بررسی ۳ بردگیم انتزاعی؛ گیم آو ترونز، پچ‌ورک و کندو

۲۳ دی ۱۴۰۰ | ۰۱:۳۹ ۲۲ دی ۱۴۰۰

بازی‌های تخته‌ای قدیمی، مثل شطرنج یا گو یا چکرز، در دسته‌ی بازی‌های «انتزاعی» یا Abstract قرار می‌گیرند. این دسته‌بندی، مختص بازی‌هایی است که مجموعه‌ای قوانین ثابت و یکسان دارند و می‌توان آن‌ها را به هر قصه و داستانی اعمال کرد، آن هم بدون اینکه تغییری در قوانین ایجاد شود. در ذهن‌تان شطرنج با تم قرون وسطایی، با تم علمی‌تخیلی یا حتی با فانتزی و قصه‌های بامزه را تصور کنید؛ تغییری در مهره‌ها و قوانین و شکل حرکت آن‌ها به وجود نمی‌آید، اما تم بازی تغییر می‌کند. این بازی‌ها را انتزاعی می‌نامند. در این قسمت از بررسی‌های بازی‌های تخته‌ای، هامون سه بردگیم انتزاعی عالی را برای معرفی انتخاب کرده است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

سه بردگیم انتخابی از این قرار هستند: پچ‌ورکز (Patchworks)، کندو (Hive) و گیم آو ترونز (Game of Thrones). هر سه بازی هم ساختاری بیشتر شبیه به بردگیم‌های کلاسیک دارند تا بردگیم‌های امروزی با کارت‌ها و زمین‌ها و مهره‌های خاص.

پچ‌ورکز یک بردگیم دو نفره است که در آن بازی‌کننده‌ها روی یک زمین ۹ در ۹ تلاش می‌کنند تا بیشترین میزان لحاف را بدوزند. هر بازی‌کن تعدادی دکمه به عنوان مهره دارد و نوبت به نوبت روی تخته حرکت می‌کند. نهایتا امتیازها و خانه‌هایی که تصرف شده است محاسبه و برنده مشخص می‌شود. بازی بعدی «گیم آو ترونز: دست پاشاه» (Game of Thrones: Hand of the King) است که در آن یک زمین از افراد مختلف خانواده‌های دنیای این مجموعه تشکیل می‌شود. بازی‌کننده‌ها یکی از کارت‌ها را هر نوبت به سمتی حرکت می‌دهند و کارت‌های خاندان‌ها را جمع می‌کنند. نهایتا آن کسی که بیشترین تعداد افراد خانواده‌های مختلف را داشته باشد، برنده‌ی بازی است. بازی سوم هم که «کندو» (Hive) نام دارد، دو نفره است. طی این بازی، بازی‌کننده‌ها تعدادی مهره شش ضلعی در اختیار دارند. هر نوبت می‌توان یک مهره روی زمین قرار، یا یکی از مهره‌های داخل زمین را تکان داد. هدف این است که مهره‌های حریف را با مهره‌های خود محاصره کرد و برنده‌ی بازی شد.

پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با سه برد گیم Patchworks، Hive و Game of Thrones: Hand of the King حتما ویدیوی بالا را تماشا کنید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar لي‌لی

    خیلی خوب بود

  2. Avatar Shahin

    💛💛💛