راهنمای انتخاب و خرید بهترین لپ‌تاپ (قسمت دوم)

۶ تیر ۱۴۰۱

اگر به دنبال خرید لپ‌تاپ جدید هستید ولی به دلیل تنوع مدل‌ها سردرگم شده‌اید، در این ویدیو (دومین قسمت از سه ویدیو) به تعدادی از معیارهای مهم برای خرید لپ‌تاپ می‌پردازیم.

در کنار پردازنده و برند لپ‌تاپ که در ویدیوی قبلی به این موضوع پرداختیم، حالا باید در مورد اهمیت GPU یا پردازنده‌ی گرافیکی بپردازیم. همین ابتدا باید بگوییم که برخی لپ‌تاپ‌ها از GPU مستقل بهره نمی‌برند و گرافیک درون پردازنده‌ی اصلی این وظیفه را بر عهده می‌گیرد. اگرچه طی چند سال گذشته گرافیک‌های یکپارچه با پردازنده بسیار بهتر شده‌اند، اما اگر گیمر هستید یا مثلا با لپ‌تاپ می‌خواهید مدل‌های سه‌بعدی طراحی کنید و ویدیو‌ها را ادیت کنید، باید از بین لپ‌تاپ‌های دارای GPU قدرتمند و مستقل دست به انتخاب بزنید.

در بین گرافیک‌ها تنوع زیادی دیده می‌شود ولی معمولا بیشتر لپ‌تاپ از گرافیک انویدیا استفاده می‌کنند. گرافیک‌های سری MX توان خیلی بالایی ندارند اما بهتر از گرافیک یکپارچه هستند. گرافیک‌های سری GTX و RTX هم حرف بیشتری برای گفتن دارند.

قبل از خرید لپ‌تاپ باید حتما به گرافیک آن توجه کنید. به عنوان مثال اگر گیمر نیستید و در کل گرافیک لپ‌تاپ برای شما اهمیت زیادی ندارد، بدون شک نباید یک لپ‌تاپ با گرافیک RTX3060 بخرید که در این زمینه بسیار قدرتمند و البته گران‌قیمت است. از طرف دیگر اگر ویدیو‌ها را ادیت می‌کنید و یک لپ‌تاپ با گرافیک MX150 خریداری کند در این زمینه با مشکلات زیادی روبرو می‌شود.

باید خاطرنشان کنیم اگر می‌بینید تفاوت بین دو لپ‌تاپ موردنظر شما فقط نمایشگر ۴K و ۱۰۸۰p است و اهل استفاده از محتوای ۴K نیستید، لازم نیست مدل ۴K که گران‌تر است را خریداری کنید زیرا با این کار عملا پول خود را دور می‌ریزید. بنابراین فریب چنین ویژگی‌هایی را نخورید و ببینید در وهله‌ی اول چه مشخصاتی برای شما اهمیت بیشتری دارند.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه