دف حبیبی مدل خورشیدی؛ سازی ارزان با صدایی روح‌نواز

در این ویدیو جعبه‌گشایی و تست صدای دف حبیبی مدل خورشیدی را برای شما آماده کرده‌ایم و همچنین شما را با اجزای این ساز کوبه‌ای اصیل ایرانی آشنا می‌کنیم. دف ساز ساده‌ایست، اجزای پیچیده‌ای ندارد و جزو سازهای ارزان محسوب می‌شود.

خرید محصول از دیجی‌کالا

اولین نکته‌ای که در زمان آنباکس دف حبیبی مدل خورشیدی متوجه شدیم این بود که کاور یا سافت‌کیسی برای حمل و جابجایی ساز همراه آن نیست و باید آن را جداگانه تهیه کنید.

دف یکی از سازهای کوبه‌ای اصیل است که در موسیقی ایرانی به کرات استفاده می‌شود. دف چهار قسمت اصلی دارد؛ کلاف چوبی، پوست، گل‌میخ‌ها و حلقه‌ها. کلاف چوبی در این ساز به صورت ترکه‌ای ساخته شده است؛ یعنی چهار چوب منحنی در کنار هم قرار داده شده است تا کلاف یا طوق دایره‌ای شکل بگیرد.

عرض کلاف دف حبیبی مدل خورشیدی ۵ و قطر آن ۵۳ سانتی‌متر است. در قسمتی از طوق این دف یک برش دیده می‌شود که محل قرارگیری دست نوازنده است. در این بخش که به آن شستی گفته می‌شود از فوم استفاده شده تا دست نوازنده راحت باشد. دلیل اینکه برای این مدل دف نام خورشیدی انتخاب شده، طرح روی پوست آن است که ظاهری شبیه خورشید دارد.

در قسمت داخلی کلاف منگنه‌هایی وجود دارد که به آن‌ها گل‌میخ گفته می‌شود. وظیفه‌ی گل‌میخ‌ها نگه داشتن حلقه‌هاست. حلقه‌های دف معمولا از جنس برنج، آهن یا مس ساخته و با ترکیب دو حلقه‌ی تک و یک حلقه‌ی جفت به گل‌میخ متصل می‌شوند. در این دف از ۲۸۹ حلقه استفاده شده است. وزن این ساز با تمام اجزای آن حدود ۷۰۰ گرم است.

اگر دوست دارید بیشتر با دف حبیبی مدل خورشیدی آشنا شوید و صدای زیبای آن را بشنوید پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی بالا را تا انتها ببینید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت پروژه‌ای برای کشف، حمایت و پرورش استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است؛ افرادی که توانایی ساختن ویدیوهای حرفه‌ای «آنباکس»، «نقد و بررسی» و «مقایسه‌» را برای کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارند.

افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند. دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید مهارت، امکانات، انگیزه و زمان ساختن انبوه ویدیوهای حرفه‌ای را برای انواع کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت بیشتر بدانیدبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. امین

    سلام آرمین جان
    حتما سنتور های کوچک هم یکبار بررسی کن
    مرسی از حال خوبت

  2. Ali

    استاد بیزحمت یه سازدهنی مرغوب هم معرفی کنید.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما