طراحی جدید دفتر ادوبی چگونه خلاقیت را افزایش داد؟ (زیرنویس فارسی)

شرکت ادوبی در سال ۱۹۸۲ تأسیس شده است و تا همین چند ماه پیش دفتری داشت که از سبک طراحی سنتی ادارات پیروی می‌کرد با اتاق‌های محدود و راهروهای بسیار؛ در سال‌های اخیر اما مانند بسیاری از غول‌های دنیای فناوری، این شرکت هم به سبک طراحی باز و گسترده‌ی دفتر خود روی آورده و تلاش می‌کند محیط پویاتری را برای کارکنان خود ایجاد کند.

دفتر جدید «ادوبی» (Adobe) در سن خوزه کالیفرنیا را باید یک فضای کاری مدرن و الهام‌بخش دانست. محیطی که بر همکاری، نوآوری و رفاه کارکنان این شرکت تمرکز کرده است. این دفتر ۲۵۰ هزار فوت مربعی در مرکز شهر سن خوزه واقع شده است و فضایی عالی را برای بیش از ۱۰۰۰ کارمند فراهم می‌کند.

همکاری نکته‌ی اصلی طراحی تازه در ادوبی است. به جای ساختار قبلی که بر فعالیت متمرکز و صرفا انفرادی کارکنان استوار بود، دفتر جدید به گونه‌ای طراحی شده است که به کارکنان امکان می‌دهد به راحتی با یکدیگر تعامل داشته باشند. فضاهای باز و مشترک، مانند سالن‌ها، اتاق‌های کنفرانس و اتاق‌های بازی، به کارکنان کمک می‌کند تا ایده‌های خود را با هم به اشتراک بگذارند و پروژه‌ها را به سرعت پیش ببرند.

ادوبی با سبک طراحی داخلی جدید خود تلاش کرده تا به رفاه کارمندا بیش از پیش متعهد باشد. از جمله کافه رستوران‌های دفتر خود را افزایش داده است، سالن‌های استراحت و امکانات سلامتی بیش‌تری مانند سالن بدنسازی و ماساژ فراهم کرده است و حتی باغ گروهی برای پرورش محصولات کشاورزی دلخواه در اختیار آن‌ها گذاشته است.

این روند تازه حالا با استقبال کارکنان و مدیران این شرکت مواجه شده است و به خوبی می‌توان آثار این سبک تازه را بر خلاقیت کارکنان، نه فقط در گفته‌های آنان بلکه در محصولات نوآورانه‌ی این شرکت مانند هوش مصنوعی قدرتمند فتوشاپ مشاهده کرد. این ویدو از Wall Street Journal نگاهی کوتاه به درون دفتر ادوبی دارد.

عکس کاور: دفتر ادوبی در سن خوزه
Credit: Urban Catalyst

نرم افزار Adobe Master Collection 2023 نشر نوین پندار


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما