DNS چیست و چگونه آن را در ویندوز تغییر دهیم؟

۱۱ شهریور ۱۴۰۱

بسیاری از کاربران با مفهوم DNS و دلیل اهمیت آن آشنا نیستند. به همین خاطر در این ویدیو ابتدا به تعریف DNS می‌پردازیم و سپس چگونگی تغییر آن را در ویندوز آموزش می‌دهیم.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

DNS به زبان ساده یک دفترچه تلفن برای اینترنت محسوب می‌شود. همانطور که برای تماس گرفتن با دیگران از دفترچه تلفن استفاده می‌کنید، DNS هم چنین کاری را برای IP سایت‌ها تبدیل می‌کند. به عنوان مثال فرض می‌کنیم قصد دارید راهی سایت دیجی‌کالا شوید و طبیعتا برای این کار نام کامل این سایت را در مرورگر خود وارد می‌کنید. ‌DNS در این میان وارد عمل می‌شود و نام سایت را به IP موردنظر وصل می‌کند.

البته DNS یک مفهوم بسیار وسیع محسوب می‌شود و می‌توانیم یک مطلب مفصل در مورد جزئیات و کارکردهای آن بنویسیم. اما برای این ویدیو، در همین حد آشنایی کافی است. بعد از آشنایی با این مفهوم، حالا وقت آن رسیده که به چگونگی تغییر DNS در ویندوز بپردازیم.

خوشبختانه در ویندوز تغییر DNS اصلا کار سختی نیست و به راحتی می‌توانید چنین کاری را انجام دهید. ابتدا در منوی استارت Control Panel را سرچ کنید تا گزینه‌ی مربوط به این بخش ظاهر شود و روی آن کلیک کنید. سپس راهی قسمت Network and Internet شوید و بعد از کلیک روی گزینه‌ی Network and Sharing Center از نوار سمت چپ باید گزینه‌ی change adapter settings را انتخاب کنید.

در این بخش، گزینه‌ی مربوط به اینترنت فعال خود را پیدا کنید و بعد از راست‌کلیک روی آن، گزینه‌ی Properties را انتخاب کنید. در این قسمت روی گزینه‌ی Internet protocol Version 4 دو بار کلیک کنید. اگر می‌خواهید DNS را به طور دستی تغییر دهید، باید گزینه‌ی Use The following DNS server addresses را فعال کنید و سپس مشخصات DNS سرور موردنظر را وارد کنید.

اگر به انجام این کارها علاقه‌ای ندارید، می‌توانید برنامه‌ی Dns Jumper را دانلود و نصب کنید. همانطور که در ویدیو می‌توانید ببینید، با این برنامه به راحتی و با سرعت زیادی قادر به تغییر DNS سیستم خود هستید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه