چگونه کیبورد مکانیکی را مثل روز اول تمیز کنیم؟

۲۵ مرداد ۱۴۰۱

اگر از کیبورد مکانیکی استفاده می‌کنید، برای تمیز کردن آن باید به نکات مشخصی توجه نشان دهید. در این ویدیو به طور مختصر و مفید به چگونگی تمیز کردن اصولی کیبورد مکانیکی می‌پردازیم.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

اول از همه از کیبورد یک عکس بگیرید تا چینش کلیدها را فراموش نکنید. در محله‌ی بعدی باید تمام کلید‌ها را در بیاورید که چنین کاری اصلا سخت نیست. سپس یک ظرف پر از آب که نه‌چندان گرم یا سرد است را در کنار خود بگذارید. مقداری هم مایع ظرفشویی در این ظرف بریزید و کلید‌ها را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در ظرف موردنظر رها کنید.

بعد از گذشت زمان در نظر گرفته شده، کلیدها را در یک آبکش قرار دهید و روی آن‌ها آب بریزید. حالا به مهم‌ترین و حساس‌ترین مرحله یعنی خشک کردن کلید‌ها می‌رسیم. برای خشک کردن آن‌ها باید از دستمال میکروفایبر استفاده کنید زیرا هیچ پرزی ندارد. باید خاطرنشان کنیم پرزها می‌توانند برای کلید‌ها و کیبورد مکانیکی مشکل ایجاد کنند. بعد از این کار هم کلید‌ها را روی یک دستمال رها کنید و معمولا خشک شدن کامل آن‌ها حدود ۲ ساعت طول می‌کشد.

طی این مدت می‌توانید تمیز کردن بدنه‌ی کیبورد را آغاز کنید. برای تمیز کردن بدنه می‌توانید از انواع مختلف فرچه مانند مسواک استفاده کنید. بین سوئیچ‌ها خیلی آرام تمیز کنید و مراقب باشید که به آن‌ها آسیبی نرسد. در گام بعدی باید با گوش پاک‌کن مناطقی که توسط مسواک تمیز نشده‌اند را پاک کنید. حالا باید تمام کلید‌ها را روی بدنه‌ی کیبورد قرار دهید. به همین راحتی کیبورد مکانیکی شما مثل روز اول تمیز می‌شود.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه