بررسی و تست صدای تنبور شورانگیز آوای مولانا؛ سازی پرشور و پرطنین

شورانگیز یکی از سازهای ایرانی نسبتا جدید است که با سازهای سه‌تار، تار و تنبور تلفیق شده و سازهای سه‌تار شورانگیز یا تنبور شورانگیز را می‌سازد. این هفته به سراغ تنبور شورانگیز آوای مولانا مدل افلاک رفته‌ایم و قصد داریم شما را بیشتر با این ساز خاص آشنا کنیم.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

در این ساز المان‌های مختلف تار، سه‌تار و تنبور به کار رفته است که در صدا و ساختار آن کاملا مشهود است. این ساز ۶ سیم دارد که به صورت جفت بسته می‌شوند و از جنس فولاد و برنج هستند. حوزه‌ی صدای شورانگیز معمولا از نت «دو» تا نت «می کرن» است و صدایی بم‌تر از سه‌تار دارد.

تنبور شورانگیز آوای مولانا مدل افلاک کاسه‌ای ترکه‌ای از جنس چوب افرا دارد. نحوه‌ی نوازندگی این ساز دقیقا مانند سه‌تار است و با انگشت اشاره نواخته می‌شود. دسته، گوشی‌ها و صفحه‌ی رویی ساز از چوب گردو ساخته شده‌اند و یک لایه پوست طبیعی روی صفحه کشیده شده که در واقع ویژگی متمایز کننده‌ی این ساز است. یک نوار چرمی مشکی هم محل اتصال پوست با صفحه را پوشانده که زیبایی ساز را دوچندان کرده. در کل طراحی و برش چوب در قسمت‌های مختلف ساز به خوبی انجام شده و مهر سازنده را در صفحه‌ی رویی و کنار اتصال کاسه و دسته می‌توان دید.

برای آشنایی بیشتر با تنبور شورانگیز و گوش سپردن به صدای خوش‌طنین آن، شما را به تماشای ویدیوی بالا دعوت می‌کنیم.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. ابوالفضل

    عالییییییی

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما