ویدیوی تست سقوط آیفون ۱۳ پرو مکس را تماشا کنید

معمولا با عرضه‌ی رسمی گوشی‌های مختلف به بازار، برخی از افراد تلاش می‌کنند با انجام تست‌های مختلف، میزان مقاومت این گوشی‌ها را در برابر موارد مختلف بسنجند. در این مطلب اما به تست سقوط آیفون ۱۳ پرو مکس می‌پردازیم تا ببینیم قدرتمندترین پرچم‌دار اپل در این زمینه چه عملکردی از خود به نمایش می‌گذارد.

آیفون ۱۳ پرو مکس در حال حاضر گران‌قیمت‌ترین و بهترین پرچم‌دار اپل به حساب می‌آید که از قابلیت‌های بسیار خوبی هم بهره می‌برد. اما اپل در این نسل، ظرفیت باتری این گوشی را به شکل بی‌سابقه‌ای افزایش داد تا بدین ترتیب هم ضخامت گوشی به نسبت قبل افزایش پیدا کند هم وزن آن. همانطور هم که احتمالا می‌دانید، هرچه وزن محصولی سنگین‌تر باشد، احتمال اینکه نتواند در برابر سقوط مقاومت خوبی از خود نشان دهد بیشتر می‌شود. حال باید دید آیا آیفون ۱۳ پرو مکس هم واقعا نمی‌تواند تست سقوط را به سلامت پشت سر بگذارد یا اینکه کیفیت ساخت بالای آن، وزن زیاد را خنثی می‌کند.

ویدیویی که در بالا می‌توانید آن را مشاهده کنید توسط کانال EverythingApplePro در یوتیوب قرار داده شده است. در این ویدیو آیفون ۱۳ پرو مکس از ارتفاعات مختلف مورد تست قرار می‌گیرد تا ببینیم آیا این گوشی می‌تواند در برابر سقوط جان سالم به در ببرد یا خیر. بنابراین اگر نمی‌خواهید لزوما با تجربه‌ی این اتفاق متوجه‌ی مقاومت آیفون گران‌قیمت خود شوید، توصیه می‌کنیم این ویدیو را تا انتها تماشا کنید.

طبق گفته‌های اپل، آیفون ۱۳ و تمامی مدل‌های آن از قدرتمندترین شیشه‌ی محافظی که تاکنون در تولید یک گوشی هوشمند بکار گرفته شده است تولید شده‌اند. از همین شیشه در آیفون‌های سال گذشته هم استفاده شد که اپل آن را سرامیک شیلد یا همان محافظ سرامیکی نام‌گذاری کرد. اما به ادعای خود شرکت، در این نسل کیفیت شیشه‌ی بکار رفته اندکی بهتر شده است.

البته اپل همیشه در رابطه با کیفیت ساخت گوشی‌های خود ادعاهای زیادی می‌کند اما هیچوقت آن‌ها را در شرایط سخت تست نکرد. اما این‌بار EverythingApplePro آیفون ۱۳ پرو مکس را در بدترین شرایط در تست سقوط مورد بررسی قرار داد.

در این تست سقوط، آیفون ۱۳ پرو و پرو مکس سه‌بار از ارتفاع یک میز به زمین افتادند اما هیچ خط و خشی در هیچ یک از بخش‌های‌شان دیده نشد. اما وقتی از ارتفاع قد یک انسان بالغ این گوشی‌ها به زمین برخورد کردند (شبیه‌سازی زمانی که یک کاربر حین صحبت با گوشی آن را به زمین بیاندازد)، نمایشگر آیفون ۱۳ پرو شکست اما آیفون ۱۳ پرو مکس علی‌رغم وزن زیادی که داشت سالم ماند. با این حال هر دو گوشی عملکرد خوب خود را حفظ کردند.

تست سقوط آیفون 13 پرو مکس

اما در ارتفاع حدودا ۱۰ فیت (۳ متر)، پنل پشتی آیفون ۱۳ پرو به طور کامل نابود شد اما آیفون ۱۳ پرو مکس همچنان سالم باقی ماند. البته اندکی خط و خش روی فریم فولادی آن دیده شد ولی خود گوشی از لحاظ عملکرد کاملا خوب بود. اما در همین فاصله وقتی آیفون ۱۳ پرو مکس از روی نمایشگر به زمین برخورد کرد، نمایشگرش شکست ولی عملکرد گوشی مختل نشد.

البته که این کار را انجام نمی‌دهید اما ذکر این نکته حیاتی است که هیچوقت چنین آزمایشاتی را خودتان روی هیچ یک از گوشی‌هایتان انجام ندهید چون حتی اگر شرکتی کیفیت ساختاری محصولات خود را تضمین هم کند، باز هم در صورت رخ دادن مشکل، شامل گارانتی نمی‌شود. بارزترین مثال در این بخش، گواهی ضد آب IP68 است که با اینکه در جدول مشخصات برخی از گوشی‌ها دیده می‌شود اما خرابی در صورت خیس شدن هیچوقت شامل گارانتی نبوده و نخواهد بود.

فراموش نکنید در صورت خرید یکی از مدل‌های آیفون ۱۳، حتما برای آن برچسب و قاب محافظ تهیه کنید تا بدین ترتیب مشکلی برای گوشی پیش نیاید.

منبع: ۹To5Mac

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما