راهنمای انتخاب و خرید بهترین لپ‌تاپ (قسمت اول)

۶ تیر ۱۴۰۱

اگر به دنبال خرید لپ‌تاپ جدید هستید ولی به دلیل تنوع مدل‌ها سردرگم شده‌اید، در این ویدیو (اولین قسمت از سه ویدیو) به تعدادی از معیارهای مهم برای خرید لپ‌تاپ می‌پردازیم.

اول از همه باید بگوییم که فریب نام پردازنده‌ها را نخورید. برخی کاربران مثلا می‌بینند لپ‌تاپ دارای پردازنده‌ی i7 اینتل از مدل مجهز به i5 ارزان‌تر است و فکر می‌کنند با قیمت پایین‌تر می‌توانند از توان بیشتری بهره ببرند. اما کاربران معمولی نمی‌دانند که اینتل هر ساله از نسل جدید پردازنده‌های خود رونمایی می‌کند. بنابراین ممکن است i5 نسل ۱۱ از i7 نسل هشتم قدرت بیشتری داشته باشد.

از سوی دیگر دو پردازنده‌ی i7 هم‌نسل عملکرد یکسانی ندارند زیرا از ویژگی‌های متفاوتی بهره می‌برند. همین موضوع هم برای پردازنده‌های ساخت شرکت AMD صدق می‌کند. بنابراین قبل از خرید لپ‌تاپ، نام کامل پردازنده را پیدا کنید و در اینترنت به دنبال بنچمارک این پردازنده‌ها بگردید تا ببینید نسبت به یکدیگر چه حرفی برای گفتن دارند.

از سوی دیگر به دلیل تجربه‌ای که با یک برند داشته‌اید، انتخاب‌های خود را محدود نکنید. مثلا ممکن است ۵ سال قبل یک لپ‌تاپ ایسوس خریداری کرده‌اید و از این لپ‌تاپ راضی بوده‌اید. اما حالا برای خرید لپ‌تاپ جدید فقط از بین مدل‌های ایسوس می‌خواهید دست به انتخاب بزنید. واقعیت این است که لزوما تمام لپ‌تاپ‌های ساخت یک شرکت کیفیت بالایی ندارند و بنابراین باید به این موضوع توجه کنید.

در نهایت باید ارتقاپذیری هم اشاره کنیم. بسیاری از لپ‌تاپ‌ها از قابلیت ارتقای رم و حافظه SSD بهره می‌برند ولی برخی لپ‌تاپ‌ها-مانند مک‌بوک‌های جدید-چنین قابلیتی را ندارند. به همین خاطر اگر امروز مک‌بوک ایر مبتنی بر رم ۸ گیگابایتی را می‌خرید، سال آینده که این مقدار رم برای شما کم خواهد بود، دیگر نمی‌توانید آن را ارتقا دهید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه