مقایسه‌ی سرعت آیفون ۱۲ با وان‌پلاس ۸ تی

۲ آذر ۱۳۹۹ | ۲۳:۵۴ ۲ آذر ۱۳۹۹

آیفون‌های جدید توانستند بعد از چند سال، بار دیگر به رتبه‌ی نخست سریع‌ترین گوشی‌های هوشمند برگردند. این موضوع را در تست سرعت آیفون ۱۲ پرو و گلکسی نوت ۲۰ اولترا شاهد بودیم. اما آیا مدل استاندارد این سری یعنی آیفون ۱۲ می‌تواند در مقابل وان‌پلاس ۸ تی، دیگر نماینده‌ی قدرتمند اندرویدی پیروز باشد؟

آیفون ۱۲ اولین آیفونی است که با پردازنده‌ی ۵ نانومتری راهی بازار شده. پردازنده‌ای که اپل ادعاهای زیادی در رابطه با قدرت آن مطرح کرد که البته در عمل هم شاهد این قدرت‌نمایی بودیم. وان‌پلاس ۸ تی نیز با اسنپدراگون ۸۶۵ در آن طرف مقایسه قرار دارد. پردازنده‌ای که مبتنی بر لیتوگرافی ۷ نانومتری است و می‌توان آن را یک نسل قدیمی‌تر از A14 بکار رفته در آیفون‌های جدید دانست.

اما در مقایسه‌ی سرعت آیفون ۱۲ با وان‌پلاس ۸ تی، شاهد این بودیم که نماینده‌ی اندرویدی‌ها توانست تست را در مدت زمان ۷۸.۸ ثانیه به اتمام برساند. در حالی که نماینده‌ی اپل حدودا ۲۵ ثانیه‌ی قبل، یعنی در مدت ۶۳ ثانیه تست را به اتمام رسانده بود.

با این حال در بخش پردازنده، به نظر می‌رسید اختلاف آنقدر زیاد نباشد اما وقتی تست به بخش گرافیک و ترکیبی از پردازنده و گرافیک رسید، نماینده‌ی اپل با اختلاف زیادی رقیب اندرویدی خود را پشت سر گذاشت. البته این تمام ماجرا نیست. آیفون ۱۲ در Unity، فریم‌ریت فوق‌العاده بالایی را به نمایش گذاشت و این یعنی در مدت زمان کم، کیفیت به اتمام رساندن تست نیز بسیار بالاتر از رقیب بود.

با این حال شاید به این موضوع فکر کنید که وان‌پلاس ۸ تی با این شکست بسیار بد، محصول خوبی نباشد. اما خب بدیهی است چنین برداشتی درست نیست. به اتمام رساندن این تست در مدت زمان ۷۸.۸ ثانیه، این گوشی را بالاتر از بسیاری از گوشی‌های اندرویدی دیگر قرار می‌دهد. در واقع انتظار هم نداشتیم پردازنده‌ای ۷ نانومتری بتواند در برابر پردازنده‌ی ۵ نانومتری حرفی برای گفتن داشته باشد.

با این حال در بخش پردازنده هر دو گوشی توانستند تقریبا نزدیک به هم (با اختلاف ۴ ثانیه به سود اپل) پیش بروند و این یعنی بعد از معرفی اسنپدراگون ۸۷۵، قطعا مقایسه‌ی جذاب‌تری را بین دو پردازنده‌ی ۵ نانومتری کوالکام و اپل شاهد خواهیم بود.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما