مثلث نوردهی چیست و چرا در عکاسی و فیلمبرداری اهمیت دارد؟

اگر می‌خواهید فیلم یا عکسی بگیرید که قابل دیدن باشد، فقط فشردن دکمه‌ی شاتر کافی نیست. تنظیمات بسیاری هست که باید پیش از شروع ضبط آن‌ها را انجام بدهید و نکاتی هستند که رعایت کردن‌ آن‌ها الزامیست. یکی از این موارد مثلث نوردهی است که باید در مورد آن اطلاعات کافی داشته باشید.

مثلث نوردهی از سرعت شاتر، دیافراگم و ایزو تشکیل شده. اما این سه چه هستند و چه اهمیتی در عکاسی و فیلمبرداری دارند؟ به طور ساده، دیافراگم مسئول میزان نوری است که وارد سنسور دوربین می‌شود. درست مثل مردمک چشم انسان که برای عبور نور بیشتر، گشاد می‌شود و برای عبور نور کمتر دریچه خود را تنگ‌تر می‌کند.

با تعیین میزان دیافراگم نه فقط روی روشنایی، بلکه می‌توانید روی ناحیه فوکوس تصویر هم کنترل داشته باشید. اما ISO یا ایزو، میزان حساسیت سنسور دوربین به نور را تعیین می‌کند. هر چقدر ایزو پایین‌تر باشد، حساسیت سنسور نسبت به نور کمتر می‌شود و البته تصاویر تاریک‌تری خواهید گرفت. بنابراین همیشه اول از همه باید دیافراگم را تنظیم کنید و سپس به سراغ تنظیم ایزو بروید.

و در نهایت سرعت شاتر، به شما این امکان را می‌دهد که سرعت حرکت اجسام در تصویر را به شیوه‌ی دلخواهتان به نمایش بگذارید. رعایت تنظیمات صحیح برای سه موردی که گفتیم، یعنی سرعت شاتر، دیافراگم و ایزو باعث می‌شود که شما یک عکس یا ویدیوی استاندارد داشته باشید.

برای توضیحات بیشتر از شما دعوت می‌کنیم که ویدیوی ما را تماشا کنید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما