز ساخته نمی‌شدند.

در این تکنیک، یک پرده سبز یا آبی رنگ پشت سر سوژه فیلم‌برداری قرار داده می‌شود. شرط مهم آن است که تفاوت رنگ میان دو سوژه کاملا مشخص و واضح باشد. برای مثال، اگر سوژه رنگ‌های آبی بیشتری داشته باشد لازم است که پشتش پرده سبز قرار بدهیم. اما برعکس، اگر بخش زیادی از سوژه از رنگ سبز تشکیل شده باید از پرده‌ آبی برای اجرای تکنیک کروماکی استفاده کنیم.

جنس این پرده بسیار حائز اهمیت است. این پرده سبز یا آبی، حتما باید صاف و یکدست باشد و چین‌خوردگی روی سطح آن نبینید. نکته بعدی اینکه این پرده نباید نور را از خودش عبور بدهد، بنابراین باید پرده‌ای انتخاب شود که منافذش در ریزترین حالت ممکن باشند.

اعمال تکنیک کروماکی از طریق نرم‌افزارهای زیادی ممکن است، ولی بهترین آن‌ها ادوبی پریمیر است که ابزار متعددی برای این کار در اختیار ادیتورها قرار می‌دهد. در این ویدیو درباره همین مسائل و هر چیز دیگری که باید در مورد کروماکی بدانید با هم صحبت می‌کنیم.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت پروژه‌ای برای کشف، حمایت و پرورش استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است؛ افرادی که توانایی ساختن ویدیوهای حرفه‌ای «آنباکس»، «نقد و بررسی» و «مقایسه‌» را برای کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارند.

افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند. دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید مهارت، امکانات، انگیزه و زمان ساختن انبوه ویدیوهای حرفه‌ای را برای انواع کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar علی

    با سلام و خسته نباشید کاش آموزش حذف پرده سبز سه بعدی هم میدادید

  2. Avatar kami

    کاش اشاره میکردی علامت هایی که بعضی وقت‌ها روی کروماکی میچسبونن چیه!

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه