تریلر انیمیشن پینوکیو را ببینید؛ اولین فیلم موزیکال گیرمو دل‌تورو

انتظارها به پایان رسید و بلاخره اولین تریلر رسمی فیلم دیرهنگام کارگردان گیرمو دل‌تورو، بازآفرینی داستان قدیمی و آشنای «پینوکیو» (Pinocchio) به صورت استاپ‌موشن که مدت زیادی است طرفدارانش را چشم‌انتظار گذاشته است، منتشر شد. این فیلم با عنوان رسمی «پینوکیوی گیرمو دل‌تورو» در دهه‌ی ۳۰ و ایتالیای موسیلینی و با الهام از «فرانکنشتاین» (Frankenstein) ساخته شده است.

دل تورو اخیرا در مصاحبه‌ای از این گفته است که چگونه «فرانکنشتاین» و «پینوکیو» همیشه برای او دو روی یک سکه بوده‌اند:

فرانکنشتاین و پینوکیو همیشه برای من مانند دو روی یک سکه و یک داستان مشابه بودند. چون اساسا یک قصه را روایت می‌کنند. ایده‌ی پینوکیو که به نظرم درباره‌ی چیزهای مهم و عمیقی حرف می‌زند، و در عین حال جذاب و موزیکال است، برایم به شدت قابل روایت به نظر رسید.

گیرمو دل‌تورو کارگردانی «پینوکیو» را با همکاری مارک گوستافون، با فیلمنامه‌ای از پاتریک مک‌هیل انجام داد. این فیلم با همکاری شرکت جیم هنسون و با تهیه کنندگی لیسا هنسون ساخته شد و الکس بالکلی، کوری کمپودونیکو و گری آنگر از دیگر تهیه کنندگان آن هستند.

صداپیشه‌های این استاپ‌موشن گرگوری مان در نقش عروسک چوبی جان گرفته‌ی معروف، و ایوان مک‌گرگور در نقش جیرجیرک هستند. دیوید بردلی صداپیشگی پدر ژپتو را در کنار دیگر هنرمندان مانند فین ولفهارد، کیت بلانشت، جان تورتورور، ران پرلمن، تیم بلیک نلسون، برن گورمن، کریستوف والتس و تیلدا سویینتون بر عهده دارد.

دل تورو

تیزر کوتاهی که در ابتدا می‌بینیم جیرجیرکی را با صدای ایوان مک‌گرگور نشان می‌دهد که در حال نوشتن افسانه‌ی پینوکیو است، و به مخاطبان می‌گوید که او زمانی در دل داستان زندگی می‌کرده که در واقع زندگی در دل پسر چوبی است. انیمیشن به شدت نفسگیر و جذاب است، و با ترکیب رنگ و لحن آثار اخیر دل تورو ما را به یاد افسانه‌های پریان می‌اندازد که به صورت استاپ‌موشن‌های قدیمی روایت می‌شود.

گیرمو دل‌تورو، کارگردان اسکاری، داستان کلاسیک «پینوکیو» نوشته‌ی کارلو کلودی را بازآفرینی می‌کند که درباره‌ی عروسک چوبی است که به صورت جادویی زنده می‌شود تا به قلب پر از اندوه پیرمرد نجاری به نام ژپتو گرما ببخشد. این استاپ‌موشن رویایی و موزیکال به کارگردانی دل‌تورور و مارک گوستافون ماجراجویی پر از شر و خطر پینوکیو را برای پیدا کردن جایگاهش در دنیای واقعی دنبال می‌کند.

فیلم «پینوکیو» محصول نتفلیکس است و دسامبر ۲۰۲۲ اکران خواهد شد و هنوز تاریخ دقیق‌تری برای آن اعلام نشده است.

منبع: colliderبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما