نویز کنسلینگ چیست و چگونه کار می‌کند؟

۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

اگر صفحه خرید هدفون‌های بی‌سیم در فروشگاه‌های اینترنتی را دیده باشید، حتما به عبارت نویز کنسلینگ و ANC برخورد کرده‌اید. نویز کنسلینگ یک فناوری مهم در هدفون‌ها و هدست‌هاست که صدای محیط اطراف را برایتان حذف می‌کند، تا وقتی هدفون در گوش دارید هیچ صدای دیگری به جز صدای موسیقی در حال پخش مزاحمتان نشود.

هدفون‌های موجود در بازار می‌توانند دو نوع نویز کنسلینگ داشته باشند؛ نویز کنسلینگ فعال (Active Noise Canceling) و نویز کنسلینگ غیر فعال (Passive Noise Canceling) که مورد دوم را بسیاری از هدفون‌های بازار به خاطر ارگونومی خاصشان دارند. در واقع بعضی هدفون‌ها طوری طراحی می‌شوند که وقتی داخل گوش قرار می‌گیرند، فضا را به طور کامل اشغال کنند تا صدا به سختی بتواند از آن قسمت گوش عبور کند.

اما نویز کنسلینگ فعال قابلیتی است که می‌تواند درجات مختلفی داشته باشد. نحوه کار این فناوری بدین صورت است که بسته به صداهای محیط اطراف و فرکانس آن‌ها، هدفون فرکانسی در تضاد کامل با آن صداها تولید می‌کند که بتواند اثر صداهای بیرونی را خنثی کند. همین سبب می‌شود که موقع گوش دادن به موسیقی هیچ صدایی را از بیرون نشنوید.

اگر می‌خواهید در مورد این فناوری بیشتر بدانید شما را به تماشای این ویدیو دعوت می‌کنیم. ضمنا منتظر ویدیوی هفته‌ی آینده‌ ما با موضوع مقایسه چند هدفون بی‌سیم برتر دنیا هم باشید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه