جهانی آن سوی آینه؛ از پادماده چه می‌دانیم؟

پادماده یا Antimatter یکی از شگفتی‌های علم نوین و بخش‌های ناشناخته علوم تجربی است که ذهن هزاران دانشمند را در طول سال‌های اخیر به خود مشغول کرده است. در این ویدیو هر آنچه از پادماده تا حالا می‌دانیم را برای شما گردآوری کرده‌ایم.

ماده و پادماده تفاوت‌های بسیار زیادی با هم دارند. هر چیزی که در علوم به نام «ماده» می‌شناسیم، از پروتون، نوترون و الکترون تشکیل شده که به ترتیب بار مثبت، خنثی و منفی دارند. همه این ذرات هم در کنار هم یک «اتم» را تشکیل می‌دهند.

اما در پادماده، بار هر ذره برعکس ماده است. به این صورت که پروتون با عنوان «پاد پروتون» شناخته می‌شود و بارش منفی است، در حالی که الکترون «پوزیترون» نام دارد که بارش مثبت است و در نهایت پاد نوترون را داریم که خصوصیاتش مشابه نوترون در ماده بوده و بار خنثی دارد.

نویسندگان داستان‌های علمی تخیلی بر این باورند که می‌توان با استفاده از ماده و پادماده، فضاپیماها را به جلو راند. آن‌ها عقیده دارند که یک فضاپیمای مجهز به موتور ماده – پادماده در کسری از مدت زمان سفر با یک فضاپیمای معمولی، می‌تواند ما را به آن سوی مرزهای منظومه شمسی ببرد. این‌ها همگی از تخیل نویسندگان شکل گرفته‌اند، اما به این معنا نیست که نتوانند حقیقت پیدا کنند.

برای آشنایی بیشتر با این مفاهیم از شما دعوت می‌کنیم که به تماشای این ویدیوی جذاب بنشینید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. sijad

    Excellent!

  2. سعیده

    کارتون عالیه لطفا ادامه بدید.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما