ویدیوی تست مقاومت گلکسی نوت ۲۰ اولترا در برابر خط و خش و خمیدگی

۲۹ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۲:۲۴ ۲۹ مرداد ۱۳۹۹

گلکسی نوت ۲۰ اولترا اولین گوشی هوشمندی است که به محافظ صفحه‌ی گوریلاگلس ویکتس (Victus) مجهز شده. شرکت کورنینگ ادعا کرد این برچسب هم در برابر ضربه و هم خط و خش از سری قبلی خود مقاوم‌تر‌ است. پیش‌تر شاهد مقاومت خوب این محافظ صفحه در برابر ضربه بودیم اما زک نلسون، که با نام کاربری jerryrigeverything در یوتیوب فعالیت می‌کند، تست مقاومت گلکسی نوت ۲۰ اولترا در برابر خط و خش را نیز منتشر کرد. بدین ترتیب می‌توانیم مقاومت این برچسب را در مقابل خراشیدگی نیز بسنجیم.

گوریلاگلس ویکتس در برابر سقوط از ارتفاع مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد. نه تنها تست مقاومت آزمایشگاهی از خود برچسب این ادعا را اثبات کرد بلکه در تست سقوط گلکسی نوت ۲۰ اولترا هم شاهد عملکرد خوب این برچسب محافظ بودیم. اما آیا این محافظ صفحه می‌تواند در برابر خط و خش هم مقاوم‌تر از نسل گذشته ظاهر شود؟

معمولا تمام گوشی‌های هوشمندی که زک نلسون مورد بررسی قرار می‌دهد، در فشار سطح ۶ خط و خش بسیار سطحی برمی‌دارند که این مقدار در فشار سطح ۷ عمیق‌تر می‌شود. انتظار داشتیم گوریلاگلس ویکتس اندکی مقاومت بیشتر در این زمینه از خود نشان دهد که خب متاسفانه چنین نشد و نتیجه بدست آمده دقیقا مشابه نتایج سری قبل بود. یعنی خط و خش سطحی در فشار سطح ۶ و خراش عمیق‌تر در فشار سطح ۷.

در واقع به نظر می‌رسد کورنینگ بیشتر تمرکز خود را روی مقاومت برچسب جدید در برابر سقوط از ارتفاع معطوف کرده که البته اقدام درست‌تر و منطقی‌تری است. چرا که کاربران معمولا برای گوشی‌های خود از برچسب محافظ ثانویه استفاده می‌کنند بنابراین اگر قرار باشد گوشی خط و خش بردارد، محافظ صفحه اصلی دچار مشکل نخواهد شد. چیزی که اهمیت دارد، مقاومت در برابر سقوط است که خوشبختانه پیشرفت خوبی را شاهد بودیم.

همچنین در ویدیوی تست مقاومت گلکسی نوت ۲۰ اولترا شاهد موارد دیگری نظیر مقاومت در برابر آتش و خمیدگی نیز بودیم که می‌توانید نتیجه را در ویدیوی بالا مشاهده کنید. لازم به ذکر است صرف نظر از نتیجه این بررسی، حتما در صورت خرید سری نوت ۲۰، برای آن محافظ صفحه و قاب تهیه کنید.

منبع: PhoneArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما