بررسی بازی کارتی دژ؛ رقابت هویت‌های مخفی

۲۹ آبان ۱۴۰۱

بازی دژ یکی از معروف‌ترین و قدیمی‌ترین بازی‌های کارتی چند دهه‌ی اخیر است. در این بازی کارتی، بازی‌کننده‌ها تلاش می‌کنند تا با استفاده از کارت‌های مختلف و جمع‌آوری پول، ساختمان و سازه‌های مختلف بسازند و کسی که بیشترین و بهترین ساختمان‌ها را ساخته باشد، برنده‌ی بازی است. در این میان هم هر بازی‌کننده نقشی متفاوت برعهده می‌گیرد که قابلیت خاصی دارد. این هفته سراغ بررسی بازی «دژ» رفته‌ایم که نسخه ی فارسی شده‌ی بازی قدیمی Citadels است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

در ابتدای بازی، یکی شاه می‌شود؛ نقشی که هر نوبت بین بازی‌کننده‌ها می‌گردد. بازیکنی که شاه شده، یک کارت را از کارت‌های نقش حذف می‌کند و به کسی هم نشان نمی‌دهد. سپس او نقشی که دوست دارد را بر می‌دارد و کارت را به نفر بعدی می‌دهد تا او هم نقشی بردارد. بازی‌کننده‌ها نقش‌هایی که برداشته‌اند را اعلام می‌کنند و بقیه هم با توجه به نقش‌های برداشته شده نقش خود را انتخاب می‌کنند. بازی سپس شروع می‌شود و بازی‌کننده‌ها هر نوبت می‌توانند دو کارت ساختمان یا دو سکه بردارند. هر نوبت امکان ساخت ساختمان هم وجود دارد، اما برای ساخت ساختمان باید سکه پرداخت کنید و ساختمان‌ها هم قیمت‌های متفاوت دارند. اولین بازی‌کننده‌ای که هشت ساختمان بسازد، بازی را متوقف می‌کند و حالا امتیازهای ساختمان‌های ساخته شده را می‌شماریم و کسی که بیشترین امتیاز را داشته باشد، برنده است.

بازی پیچیده‌تر از آنچه گفتیم است و پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با بازی دژ حتما ویدیوی بالا را تماشا کنید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar فقط بردگیم

    💛

  2. Avatar امیر

    💛

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه