آیا استفاده از شارژر سریع‌تر از توان گوشی به آن آسیب می‌رساند؟

۱۲ آبان ۱۴۰۱

در حال حاضر بسیاری از کاربران برای کارهای مختلف از گجت‌های با قابلیت شارژ استفاده می‌کنند. هرکدام از این گجت‌ها هم برای شارژ شدن از حداکثر سرعت مشخصی بهره می‌برند. اما آیا به دلیل این تفاوت در سرعت، باید برای هرکدام از گوشی‌ها و گجت‌ها باید آداپتور جداگانه خریداری کنیم؟ از سوی دیگر اگر گوشی را به یک آداپتور با سرعت شارژ بالاتر از حد توان گوشی موردنظر وصل کنیم، آیا این دستگاه دچار آسیب می‌شود؟ مثلا اگر آیفون با قابلیت شارژ ۲۰ وات را به شارژر ۶۵ واتی وصل کنیم، آیا آیفون خراب می‌شود؟ در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.

همین ابتدا باید بگوییم که جواب این سوال خیر است. واقعیت این است که هر دستگاهی با توجه به توان موردنیاز خود، از آداپتور موردنظر برق دریافت می‌کند. بسیاری از شرکت‌ها برای گوشی‌های خود از این تکنولوژی‌ها استفاده می‌کنند و اکثر آداپتورهای موجود در بازار از یکی از این تکنولوژی‌ها بهره می‌برند.

به عنوان مثال ممکن است یک آداپتور از فناوری Quick Charge کوالکام پشتیبانی کند و آداپتور دیگر از فناوری Super Fast Charge سامسونگ بهره ببرد. برخی از گوشی‌ها و شارژرها هم از استاندارد Power Delivery بهره می‌برند که یک استاندارد عمومی و رایگان به حساب می‌آید و انحصاری نیست.

همین موضوع برای استفاده از آداپتورهای با سرعت کمتر از حد انتظار هم صدق می‌کند. بنابراین اگر آیفون ۲۰ واتی را با شارژر ۱۰ واتی شارژ کنید، مشکلی به وجود نمی‌آید و صرفا زمان نیاز برای شارژ باتری افزایش پیدا می‌کند. بنابراین اگر برای چند دستگاه می‌خواهید از یک شارژر استفاده کنید، بهتر است یک شارژر مبتنی بر توان موردنیاز برای بالاترین سرعت شارژ خریداری کنید. به عنوان مثال اگر یکی از دستگاه‌ها از سرعت ۴۰ وات پشتیبانی می‌کند، یک آداپتور با چنین سرعتی بخرید تا بتوانید برای دیگر دستگاه‌ها هم از آن بهره ببرید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar HamidReza

    سلام و ممنون . خیلی خوب و کاربردی بود . متشکرم

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه