بررسی کیبورد و ماوس جی پلاس؛ کپی ضعیف از شیائومی

۲۳ مرداد ۱۴۰۱

شرکت گلدیران که سال‌ها نماینده‌ی برند ال‌جی در ایران بود، در سال ۱۳۹۸ از یک برند جدید به نام جی پلاس رونمایی کرد. این شرکت محصولات متنوعی از تلویزیون و مانیتور تا لباس‌شویی و یخچال راهی بازار کرده و در این ویدیو به بررسی باندل کیبورد و ماوس جی پلاس مدل GKM-J70WT می‌پردازیم.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

بررسی را از کیبورد شروع می‌کنیم. این کیبورد از ۱۰۴ کلید بهره می‌برد و این یعنی دارای تمام کلید‌ها است. هر کلید بعد از فشرده شدن مسافتی در حد ۲ میلی‌متر طی می‌کند و حس کیبورد‌ لپ‌تاپ‌های پایین‌رده را منتقل می‌کند. این کیبورد در کل ضخامت پایینی دارد اما در بخش فوقانی آن یک برآمدگی دیده می‌شود که باتری‌ها در همین بخش قرار می‌گیرند.

جی پلاس برای طراحی و ساخت این کیبورد و ماوس از محصول مشابه شیائومی به نوعی کپی‌برداری کرده ولی از نظر کیفیت ساخت به پای شیائومی نمی‌رسد. ماوس هم در کل خیلی ظرفیت و باریک است و چندان ارگونومیک نیست. حساسیت این ماوس به ۱۶۰۰ DPI می‌رسد. استفاده از ماوس چندان لذت‌بخش نیست ولی در کل با توجه به طراحی مینیمالی که دارد، انتظار زیادی از آن نمی‌توانیم داشته باشیم.

در کل می‌توان گفت که کیبورد کیفیت رضایت‌بخشی دارد ولی عملکرد ماوس چندان مناسب نیست. در مورد اتصال هم باید بگوییم که فقط با یک دانگل، هم ماوس و هم کیبورد به کامپیوتر متصل می‌شوند. ماوس برای تامین انرژی از یک باتری قلمی و کیبورد از دو باتری نیم‌قلمی استفاده می‌کند. وزن ماوس و کیبورد در مجموع به ۸۰۰ گرم می‌رسد و در کل ماوس وزن بسیار پایینی دارد.

در نهایت برای جمع‌بندی باید بگوییم که با پرداخت حدود ۲۰۰ هزار تومان بیشتر، می‌توانید ماوس و کیبورد شیائومی را بخرید که از نظر کیفیت ساخت و عملکرد بسیار بهتر هستند. در حال حاضر با پرداخت حدود ۵۰۰ هزار تومان می‌توانید باندل کیبورد و ماوس جی پلاس را از فروشگاه دیجی‌کالا خریداری کنید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

در یوتیوب

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه