چشمان ما چگونه به وجود آمده است؟

۱۹ فروردین ۱۴۰۱

چشم انسان، حاصل میلیون‌ها، بلکه میلیاردها سال تکامل و انتخاب طبیعی است. در نخستین روزهای آغاز حیات در کره‌ی زمین، موجودات آبزی اندامی به نام چشم نداشتند و صرفا می‌توانستند وجود نور را از سایه تشخیص بدهند. همین هم باعث تکامل گونه‌هایی شد که از نور گریزان نبودند و به سمت آن حرکت می‌کردند.

رفته رفته و با گذشت هزاران سال، تکامل طبیعی سبب شد که آبزیان برای تطابق با محیط زندگی خود و البته شکار، بینا شوند و ماهی‌هایی که امروز در دریا زندگی می‌کنند، پیشرفته‌ترین سیستم بینایی را از آغاز حیات تا امروز دارند. اما زمانی تکامل چشم به دوران طلایی خود رسید که نخستین آبزی‌ها تصمیم گرفتند روی خشکی ساکن شوند.

از خزندگان تا پرندگان و پستانداران، همگی طی میلیون‌ها سال تکامل دارای چشم‌هایی شدند که با محل زندگی‌شان سازگاری پیدا کرده بود. حالا پرندگان شکاری، بهترین و ریزبین‌ترین چشم‌ها را دارند و انسان یکی از پیچیده‌ترین سیستم‌های بینایی را داراست که هنوز هم کشف بعضی رازهای آن دانشمندان را به تحیر و شگفتی وا می‌دارد.

برای آنکه بدانید چشم انسان برای رسیدن به مرحله‌ی کنونی چه مسیر دور و درازی را تا به امروز طی کرده، ویدیوی ما را تماشا کنید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Avatar Ghazal

  خیلی ممنون بابت ویدیوهای مفیدتون 👌

 2. Avatar داود

  مگه میشه؟ امکان نداره
  به نظر من ما چشممون از اول کامل بوده

 3. Avatar تیم ناکوک جلیلی

  منبع؟

 4. Avatar .

  بقیه حیوانات چرا تکامل پیدا نکردند :/ 😒

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه