بررسی و تست صدای بندیر باس دوده؛ نوایی شبیه دف با قیمت مناسب

۲۹ دی ۱۴۰۰

بندیر باس شبیه دف یکی از محبوبترین سازهای کوبه‌ای ایران است که ساز و کار ساخت آن مانند دف نسبت به سازهای دیگر پیچیدگی کمتری دارد. قیمت این مدل از ساز بندیر باس هم مناسب است. ساز بندیر به زبان ترکی به معنای ساز کوبه‌ای قاب‌دار بزرگ دستی است. نوازنده‌ی مهمان این قسمت آقای نوید لاهیجی هستند.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

بندیر سازی تاریخی با قدمتی بسیار زیاد است و به لحاظ ظاهر شبیه دف است. همان شکل آشنای دایره‌ای را دارد. بندیر باس دوده تشکیل شده از یک طوق چوبی و پوست است. وزن این ساز چیزی حدود یک کیلوگرم است. طوق چوبی ساز از چوب روسی ساخته شده که رنگ هم نخورده و رنگ طبیعی چوب را دارد. پهنای چوب طوق ده سانتی‌متر و قطر آن ۵۲ سانتی‌متر است. برای پوست ساز از پوست کالک آلمانی استفاده شده که مصنوعی است و به نسبت بندیرهایی با پوست طبیعی بیس کمتری دارد و صدا نازک‌تر و تیزتر است. در کلاف چوبی فرورفتگی برای جای دست وجود دارد. محل اتصال پوست به چوب با یک نوار برزنتی پوشیده شده است که نصب آن خیلی تمیز و بی‌نقص نیست. یکی از تفاوت‌های بندیر با دف این است که گل‌میخ‌ها و زنجیرهای دف را ندارد.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه