یک پهپاد در ویدیویی جذاب گیگافکتوری تسلا در آلمان را به تصویر کشید

ویدیویی تازه از دل کارخانه‌ی عظیم تسلا که توسط یک پهپاد پرسرعت فیلمبرداری شده، گیگا برلین، نخستین کارخانه‌ی خودروسازی این شرکت در اروپا را نشان می‌دهد که در ماه مارس (اوایل فروردین) افتتاح شد.

در این ویدیوی تماشایی، پهپاد از میان بخش‌های گوناگون کارخانه پرواز می‌کند. ازجمله نگاهی به خط مونتاژ در تأسیسات عظیم تسلا دارد که طبق گزارش‌ها ۵ بیش از ۵ میلیارد دلار هزینه داشته است.

گیگافکتوری (Gigafactory) تسلا در نزدیکی برلین که با نام «گیگا برلین» (Giga Berlin) شناخته می‌شود، با ۱۰ هزار کارمند، پس از رسیدن به ظرفیت کامل تولید، سالانه حدود نیم میلیون دستگاه خودروی تسلا مدل Y تولید خواهد کرد.

به نوشته‌ی الکتراک، هدایت‌گر این پهپاد «فردیناند ولف» (Ferdinand Wolf) و عضو تیم «اسکاینامیک» (Skynamic) از یک کوادکوپتر کوچک برای پرواز استفاده کرد که بتواند در فضاهای تنگ و پیچ‌های تند موجود در کارخانه‌ی تسلا عملکرد خوبی داشته باشد. این پرواز با یک نمای هوایی چشمگیر از سایت گسترده‌ی تسلا که مساحتی حدود ۳ میلیون متر مربع را پوشش می‌دهد، به پایان می‌رسد.

در یک ویدیوی جداگانه هم که توسط ولف در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است، بینندگان در لحظه‌ای که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در مراسم راه‌اندازی کارخانه در هفته‌های گذشته یک رقص غافلگیرکننده اجرا کرد، با یک پهپاد روبه‌رو می‌شوند.

برخلاف بسیاری از ویدیوهای فوق‌العاده‌ای که در طول یک سال گذشته بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند، ویدیوی ولف از کارخانه‌ی تسلا، به جای یک شات طولانی، دارای چندین صحنه‌ی متفاوت است که در کنار هم قرار گرفته‌اند اما این از جذابیت آن کم نمی‌کند.

عکس کاور: نمای هوایی گیگا برلین، نخستین کارخانه‌ی تسلا در اروپا

Credit: Inside EVs

منبع: Digital Trends

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما