چگونه از مرگبارترین عنکبوت جهان زهر بگیریم؟ (زیرنویس فارسی)

اگر هر روز صبح احتمال داشته باشد که مرگبارترین عنکبوت جهان در کفش شما پنهان شده باشد چه می‌کنید؟ این چیزی است که خیلی از ساکنان استرالیا باید مراقب آن باشند و مؤسسه‌های تحقیقاتی راهکاری برای آن یافته‌اند.

آیا تا کنون با عنکبوت‌ها مواجهه‌ای داشته‌اید؟ روبه‌رو شدن با این موجود کوچک شاید یکی از متداول‌ترین ترس‌ها در میان خیلی از انسان‌ها باشد. حالا این ترس برای خیلی از ساکنان قاره‌ی استرالیا، ترسی هر روزه است.

یکی از مرگبارترین عنکبوت‌های جهان و شاید مرگبارترین آن‌ها یعنی عنکبوت قیفی-تار استرالیایی (Australian funnel-web spider) از ساکنان پرتعداد این قاره است و هرچند در زیر خاک زندگی می‌کند اما اگر مسیر خود را گم کند تلاش می‌کند خود را در جاهای خنک و تاریک پنهان کند. بنابراین مردم این نوع مکان‌ها مانند کفش‌های خود را که بیرون گذاشته‌اند، صبح‌ها بررسی می‌کنند.

سویشرت مردانه مدل تار عنکبوت F186

نکته‌ی جالب توجه این است که با اینکه زهر این عنکبوت روی بسیاری از پستدانداران اثر ندارد اما کاملا برای انسان خطرآفرین است و می‌تواند منجر به مرگ او شود. با این وجود علم در این زمینه به کمک بشر آمده است و دانشمندان به روش‌هایی برای ساخت پادزهر از این عنکبوت دست یافته‌اند. این موضوع باعث شده تا از سال ۱۹۸۱ میلادی تا کنون، با وجود آنکه سالانه حدود ۴۰ نفر توسط این عنکبوت نیش زده می‌شوند، کسی به این دلیل فوت نکند.

اما این پادزهر چگونه تهیه می‌شود و چه مراحلی باید طی شود؟ این موضوعی است که وریتاسیوم در این ویدیو به آن پرداخته است.برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما