سال ۹۹ با شما چطور گذشت؟ همکاران دیجی‌کالا از گزارش سال ۹۹ می‌گویند

۲۳ تیر ۱۴۰۰ | ۱۹:۴۳ ۵ اسفند ۱۴۰۰

گزارش سال ۹۹ دیجی‌کالا به روایت همکاران دیجی‌کالا در کرونایی‌ترین سال برای تمامی کسب‌وکارها.

سهم قابل توجه گروه دیجی‌کالا از تجارت الکترونیک کشور، گستردگی فروش، تنوع بیش از ۴.۵ میلیون کالا، مشارکت بیش از ۱۵۰ هزار کسب‌وکار ایرانی و نیز بیش از ۳۰ میلیون بازدیدکننده ماهانه از وب‌سایت و اپلیکیشن دیجی‌کالا همگی نشان‌دهنده اهمیت گزارش‌های سالانه دیجی‌کالا به عنوان آیینه وضعیت تجارت الکترونیک و اقتصاد دیجیتال کشور هستند.

گزارش‌هایی از این دست، به مخاطبان ما امکان رصد شفاف‌تر و دقیق‌تر خدمات دیجی‌کالا را می‌دهد، وضعیت بازار آنلاین کشور را از دریچه بزرگترین فروشگاه اینترنتی کشور شرح می‌دهد و به تصمیم‌گیری‌های کوچک و بزرگ بسیاری کمک می‌کند. همچنین این گزارش به همه کسب‌وکارهای ایرانی که محصولات خود را بر بستر پلتفرم مارکت‌پِلیس (marketplace) دیجی‌کالا می‌فروشند، کمک می‌کند تا فرایندهای فروش و عرضه کالاهای خود را بهینه کنند. شرکت‌های تولیدکننده و توزیع کننده کالا در سراسر کشور می‌توانند از اطلاعات این گزارش استفاده کنند و با اطلاعات دقیق‌تر برای بهینه‌کردن زنجیره تأمین، بازاریابی و فروش خود اقدام کنند. همچنین به سیاستگذاران کشور در مسائل اقتصاد خرد، کلان، لجستیک و زیرساخت‌ها کمک می‌کند تا تصویر بهتری از رفتار خرید ایرانیان در بازار خرده‌فروشی داشته باشند.

همه اینها در حالی‌ست که کرونا با حضور پر رنگ خود در سال ۹۹ تجربه همه چیز را تغییر داد و تأثیر خود را بیش از پیش بر عملکرد کسب‌وکارها نشان داد. داستان پرونده ویژه کرونا را در صفحه ۱۰۸ گزارش ۹۹ دیجی‌کالا می‌خوانید.

گزارش ۹۹ دیجی‌کالا با مشارکت تعداد بسیاری از همکاران دیجی‌کالا تهیه و تدوین شده است و همانطور که موضوعات فصول مختلف آن نشان می‌دهد کوشیده شده است تا زوایای مختلف فعالیت‌های گروه دیجی‌کالا به زبان ساده به مخاطبان توضیح داده شود.

از شما دعوت می‌کنیم داستان دیجی‌کالا را با روایت همکاران در بخش‌های مختلف ببینید و بشنوید.

دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar saeid_biologist

    برای من که در شهر نسبتاً کوچکی زندگی می‌کنم تا قبل از گسترش دیجیکالا مجبور بودم برای یک قاب مبایل تا علاء الدین تهران برم یا برای یک کنسول بازی تا پشت شهرداری تهران سفر کنم. خیلی از محصولاتی که در دیجیکالا با زدن یک دکمه انتخاب میشوند در مغازه‌های شهر ما اصلاً وجود نداره. بعضی از مغازه دارهایی که با کم لطفی قیمت‌های زیاد یا اطلاعات اشتباه می‌دادند الان دیگه نمی‌تونند چون خیلی سریع از دیجیکالا قیمت و اطلاعات محصول را می‌بینیم. امیدوارم پرسنل زحمتکش دیجیکالا همیشه سلامت و موفق باشند.