دفتر سامسونگ در سیلیکون ولی چه امکاناتی دارد؟ (زیرنویس فارسی)

۸ مهر ۱۴۰۲

شرکت‌های بزرگ فناوری از جمله به ویژه در سال‌های اخیر به سمت استفاده از دفتر و فضاهای کاری مدرن رفته‌اند که هر چه بیشتر با فناوری ادغام شده‌اند و ضمن فراهم کردن آسایش بیشتر برای کارکنان، بهره‌وری را افزایش می‌دهند.

سامسونگ هم به عنوان یکی از شرکت‌های مطرح فناوری، از این روند پیروی کرده است. به گفته‌ی مسئولان این شرکت، هرچند سامسونگ به یک نام مطرح در دنیای فناوری تبدیل شده بود اما حضور پررنگی در سیلیکون ولی به عنوان قطب فناوری دنیا نداشت. به همین دلیل هم در سال ۲۰۱۵ ساختمان مرکزی جدید خود را در قلب این منطقه افتتاح کرد تا ضمن افزایش بهره‌وری، توان رقابت مستقیم در این منطقه پر از استعدادهای تراز اول را داشته باشد.

این دفتر ۱.۱ میلیون فوت مربع (۱۰۲ هزار متر مربع) مساحت دارد و تا ۱۸۰۰ کارمند را در خود جای می‌دهد. این مکان در حقیقت برای واحدهای تحقیق و توسعه‌ی سامسونگ در نظر گرفته شده است و برای راحتی این تیم‌ها، فضاسازی فکر شده و امکانات متنوعی را شامل می‌شود.

ست لوازم اداری رومیزی مدل V902 مجموعه 9 عددی

از جمله مواردی که در معماری این ساختمان به آن توجه شده، یکپارچگی آن با فضاهای بیرونی است به طوری که کارکنان در فضای داخلی از نور طبیعی برخوردارند و فضاهای بیرونی را از پشت شیشه‌ها می‌بینند. این فضاسازی به روند تفکر خلاق کارکنان سامسونگ کمک می‌کند. علاوه بر این کارکنان برای دسترسی مستقیم به بیرون، نیاز به پیمودن مسافت زیادی ندارند. فضاهای کاری این ساختمان هم به صورت باز طراحی شده است تا کارکنان در هنگام استراحت، امکان تعامل و گپ زدن با یکدیگر را داشته باشند.

در کنار فضاهای کاری مجموعه‌ای از امکانات تفریحی و سرگرمی مانند کافه تریا، زمین بسکتبال، باشگاه تناسب اندام و اتاق سرگرمی هم وجود دارد که همه در جهت افزایش بهره‌وری کارکنان در نظر گرفته شده‌اند. با این ویدیو از Wall Street Journal گشتی در ساختمان دفتر مرکزی سامسونگ در سیلیکون ولی بزنید.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه