چگونه از رینگ لایت برای تولید محتوای ویدویی استفاده کنیم؟

۶ آذر ۱۴۰۱ | ۱۸:۳۰ ۷ آذر ۱۴۰۱

رینگ لایت‌ها به دلیل اندازه‌ی کوچک، نور نسبتا نرمی که ارائه می‌دهند و راحت بودن استفاده از آن‌ها، طرفداران پروپاقرص زیادی دارند. اما آیا یک رینگ لایت برای نورپردازی حرفه‌ای گزینه‌ی مناسبی است؟ مطمئنا پاسخ عکاسان و فیلمبرداران حرفه‌ای به این سوال منفی است. این افراد متخصص به دیگران توصیه می‌کنند که از نورهای بزرگ و حرفه‌ای برای چنین کارهایی بهره ببرند. اما واقعیت این است که با رعایت برخی نکات ساده، می‌توانید با استفاده از رینگ لایت هم ویدیو‌های حرفه‌ای ضبط کنید. در ادامه به تعدادی از این نکات می‌پردازیم.

خرید رینگ لایت از دیجی‌کالا

اول از همه باید بگوییم که اگر یک نور مصنوعی جداگانه در محیط وجود دارد، بهتر است آن را خاموش کنید. به عنوان مثال می‌توانیم به لامپ اتاق اشاره کنیم که در صورت خاموش کردن آن و استفاده از فقط رینگ لایت، با نتیجه‌ی بسیار بهتری روبرو می‌شوید.

به‌ عنوان نکته‌ی دوم باید خاطرنشان کنیم که رینگ لایت نباید به طور مستقیم روبروی شما قرار بگیرد. با تغییر زاویه ۳۰ تا ۴۰ درجه به سمت راست یا چپ، با نتیجه‌ی بسیار بهتری روبرو می‌شوید. همچنین تا جایی که امکان دارد و تا جایی که چشم شما اذیت نمی‌شود، شدن نور رینگ لایت را افزایش دهید و در عوض در محیط اپ دوربین، نور را کاهش دهید. معمولا در بیشتر اپ‌ها با یک بار ضربه بر سوژه و سپس پایین آوردن انگشت، نور محیط در اپ موردنظر کاهش پیدا می‌کند. همانطور که در ویدیو می‌توانید ببینید، با این کار نتیجه بسیار بهتر می‌شود.

با تغییر زاویه رینگ لایت، یک سمت از صورت شما تاریک می‌شود که در این صورت باید از نور جانبی بهره ببرید. بهتر است رنگ نور موردنظر سفید نباشد و مثلا می‌توانید از نور آبی یا بنفش و در کل نور مبتنی بر رنگ سرد استفاده کنید که با نتیجه‌ی بسیار بهتری روبرو شوید. اگر برای نور جانبی نمی‌خواهید متحمل هزینه‌ی زیادی شوید، می‌توانید از چراغ مطالعه استفاده کنید و درون آن لامپ معمولی قرار دهید. به همین سادگی می‌توانید با استفاده از رینگ لایت، ویدیو‌های جذابی ثبت کنید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar شهر رینگ لایت

    خیلی کاربردی بود و به راحتی با رینگ لایت میشه کیفیت عکس‌هارو بالا برد، ساده و بی دردسر