صدای گرم و صدای سرد؛ هدفون من چه جنس صدایی دارد؟

۴ آذر ۱۴۰۲

زمانی که می‌گوییم صدای یک هدفون گرم است، دقیقا در مورد چه چیزی صحبت می‌کنیم؟ در این ویدیو قصد داریم به موضوع جنس صدا در هدفون‌ها بپردازیم و اینکه چرا این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد.

هدفون بی سیم بیرداینامیک مدل LAGOON ANC
هدست مخصوص بازی بیرداینامیک مدل MMX 100

اولین جنس صدا، صدای Flat یا همان صدای تخت است. وقتی می‌گوییم یک هدفون صدای تخت در اختیار شما قرار می‌دهد، این یعنی تغییری روی فرکانس‌ها اعمال نمی‌کند. افرادی که در حوزه‌های صدا فعالیت دارند و می‌خواهند کارهایی مانند ادیت صدا انجام دهند، معمولا از چنین هدفون‌هایی بهره می‌برند.

در این میان، بیشتر کاربران دنبال صدای گرم هستند. صدای گرم به این معناست که هدفون موردنظر فرکانس‌های پایه و میانه را تا حدی تقویت می‌کند. این نوع جنس صدا می‌تواند برای موسیقی‌هایی که تا حد زیادی متکی به بیس هستند، جذابیت بیشتری ارائه کند.

صدای سرد، طبیعتا برعکس صدای گرم است و این یعنی فرکانس‌های پایه و میانه تا حدی ضعیف‌تر می‌شوند. هدفون‌های ارزان‌قیمت و بی‌کیفیت، معمولا صدای سردی ارائه می‌کنند. یکی از دیگر جنس‌های صدا، صدای روشن یا درخشان است. در این جنس صدا، فرکانس‌های بالا کمی اغراق می‌شوند. این نوع جنس صدا ممکن است گوش را کمی اذیت کند ولی از سوی دیگر شفافیت صدای خوبی دارند.

صدای تاریک هم فرکانس‌های بالا را تضعیف می‌کند که این مشخصه برای افرادی که می‌خواهند ولوم صدا را تا انتها افزایش دهند ولی نمی‌خواهند گوش آن‌ها اذیت شود، می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد.

این موارد مطرح شده، بنیان و اساس این موضوع هستند و ممکن است برخی از این جنس‌های صدا با یکدیگر ترکیب شوند. در هدفون‌هایی که جنس صدای ترکیبی ارائه می‌کنند، معمولا می‌گویند این هدفون جنس صدای رنگی دارد. در نهایت باید جنس صدای بالانس یا متعادل هم معرفی کنیم.

در بازار ایران، اگر دنبال جنس صدای بالانس هستید، بهتر است به سراغ هدفون‌های بی‌سیم بیرداینامیک بروید. صدای بالانس به این معناست که با توجه به ژانر موسیقی بتوانید بهترین جنس صدا را دریافت کنید. هدفون‌های بیرداینامیک با بررسی آستانه‌ی شنوایی کاربران، می‌تواند اکولایزرهای شخصی‌سازی‌شده‌ی بسیار دقیقی را برای شما ایجاد کند.

هدفون بلوتوثی بیرداینامیک مدل FREE BYRD
هدست بلوتوثی بیرداینامیک مدل Blue BYRD-2nd Generation
دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه