در کارخانه‌ی تولید آیفون چه می‌گذرد؟ (زیرنویس فارسی)

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

برند اپل تقریبا برای همه‌ی مردم جهان شناخته شده است و آیفون، گوشی تولیدی این شرکت در همه جا در دست مردم دیده می‌شود؛ با این ترتیب شاید سفری به درون کارخانه و روند تولید این گوشی همه فن حریف، برای شما هم جذابیت داشته باشد.

آیفون قطعا یکی از برترین و شناخته شده‌ترین برندها در دنیای فناوری است. گوشی محبوب شرکت آمریکایی اپل که طراحی و کیفیت آن زبانزد است.

اما این گوشی تماما توسط آمریکا تولید نمی‌شود بلکه کشورهای گوناگونی در ساخت آن همکاری دارند. بسیاری از قطعات درون آیفون هرچند تحت استاندارد مورد انتظار شرکت اپل تولید می‌شوند، اما محل تولید آن‌ها به دلیل نیروی کار ارزان در کشورهای دیگری است.

به عنوان مثال نمایشگر آیفون توسط سامسونگ یا ال‌جی در کره‌ی جنوبی تولید می‌شود، حافظه‌ی دستگاه و DRAM هم عمدتا توسط شرکت ژاپنی «کیوشیا» (Kioxia) در اختیار اپل قرار می‌گیرد.

همچنین شیشه‌های محافظ گوریلا گلس که وظیفه‌ی محافظت از نمایشگر آیفون را بر عهده دارند، در کارخانه‌های شرکت کورنینگ در آمریکا، تایوان یا ژاپن تولید می‌شوند. تراشه‌های سری A هم اگرچه توسط اپل طراحی شده‌اند، اما در کارخانه‌های شرکت TSMC در کشور تایوان ساخته می‌شوند.

علاوه بر تولید قطعات، مونتاژ آیفون هم در آمریکا انجام نمی‌شود. بزرگ‌ترین مجموعه‌ی کارخانه‌ای تولید آیفون متعلق به شرکت «فاکس‌کان» (Foxconn) است که بیش از ۳۰۰ هزار نفر در آن کار می‌کنند. در حقیقت این یک شهر کوچک محسوب می‌شود که در آن چندین کارخانه‌ی غول‌پیکر قرار دارند. چیزی که کارکنانش به آن «شهر آیفون» (iPhone City) می‌گویند و در روز بیش از نیم میلیون آیفون در آن تولید می‌کنند.

اما درون این کارخانه چه می‌گذرد و چه روندی طی می‌شود تا یک آیفون به دست مشتری برسد؟ این چیزی است که Future Mission در این ویدیو آن را بررسی کرده است.

راهنمای خرید گوشی موبایل
راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه